Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Jeste, kriv je MC. Zato je na divnoj stazi u Montrealu sve prstalo od trkanja. Not.

 

Ric je, ruku na srce, prestigao Hamiltona. U boksu.

 

Jedino sto saraju sa gumama i updateovima, pa se menjaju pobednici. Ali tako mogu lepo i simulacije neke da poteraju (nek izmisle jos transwarphypersoft), jave nam rezultat i ustede sebi vozaca i para, a nama vremena.

 

p.s. Evo i jadni komentatori vise ne znaju sta da komentarisu.

Link to comment

Ne vredi, moraju da se menjaju bolidi...smanjuje downforce, da budu uzi i kraci, ovako slabo ima trkanja.

 

Btw ovako je i Pele mahao u Brazilu krug pre kraja...2001.g ili 2002.godine

 

Ako nista, prvenstvo je izjednaceno

Link to comment
10 hours ago, Ivo Petović said:

Ne vredi, moraju da se menjaju bolidi...smanjuje downforce, da budu uzi i kraci, ovako slabo ima trkanja.

 

Btw ovako je i Pele mahao u Brazilu krug pre kraja...2001.g ili 2002.godine

 

Ako nista, prvenstvo je izjednaceno

 

Bolidi su prebrzi u krivinama, a istovremeno vrlo nestabilni u prljavom vazduhu. Samo aero da se uprosti, poboljsalo bi situaciju. Ali ekipe to nece, vecito se protive toj ideji (i ovi bolidi danas su predlog timova). Vecina je protiv i promena za sledecu sezonu..

Link to comment

Pa da, istovremeno su vrlo stabilni i upravljivi, naročito u krivinama, vozačke greške su jako retke + se sve managuje (motor, gume, potrošnja goriva itd) + niko neće da rizikuje. Hulkenberg je rekao da su najveći problem gume.

 

Uzgred, Renault je bio odličan, veoma čisto četvrti tim, nakon što je Ocon otišao u pit, Hulk je vrteo čak i brže krugove od Kimija, ali su ih povukli zbog overcuata FI. Nakon tog su samo manageovali sve.

 

Obzirom da je RB Honda skoro pa gotova stvar, eto malo šanse i motivacije za Renault da sledeće godine bude blizu vodeće trojke.

Link to comment

I mene naravno raduju performanse Rendze. Ima neki lik na autosport forumu koji se predstavlja navijacem zuto-crnih,  sto stalno hejtuje. Evo i juce smatra katastrofom sto su nas vodeci obisli za ceo krug, ali posle odlaska u boks i obilaska Grosjeana, jednostavno nije bilo svrhe da gaze, pa su ubacili u ekonomicni rezim voznje. I tu se takodje slazem da je problem danasnje formule da je too manageable. Eto juce su svi cekali neki incident i izlazak SC, ali ga nije bilo, pa je mnogima ostao neiskoriscen jedan set novih guma. A Grosjeanu je Haas stavio super meke u finisu, iako je imao 5 novih hyper setova, i to nakon sto je skoro 50 krugova odvezao na ultra mekim. Potpuni wtf momenat..

Link to comment

Ma da, oba Renaulta su lako pretekli Grosjeana, što recimo Ocon sa Mercedesovim motorom nije mogao da učini. Posle je sve bilo do kontrole guma i motora, koji treba da izdrže 5-6 trka. Kažem, tih par krugova nakon odlaska Ocona, Hulk je bio na nivou Kimija, čak i malo brži čini mi se (pratio sam gapove). Imali su i dobru brzinu na pravcu, čini mi se da je upgrade motora bio dobar...čeka se novi MGU-k.

 

Ne znam, i ja sam na početku sezone očekivao manji zaostatak, ali šta je tu je. U odnosu na prošlu godinu gap u kvalama je pao sa 1,8 sec n 1,2 sec.

Link to comment

Da, novi motor donosi oko 20HP (to je neke 3 desetinke po krugu). Nije puno, ali tesko je praviti velike pomake u toku sezone, tako da sam zadovoljan. Takodje, mogu duze koristiti maksimalnu snagu motora..

Link to comment

Šuška se da je Renault prišao Adrianu Newey-ju sa ponudom za posao, pošto mu ističe ugovor u RB. Navodno, ovaj to nije automatski odbio i razmišlja.

On je više puta odbijao blanko čekove Ferarija i neke ludačke sume, čovek je najbolji ikada i voli izazove. To bi automatski napravilo rusvaj na gridu. Enstone je samo 60 km od Milton Keynesa, kažu da mu je i to bitno

 

Ne znam, suviše to dobro zvuči da bi bilo istinito, mada je Renault već doveo jednog Mercedesovog bitnog inženjera za sledeću sezonu.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...