Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ispao sam malo iz toka sa F1. Zbog cega je Hamilton ovde kaznjen? A i ovo danasnje mi nije jasno. Cini mi se da je pre prednost imao vozac sa unutrasnje strane.:huh:

Link to comment
7 minutes ago, John Coltrane said:

Cekaj, sta ce nam na kraju ostati od trkanja? Kako je moguce totalno izbaciti kontakt?

 

Ne radi se o totalnom izbacivanju kontakta. Radi se o pravilu koje je doneto s dobrim razlogom, da ne možeš tek tako da šamaraš ljude po stazi i izguravaš ih, sve i da imaš unutrašnju liniju. U ovom pojedinačnom slučaju to se verovatno čini suviše rigorozno, ali pravilo nije donešeno zbog ovakvih situacija, ali verovatno se mora aplicirati i u ovakvim. Kao i sa svim pravilima igde ikad, pitanje od milion dolara je gde povući liniju.

 

2 minutes ago, Miljenko said:

Ispao sam malo iz toka sa F1. Zbog cega je Hamilton ovde kaznjen? A i ovo danasnje mi nije jasno. Cini mi se da je pre prednost imao vozac sa unutrasnje strane.:huh:

 

Kako ja vidim, Hamilton nije bio na hot lapu a Kimi jeste, i Hamilton je izabrao umesto da ga propusti ohoho pre ovoga da iz nekog razloga produži u krivinu i saseče krivinu i onda se skloni sa staze. Naravno da je Kimi bio ometen, možda i nije morao da koči, ali to je bilo potpuno nepotrebno, video je drugi bolid blizu njega u celom vidnom polju.

 

A ovo danas, da, i ja mislim da je imao malu prednost sa unutrašnje strane. Ne znam da li to utiče na odluku koja je donešena. Tj ništa još nije donešeno, daj prvo to da vidimo, pa ćemo lako da tumačimo objašnjenje.

Link to comment

Jebeno prva trka u poslednjih 10ak i vise godina da nisam bio u mogucnosti da pogledam i RBR pobedi, pa sta sam ti zgresio boze :cry:

Ako ima neki link za snimak trke - moze.

Link to comment
Quote

"However both car 33 and car 16 proceeded to negotiate the corner alongside each other but there was clearly insufficient space for both cars to do so. Shortly after the late apex, while existing the corner, there was contact between the two cars. In the totality of the circumstances, we did not consider that either driver was wholly or predominantly blame for the incident."

 

Ermmm, pa teško da nema smisla, ali... fazon je i da su dosudili da je Maks izgurao Leklera, verovatno bi mi i to zvučalo razumno. Jbg.

 

Mada, mislim da će Lekler da se oseća dosta oštećeno danas. Siroma, prvo Bahrein i motor, onda ga Ferari ujebao nekoliko puta, i danas će smatrati da je ovo nepravda.

Link to comment
36 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ne radi se o totalnom izbacivanju kontakta. Radi se o pravilu koje je doneto s dobrim razlogom, da ne možeš tek tako da šamaraš ljude po stazi i izguravaš ih, sve i da imaš unutrašnju liniju. U ovom pojedinačnom slučaju to se verovatno čini suviše rigorozno, ali pravilo nije donešeno zbog ovakvih situacija, ali verovatno se mora aplicirati i u ovakvim. Kao i sa svim pravilima igde ikad, pitanje od milion dolara je gde povući liniju.

 


Upravo to, pravilo ne brani kontakt izricito, ali u zavisnosti od pozicije na stazi kontakt moze biti "preusdan" (izbacivanje van staze, nabijanje na ivicnjak koje moze rezultirati ostecenjem bolida). Mislim da ovo danas nije bilo za kaznu.

Link to comment
6 minutes ago, ducca said:

Ima Seb :P

 

 

 

 

 

Seb baš neće da roni grozne suze što prva pobeda Ferarija u 2019. nije uzeo mladi hotshot :D

Link to comment
1 minute ago, John Coltrane said:

Upravo to, pravilo ne brani kontakt izricito, ali u zavisnosti od pozicije na stazi kontakt moze biti "preusdan" (izbacivanje van staze, nabijanje na ivicnjak koje moze rezultirati ostecenjem bolida). Mislim da ovo danas nije bilo za kaznu.

 

Pa evo, nisu ni stjuardi. I meni se činilo da je ovo trkanje kao takvo, ali prvi dižem ruku da kažem da ne znam kako tačno zvuči pravilo. A to je ono što je bitno, dok ono što se meni čini mogu da okačim mačku o rep.

 

Ostaje inkonsistencija za Rozberg-Verstappen 2016 jer je situacija zaista jako slična, ali dobro, ni ta presuda nije uklesana u kamenu. Da su danas drugačija tri stjuarda sedela, kao što su pre 3 godine, lako je zaključak mogao biti drugačiji.

Link to comment
14 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Pa evo, nisu ni stjuardi. I meni se činilo da je ovo trkanje kao takvo, ali prvi dižem ruku da kažem da ne znam kako tačno zvuči pravilo. A to je ono što je bitno, dok ono što se meni čini mogu da okačim mačku o rep.

 

Ostaje inkonsistencija za Rozberg-Verstappen 2016 jer je situacija zaista jako slična, ali dobro, ni ta presuda nije uklesana u kamenu. Da su danas drugačija tri stjuarda sedela, kao što su pre 3 godine, lako je zaključak mogao biti drugačiji.

 

Bitno je kako se tumaci pravilo. Danasnje sudije su donele odluku u duhu trkanja (verovatno i pod pritiskom da nemamo ponovo promenu pobednika za "zelenim stolom", pogotovo kada je pobedio Red Bullov vozac na njihovoj stazi). Trkacki incident (ili just an inchident sto bi rekao Leclerc pre 7 godina). U Kanadi protiv duha trkanja, zbog cega se pobunila cela svetska auto-moto zajednica.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...