Jump to content
Ivo Petović

F1 Sezona 2018

Recommended Posts

Jimmy Kowalski

Ako je pobeda u Melburnu srecno pala u krilo Sebu, za ovu se muski izborio. I sto je vaznije za sampionat, Ferrari je delovao mocno ceo vikend, mozda na kraju i budemo imali dvoboj za titulu. Toto smatra da su tu negde po snazi, ko ce imati prednost varirace od staze do staze..

Honda, a i Gasly, se odlicno preporucuju Red Bullu. Potrosice vise motora od ostalih, ali im se na kraju moze isplatiti.  I Sauber prijatno iznenadio, bice dobre borbe i u midpacku.

Napeto je bilo u Bahreinu, prava prvenstvena™ trka. Jedva cekam Kinu..

Ivo Petović

I ja isto, baš sam nešto nahajpovan na početku ove sezone. Milion malih takmičenja u okviru šampionata.

Nisam fan RB, ali šteta zbog Dani Rika, deluje da su RB bili vraški brzi ovde, za podijum svakako, možda i nešto više. A i poskočio sam kad je mladi napuvanko prestigao starijeg napuvanka, šteta antiklimaksa dve sekunde kasnije, mogla je biti spektakularna trka njih dvojice do kraja.

Za sada mi je fabrički Renault najveće razočaranje, očekivao sam da će biti bliže trojcu na vrhu. Ovaj napredak TR za dve nedelje mi je jedan od najčudesnijih ikad, čak je i Sauber konkurentan. Jedino Williamsu nema spasa :(

Edited by Ivo Petović

Nesh

Ja propustio sve zivo ovih dana. Jel ima negd da se pogleda cela trka? Hvala.

Nesh

Super! Hvala! :)

Edited by Nesh

maharaja
1 hour ago, Ivo Petović said:

I ja isto, baš sam nešto nahajpovan na početku ove sezone. Milion malih takmičenja u okviru šampionata.

Nisam fan RB, ali šteta zbog Dani Rika, deluje da su RB bili vraški brzi ovde, za podijum svakako, možda i nešto više. A i poskočio sam kad je mladi napuvanko prestigao starijeg napuvanka, šteta antiklimaksa dve sekunde kasnije, mogla je biti spektakularna trka njih dvojice do kraja.

Za sada mi je fabrički Renault najveće razočaranje, očekivao sam da će biti bliže trojcu na vrhu. Ovaj napredak TR za dve nedelje mi je jedan od najčudesnijih ikad, čak je i Sauber konkurentan. Jedino Williamsu nema spasa :(

Mali napuvanko ako ne sredi glavu neće nikad osvojiti titulu, a ima potencijal.

renne

Ove godine Ferariju i Fetelu niko ne može ni da prismrdi.

Biće dosadna godina skroz :(

vookela

Ovo sa Ferarijem na kvaliju obecava, nadam se da ce da potraje.

Aleksandar88
Ove godine Ferariju i Fetelu niko ne može ni da prismrdi.
Biće dosadna godina skroz :(

Daće dobri Alah da bude kao sto kažeš. Iako sam u prve dve trke bio kao na iglama do poslednje krivine poslednjeg kruga.

maharaja

S obzirom da je Ferari jak u Kini gde je Mercedes trebalo da bude dominantan, možda se sezona već sutra završi :(

Moraće da se traži refund... Ko još želi da gleda uživo onog nemačkog debilka kako pobeđuje :(

Jimmy Kowalski

Ovakav start sezone ni u Maranelu nisu sanjali..

Nesh

Kad vec jinxujemo :D, ja sam to vec obavio na prethodnim stranama, al ajd jos jednom: povampirice se ocas merdza, tj Hamilton, bice dosadna sezona.

Maxbet kaze Hamilton osvaja 1.60, Vettel 3.00. Doduse, kod Meridiana 2.00 i jedan i drugi.

Salu na stranu, nadam se da ce biti zanimljivo. A mislim da ce biti i sutra. 

Edited by Nesh

renne

gde će biti zanimljivo kad su sporiji pola sekunde po krugu

Nesh
10 minutes ago, renne said:

gde će biti zanimljivo kad su sporiji pola sekunde po krugu

Pa tu je bar Kimi koji uopste nije sporiji (nadam se da ima nameru da se bori za pobedu), a i svasta moze da se desi na stazi. Uostalom, Max je blizu Hamiltona, Botas ispred (nadam se da ce da vozi za sebe), moze biti zanimljiva trka.

Edited by Nesh

Ivo Petović

Qualy pace i race pace mogu biti dramatično različiti, pa strategija, pa start, milion varijabli ima, ali generalno da, ovakva forma Ferarija je baš iznenađenje. Očigledno im je i motor sad na nivou Merca, dok im je tyre management dosta bolji.

Rendžin motor opet otišao :( Čak su i oba fabrička Renaulta menjala MGU H, iz predostrožnosti. Stvarno sam očekivao da su bar pouzdanost skockali. Neverovatno mi je da proizvođač koji je dominirao i u turbo eri i V10 i V8, ne može 5 godina da dokuči ove hibride. Taman su 2016.g. napravili progres (bili čak i najpouzdaniji na gridu), da bi onda promenom koncepta sve otišlo do vraga.

Jedina pozitiva je što je fabrički Rendža trenutno jasno četvrti tim na gridu. Hulk vozi odlično, nisam očekivao da ovako pere Sainza.