Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Vettel nel team radio: "Sorry guys, my mistake. I got surprised and lost the rear. Really sorry. And not sure about what I saw on TV, but I'm really sorry for Charles, please tell him that he drove an excellent race, very strong and he should have won it"

Link to comment

Uh, tuzan i sjeban, ali jbg, auto-moto sport je to, sto kaze Lekler. 

 

Dobre stvari iz ove trke i vikenda: mislim da se pokazalo da u Ferrarijevom autu nema niceg fundamentalno pogresnog, tako da je osnova vise nego dobra. Prica se (naravno uz zrno soli™) da je Ferrari u Australiji imao problem sa "prehladjivanjem" motora, sto je dovelo do problema sa radom turbine i samog sus motora, pa su morali da stede gorivo, otud onakvo taksiranje™ u drugoj polovini trke. Mora da se radi na potrosnji guma (i generalno njihovom koriscenju), razvoju tokom sezone (stara Ferrarijeva boljka) i na pouzdanosti. Binoto je izjavio pred ovu trku da je pouzdanost problematicna i da njoj treba da rade i ocigledno je znao sta prica i zasto. Dobro je i sto se sve ovo desilo u prve dve trke, prosuto je dosta bodova, ali duga je sezona™, polako. 

 

Lekleru kapa dole, decko je em vozio kao zmaj, em, nakon svega, ponasao se i reagovao normalno. Nije ni pokusavao da sakrije koliko je sjeban, a opet mirno i racionalno. 

Link to comment

Ako malo bolje pogledam dan nakon trke, nešto mi se čini da je ovo mnogo veća tragedija za Ferari nego što mi je prvobitno izgledalo. U poslednje tri godine, ovo je bila baš njihova staza, uvek su ovde imali prednost. Okej, jesu nadoknadili onaj ludi minus iz Australije, i dominirali su tokom pred-trke, ali, Hamilton je dobio Vetela fair and square. Pitanje je bilo da li bi mogao da sustigne Leklerka koji je imao 8-9 sekundi prednosti, ali i ta prednost je bila tu uglavnom zbog toga što Hamiltonu nikako nije odgovarao drugi set guma, one medium, nakon prvog pit stopa. Nisam siguran da li Mercedesu nije odgovarala medium guma kao takva ili samo taj set, uglavnom, uopšte nije nemoguće da bi Hamilton prestigao i Leklerka da nije imao taj problem, što bi već značilo da Mercedes parira Ferariju "on merit" i to u Bahreinu. Da ja sedim u štabu Ferarija, ne bih bio baš toliko zadovoljan nekim utiskom da je Ferari ovde dominirao, samo se Vetel zajebao a Leklerk imao peh sa motorom. Malo bih se više brinuo šta ih čeka za dve nedelje u Kini, koja je tradicionalno staza koja favorizuje Mercedes.

 

Ako gledam odnose 1-na-1, Hamilton je dosta dobro odgovorio Botasu za onu prvu trku. A Hamilton-Vetel suparništvo, tjah, deluje mi kao da je Vetel izgubio psihološku borbu tu, sve od onog Singapura kada se zabio u Kimija, non stop pravi greške pod pritiskom kada je u klinču sa ovim.

Link to comment

Šteta za klinca, što neko reče prvi put u životu sam želeo da Ferarijev vozač pobedi. Al ne lezi vraže.

Brine me Gasly sa lošom formom, ništa nije bolji posle 2 trke i bojim se da ce uskoro početi i pritisak da raste. Cela ova rokada nikom dobro nije donela za sada - ni Red Bullu, ni Renou ni Ricciardu, Hulk ga je muški odrao a Renault nastavlja da mu se poserava u život. Tužno.

McLaren izgleda fino, Norris očekivano dobar, biće on dobra opcija u godinama koje dolaze.

Hamilton, Bottas, Wolff :puke:

Link to comment

Sve ste rekli manje vise, radujem se nastavku sezone, navijam da Lando do kraja skupi sto vise poena a boze zdravlja i jedan podijum ako pljusne neka kisa ili bude karambol. Ljubi ga majka sto mu je dala ime, a i vozi za Meklaren.

 

Dodao bih jedino: kao sto je neko posle prve trke primetio, novo prednje krilo se tek na ovoj stazi pokazalo kao dobra stvar, lakse se vozi u prljavom vazduhu nego prosle godine, bilo je dosta kontri posle prestizanja, narocito iza prve petorice. Jedino sto je i na ovoj trci nastavilo da otpada bez razloga.

Link to comment

Pa nije bas bez razloga otpadalo ni ovde ni u Melburnu. Tamo je RIC zakacio poklopac od sahta kad je izleteo na travu kod starta, ovde je Fetelu otpalo zbog vibracija koje su pravile razvaljene gume sto ih je unistio kad se izvrteo. Nisu te vibracije naivna stvar, seti se kako je Kime 2005. u Nemackoj prosao.

Link to comment
31 minutes ago, Aleksandar88 said:

Jel ovaj Fitipaldi mozda unuk onome Fitipaldiju ? 

 

Jeste, to je Emersonov unuk.

 

EDIT: @Aleksandar88 Emerson i stariji mu brat Vilson, Vilsonov sin Kristijan i Emersonov zet Maks Papis su vozili F1 trke. Pjetro za sada samo testira, vozio je prosle godine IndyCar i WEC.

Edited by Radoye
Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...