Jump to content
IGNORED

F1


Ivo Petović

Recommended Posts

Mislim da je vreme za novi topik o F1, prethodni je star više od decenije.

 

Pod utiskom upravo odgledanog, skoro 4 satnog pregleda najbolje F1 sezone ikada (2012), kao i sličnog trosatnog podsećanja duela Alonsa i Šumahera iz 2006, solidnom Frankofilu i navijaču Renaulta (meni) se učinilo da je pravi trenutak za to.

 

Sezona startuje za vikend u Melburnu. U najavama je potencijalno zanimljivija nego bilo koja druga u hibrid eri pošto:

a) Imamo tri tima u borbi za vrh, posle dužeg vremena

b) Uspon Renaulta i McLarena znači i možda neki podijum za timove van velike trojke (što je u prethodnoj sezoni bio slučaj 0 puta, ako se ne varam)

c) Zanimljive unutartimske borbe u najavi (Max-Ric, Sainz-Hulk itd)

 

Ne bih o prognozama, ali bio bih zadovoljan sa realnim ostvarenjem od 5 pobeda za Renault motore, 4-5 podijuma za Renault-Mc kombinovano i zanimljivom borbom za titulu do poslednje trke i titulom za nekom ko se ne zove Luis.

 

btw, igra li neko onu igricu GPPredictor na Autosportu?

 

btw 2, moderacijo, switchuj pinovane topike, please

  

Link to comment
  • radisa pinned this topic
2 hours ago, Ivo Petović said:

b) Uspon Renaulta i McLarena znači i možda neki podijum za timove van velike trojke (što je u prethodnoj sezoni bio slučaj 0 puta, ako se ne varam)

 

Bio je Stroll treci u Azerbejdzanu posle svih onih peripetija. ali jedan ko nijedan. Lepo bi bilo da se to promeni ove sezone.

Link to comment
1 hour ago, maharaja said:

Jaoj gde nađe 2012. kao najbolju sezonu. Em nijednu trku nisam odgledao uživo, em mi je drago što nisam, a em nisam imao ni za koga da navijam. Da li odvratni Fetel ili još odvratniji Ferari. Potpuna odvratnost. Jedino mi Kanada bila dobra.

 

Nek ova sezona bude sve što 2012. godina nije bila! Sve može samo ne Fetel i ne Ferari.

 

ps. ja sam za staru temu. Radio search na njoj sa dobrim savetima za pojedine tribine.

 

Kako nije najbolja - 6 eks šampiona na gridu, prvih 8 trka - 8 pobednika, pobednici iz 6 različitih timova + vrlo kompetitivni Sauber (Perez i Kobajaši redovno u bodovima i na podijumima) i Fors India redovno u bodovima, šampion odlučen u poslednjoj trci i to poslednjim krugovima, konstantno prekoreti i neizvesnost.

 

Zapravo shvatih da sam celu 2015.g. prespavao, tj da nisam odgledao nijednu trku, kao ni početak 2016. sve do trampe Max-Kvjat. To mi se nikad ranije nije desilo.

Link to comment

Nis' se meni ovo ne dopada, grafika, ovaj oreol, ova vremena xx:10 sto trka pocinje i tako te sitnice. Ne znam mozda je do mene.

 

Inace najbolje sezone u poslednjih 15 godina su '07 i '08, do tada mogla je pasti atomska, ali F1 trka se gledala, gledam i dalje ali ne onako kao nekad.

Link to comment

Grafika je užasna, ali užasna.

 

RB vaistinu dobro izgleda, ne znam da li Ferrari sendbeguje ili šta, nešto su mi čudni.

 

Renault razočaravajuće za sada.

 

Nadam se nekoj kišici da začini.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

Kad pomislim da mnogo ljudi na početku nije gotivilo Alonsa. Čovek je beskrajno simpatičan :) 

 

Kad se bolje pogleda njegova karijera, on za 15 godina nije imao dominantan auto na gridu (samo na kratke periode Renault 05-06).

 

 

Link to comment
15 hours ago, Ivo Petović said:

RB vaistinu dobro izgleda, ne znam da li Ferrari sendbeguje ili šta, nešto su mi čudni.

 

 

 

Tri motora (tj. power unita) po sezoni, jedan motor treba da izdrzi sedam trka. Svi ce da sendbeguju petkom.

Link to comment
  • renne locked and unlocked this topic
  • renne unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...