Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Ti to čitaš onu Žalosnu Sovu sa Autosport foruma? :D

 

Renault ceo dan bez DRS-a (što je nekih 0,8 sec po krugu i stavlja ih u ravni sa Mečkom) - jedino Mečka i Renault na tvrdim gumama. Nije lepo videti ih na začelju, ali mislim da nema razloga za paniku. Ako obratiš pažnju, u trećem sektoru, čak i sa ovoliko sporijim ukupnim vremenom i na tvrdjim gumama, Renault je bio praktično egal sa RB (treći sektor je onaj Monako like), što govori da je mehanički auto dobar. Nadam se da se ne hvatam za slamku.

 

btw, lepo je čitati euforiju navijača MekLarena po forumima :)

Link to comment
9 minutes ago, Ivo Petović said:

Ti to čitaš onu Žalosnu Sovu sa Autosport foruma? :D

 

Renault ceo dan bez DRS-a (što je nekih 0,8 sec po krugu i stavlja ih u ravni sa Mečkom) - jedino Mečka i Renault na tvrdim gumama. Nije lepo videti ih na začelju, ali mislim da nema razloga za paniku. Ako obratiš pažnju, u trećem sektoru, čak i sa ovoliko sporijim ukupnim vremenom i na tvrdjim gumama, Renault je bio praktično egal sa RB (treći sektor je onaj Monako like), što govori da je mehanički auto dobar. Nadam se da se ne hvatam za slamku.

 

btw, lepo je čitati euforiju navijača MekLarena po forumima :)

 

Da. :D

 

I ja mislim da imamo razloga za optimizam. Nekoliko novinara sto su pratili istaklo je da im se svidelo kako se Rendzin bolid ponasao (bas taj treci sektor sto si spomenuo). Mislim da imamo dobru osnovu..

 

 

Link to comment

Opet ? Mislim jeste Ferrari pravio razne gluposti i sam Vettel, ali nemoj da se zezamo ovi kad god se lomi i drugi deo sezone su imali mnogo bolji bolid i tako vec ko zna koliko godina unazad.

Link to comment

Nije zahvalno tumaciti vremena sa testiranja, pogotovo sto za razliku od Ferrarija, Mecke jos nisu ni pokusale da voze brze krugove. Ono sto je bitno, osim testiranja generalne pouzdanosti, kako se bolid ponasa. Oni koji prate uzivo, govore pohvalno i o jednima i o drugima. Meni je inace super sto imaju razlicite filozofije, koje nisu medjusobno kompatibilne, pa se ne moze recimo jednostavno prekopirati dizajn prednjeg dela i voila.  Posebno ce biti zanimljivo videti kako ce se te razlicite filozofije pokazati kada bolid bude u zoni prljavog vazduha,  ali to cemo saznati tek kad krene sezona.

 

Moj generalni utisak je da su sve ekipe, s izuzetkom naravno Williamsa, dosle prilicno spremne. Mislim da nas ocekuje jos jedna dobra sezona, gde nece biti izrazitog favorita za titulu, i prilicno velike guzve u tzv. midfieldu..

Link to comment
2 hours ago, maharaja said:

Ako je verovati ovim ranim testovima, Ferari nastavlja gde je stao i jedini način da OPET izgube titulu jeste da Fetel opet sjebe 100-150 poena na svoje imbecilnosti. Možda valja uložiti novce dok su kvote pristojne, pa podići u novembru.

 

Evo ti kvote u Meridianu: Hamilton 1.70, Vettel 4.30.

Ferari moze da uzme titulu ako se Mecka poferari, a oni pomecke. A to ce da bude malo morgen.

 

Link to comment
50 minutes ago, Jimmy Kowalski said:
Ne cudi sto je Kimi veoma zadovoljan bolidom, Alfa deluje dobro izbalansirano i brzo. Nece biti iznenadjenje da se bore za 4. mesto u sampionatu..

 

Koga imas za treceg? Mes'cini da RBR nece biti fiks za trece mesto ove sezone, da ce pasti medju drugoligase. Po do sada vidjenom cini mi se da ce biti zestoko klanje za trece mesto izmedju barem 5-6 timova a bas mi Alfa deluje najjace medju ostalima. Za sada je cisto da ce Ferari i Mecka opet biti u borbi za titulu a ako se po jutru dan poznaje Vilijams ce nositi fenjer, ali izmedju toga bukvalno je sve moguce.

Link to comment

Ja bih prvi voleo da je Rendza ostvarila znacajan napredak kako bi ugrozila RB, ali ipak im dajem prednost. Oni sami tvrde da su pretekli Mercedes na osnovu GPS podataka i da ce se boriti sa Ferrarijem (koji trenutno izgleda najbrze) za 1. mesto, ali sve to naravno treba uzeti sa velikom rezervom. Impresionirani su Hondom (ok i tu su u fazonu "svaki ciga svoga konja hvali"), ali mora se reci da se do sada na testiranjima pokazala pouzdano, nabili su solidnu kilometrazu, tako da deluje da su konacno napravili motor kojim mogu da se ponose. A Newey-jev aero paket je uvek vrhunski, tako da ne vidim bas osnova za pad medju "drugoligase".

Link to comment

Nije toliko pesimizam prema RBR koliko to da je masa drugih timova napravila ogroman korak unapred. RBR je prosle godine bio zaglavljen izmedju vodece dvojice i drugoligasa, na osnovu dosadasnjih testova ne cini mi se da su napravili korak unapred da sustignu Mecku i Ferari (mada, testovi su k'o bikini - otkrivaju puno toga ali ne i najbitnije), dok mi nekadasnji drugoligasi deluju blize vrhu (pre svih Alfa, ciji bolid je prema svemu dosad pokazanom odlican).

 

E sad, znamo da RBR ima bogaoca za dizajn sasije Njuija i sigurno je da sa te strane nece biti frke ali tek treba da vidimo gde je Honda - ako su i popravili suve performanse, kako je sa pouzdanoscu, prosle godine im je trebalo nekih 12 motora po bolidu za sezonu, i sta je Reno uradio sa motorom. Za sada mi deluje da je Alfa ispred RBR a da im Has dise za vrat, a i Meklaren je izgleda ub'o sasiju tako da su to vec tri tima koji bi mogli zestoko da ugroze poziciju RBR (pod uslovom da Reno fercera) a ni fabricki Reno nije daleko. RP je nepoznanica (ovo je prakticno proslogodisnji bolid prepravljen za nova pravila, prosle godine su bili dobri ali koliko je to dobro sada kad su svi ostali uznapredovali), STR ih sigurno nece ugroziti dok za Vilijams treba tek da vidimo, za sada ovo ne obecava ali ko zna mozda se do VN Spanije i izvuku iz g...

Tako da bih ja to u ovom trenutku ovako poredjao:

 

Ferari = Mercedes

>

Alfa = RBR = Has = Meklaren = Reno

RP = STR

>

Vilijams

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...