Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Poceo sam s gledanjem F1: Drive to survive

Jeeeebote kako sam se skenjao za Haas team kad su oba vozaca ispala posle pit stopa... A i onaj mehanicar se rasplakao kad je valjda skontao da je pogresio i nije dobro prisrafio.

 

A Ricciardova keva, cupka li cupka dok gleda.. svakog momenta deluje kao srcka da ce je strefiti o.O

 

Bas je napeta serija/dokumentarac :)

Edited by Have_Fun
Link to comment
On 27.3.2020. at 22:32, Have_Fun said:

Je l' je stvarno Ricciardo mogao da ostane u Red Bullu?

Sto se odlucio za losiju masinu?

 

Daleko sam od eksperta za F1, ali ne vidim drugi razlog osim para.

 

Dok sam tu, odgledao sam juče dokumentarac Sena. Dosta je dobar. Tužna sudbina... Tuga kako se ponašao pre trke, kao da je znao da će nešto da mu se desi...

 

Link to comment

Uuuuuuuuuuu, zajeban je taj dokumentarac :(
Bas to sto kazes.. kao da je znao

 

A za Ricciarda.. ne znam.. prica stalno kako zeli da se takmici za titulu, hoce da bude sampion a znamo da je za to potrebna i dobra masina... a onda predje u Reno.
Mislim, ok, bili su najbolji od ostalih.. ali.. Red Bull je ipak za koplje-dva iznad
S konja na magarca

 

Edited by Have_Fun
Link to comment

Da, ovo je popularno mišljenje na socijalnim mrežama i kod pojedinih automoto novinara. Ja se ne slažem. Da, Max jeste budućnost i RBR i F1, ali prethodnih sezona nije imao ne znam koliko bolji status od Ricca - ni po jednom kriterijumu u tom timu nije postojao vozač broj 1 i broj 2 de facto - nikada u trci nije traženo od njega da pusti Maxa ili menjana taktika da bi se prilagodila Maxovoj maximizaciji učinka kao što rade druga dva vodeća tima, u kvalifikacijama je bila praksa da jedan drugom daju tow naizmenično na trkama u završnim pokušajima u Q3, uostalom i sam Ricc je izjavio da će ako i kad primeti da Max ima preferencijalni status javno to i reći (desilo se jednom da je Max dobio novu specifikaciju Renoa jer je samo jedna i isporučena timu, a njemu je na redu bila zamena motora i od toga se napravila čitava zavera). RBR je ponudio Riccu isti ugovor kao Maxu i on je to odbio jer je imao svojih dvojbi pre svega prema Hondi i verovao da u Renaultu kao fabričkoj ekipi ima šanse da doživi Hamiltonov scenario sa Mečkom. Jbg iz ove perspektive je sad leko biti general, da je ostao vrlo moguće da bi prethodne sezone ostvario i neku pobedu, par podijuma sigurno i gotovo izvesno bi RBR sa njim i Maxom uzeo 2. mesto u šampionatu konstruktora. No, šta je tu je, više nije ni bitno. Nažalost Ricc je napravio grešku koja će i njega koštati u nastavku karijere u timu koji neće prismrdeti vodećima narednih sezona, a već je koštao i koštaće RBR, kao i sve nas koji bi gledali zanimljivije trke da je jedan od najboljih vozača današnjice u konkurentnom bolidu. Dakle ne vidim tu win ni za koga u ovom scenariju, čak ni za Renault koji je potrošio dosta novca za vozača kome nije dao konkurentan bolid i čiji je posao i rezultate mogao dobiti i za manje para u ovoj konstelaciji stvari. 

Link to comment

Nebitno je tu da li je zaista Maks imao bolji tretman ili ne, bitno je da je Rikardo verovao da je tako. Izmedju Rikarda i RBR tikva je pukla u Bakuu 2018 - opravdano ili ne, od tog dana Rikardo se razocarao u tim i vise nije hteo nista s njima da ima jer je bio ubedjen da ce svaki put kada bude 50:50 situacija (pa i 60:40 Maksova krivica) tim podrzati Maksa i da zato nikad nece imati priliku da se ravnopravno bori s Maksom za titulu. A to mu je dodatno i zemljak Veber porucivao poucen svojim predjasnjim iskustvima s Fetelom. I onda dobijes ovu kita - panj - sekira situaciju.

Link to comment
Quote

Red Bull advisor Dr Helmut Marko proposed having his drivers deliberately infected with coronavirus in the hope that they’d be immune by the time the Formula 1 season starts.

 

The COVID-19 pandemic has led to all international racing being put on hold while a number of countries around the world have entered into some form of lockdown. During the hiatus, Marko said he had an idea to organize a training camp where the likes of Max Verstappen, Alex Albon, Pierre Gasly and Daniil Kvyat, along with other junior drivers, could have become infected and then overcome the virus.

 

“We have four F1 drivers, eight or 10 juniors, and the idea was that we organize a camp where we mentally and physically bridge this somewhat dead time,” Marko told Austrian broadcaster ORF. “And of course it would be ideal – these are all young, strong, really good men in good health – that the infection then comes, so that you would be all geared up whenever you start and you can be prepared for a probably very hard championship.

 

However, the idea was rejected by Red Bull, with Marko adding: “Well, I only discussed it in small groups, but it was not received positively!”

 

Scientists are still yet to definitively establish that those who recover from COVID-19 develop immunity.

 

It is still unclear when racing might be able to resume. The Canadian Grand Prix on June 14 is currently the first race on F1’s calendar that has not been postponed or cancelled, and Marko has doubts over how early in the summer races will be able to take place, specifically Red Bull’s home event in Austria on July 5.

 

“At the current time one would have to look in a crystal ball to make the correct forecast,” he said. “I can’t judge whether 50,000 spectators or 100,000 spectators would make a difference.

 

“What I think is the critical thing is that all European borders have to be opened, because at such an international event spectators come from all over Europe and overseas. How far the virus has become infected in individual countries or under control is really difficult to predict.”

 

Psihopata.

Link to comment

o.O

Mamlaz.. ako je Ricciardo otisao!

A jbt, jeste da sam manje pratio F1 poslednjih godina, ali on kad se pojavio, delovao je bas kao gotivac.
Voleo bih da nekad uzme titulu

Link to comment

Njegov motiv jeste debilan, ali namerno zaraživanje™ ima neke logike jer su veće šanse da preživiš ako se razboliš sada dok zdravstveni sistem još funkcioniše.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...