Jump to content
IGNORED

MLB 2018


freakns

Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    126

  • Miljenko

    113

  • Strahan

    95

  • Grandilof

    48

Top Posters In This Topic

Posted Images

11-9 :hail: konacno smo prekinuli seriju...

 

Javi igra ko lud... gledao sam malo statse, i on i Schwarber su mnogo popravili contact rate. jeste da smo rano u sezoni i moguce da je ovo samo hot streak, ali Javijev BABIP na ground balls nije nista posebno, dook je K rate smanjio sa 28 na 21%, sto je fenomenalno. i vidi se prilikom udaranja, mnogo manje mase ko blesav na balls low and away... Schwarber slicno, K rate sa 31 na 24. njemu BABIP na ground balls jeste veliki, ali razlog je sto je poceo da udara u opposite field prilikom shiefta. e sada, ako mu ne shiftuju D, onda moze da udara u right field stalno sa mnogo vecim uspehom... a dokle god mu je K rate ispod 25%, sa njegovim powerom, bice to odlicno...

nas najveci problem, sto sam i istakao pred pocetak sezone, leadoff hitter, mozda imamo resenje. Almora je odlican za sada. ako ostane na ovom nivou bicemo mnogo zajebani. Happ ne moze da bude leadoff nikakao, jer covek je HR or bust hitter, i to na leadoffu jednostavno ne ide. 

 

problemi su za sada Russell koji opet ima slow start i Rizzo koji ima probleme sa ledjima i igra katastrofalno cak i posle povratka sa DL.... nadam se da ce se popraviti. 

 

najveci problem ostaje pitching. to je toliko lose da ne vredi ni komentarisati. Lester je jedini ispod 4ERA. WTF?! Hendricks i Chatwood su losi, ali Darvish i Q su plac majke bozije... to se mora srediti, pocinjemo da licimo na Yankeese jbt

Edited by freakns
Link to comment
27 minutes ago, freakns said:

11-9 :hail: konacno smo prekinuli seriju...

 

Javi igra ko lud... gledao sam malo statse, i on i Schwarber su mnogo popravili contact rate. jeste da smo rano u sezoni i moguce da je ovo samo hot streak, ali Javijev BABIP na ground balls nije nista posebno, dook je K rate smanjio sa 28 na 21%, sto je fenomenalno. i vidi se prilikom udaranja, mnogo manje mase ko blesav na balls low and away... Schwarber slicno, K rate sa 31 na 24. njemu BABIP na ground balls jeste veliki, ali razlog je sto je poceo da udara u opposite field prilikom shiefta. e sada, ako mu ne shiftuju D, onda moze da udara u right field stalno sa mnogo vecim uspehom... a dokle god mu je K rate ispod 25%, sa njegovim powerom, bice to odlicno...

nas najveci problem, sto sam i istakao pred pocetak sezone, leadoff hitter, mozda imamo resenje. Almora je odlican za sada. ako ostane na ovom nivou bicemo mnogo zajebani. Happ ne moze da bude leadoff nikakao, jer covek je HR or bust hitter, i to na leadoffu jednostavno ne ide. 

 

problemi su za sada Russell koji opet ima slow start i Rizzo koji ima probleme sa ledjima i igra katastrofalno cak i posle povratka sa DL.... nadam se da ce se popraviti. 

 

najveci problem ostaje pitching. to je toliko lose da ne vredi ni komentarisati. Lester je jedini ispod 4ERA. WTF?! Hendricks i Chatwood su losi, ali Darvish i Q su plac majke bozije... to se mora srediti, pocinjemo da licimo na Yankeese jbt

yankeese imaju CC-a, Severina i Montgomeryja ispod 4, prva dvojica ispod 3. bullpen je problem u kome jedino 3 pičera mogu nešto da urade: green, robertson i chapman. međutim, kad se udari 4 HR po meču onda ništa nije problem. videćemo kako stvarno stvari stoje kad počnemo seriju na zapadu (LAA i HOU), pa onda slede CLE i govna iz BOS. 

Link to comment

Sinoc ste surovo izdominirali (barem napad), po onom uzasnom vremenu. Darvish i Quintana ce se sigurno popraviti. Lester ok. Hendricksa sam gledao i nije tako los. Chatwood ima uzasnu kontrolu, no za sada ga kenja za sve pare (plus ga je sudija castio par puta, pozvavsi neke strajkove, koji nisu bili ni blizu).

Gledah i Astrose i Angelse nocas, zabavna tekma. Morton nije mogao da nadje zonu, a to je protiv powera, uvek propast u najavi. Curveball mu je konstantno bila prenisko; tesko je navuci nekoga sa necim takvim.

Edited by Miljenko
Link to comment

350AVG uz 65HR? i think its safe to say he will cool down :D 

 

ali mislim da je realno da bude na nekom max od onoga sto mu se predvidjalo, a to je 320 uz 30HR... ali cak i kada on malo ohladi, realno je za ocekivati da ce Stanton i Sanchez da podignu nivo. kako god da okrenes, kao sto sam i rekao pre sezone, hitting u Yankeesa je nenormalan. ali nenormalan. ostali timovi nisu ni blizu

Link to comment
7 minutes ago, freakns said:

350AVG uz 65HR? i think its safe to say he will cool down :D 

 

ali mislim da je realno da bude na nekom max od onoga sto mu se predvidjalo, a to je 320 uz 30HR... ali cak i kada on malo ohladi, realno je za ocekivati da ce Stanton i Sanchez da podignu nivo. kako god da okrenes, kao sto sam i rekao pre sezone, hitting u Yankeesa je nenormalan. ali nenormalan. ostali timovi nisu ni blizu

tako nešto, očekujem da se stanton malo smiri i da se navikne da mu glupava publika zviždi na svaki promašaj, uz konstantnog judgea. ono što se razvija kao super priča je austin na 1B koji je odličan protiv LHP i andujar koji ima nekoliko vezanih mečeva sa XBH. 

Link to comment

konacno malo pitchinga. sinoc Hendricks, sada Darvish i dve pobede nad Brewersima od po poen razlike... jeste da je rano, ali dobro je da nam ne odmaknu previse cak i ovako rano u sezoni... posebno kada i Cardinalse ocekivano sere

Link to comment

Ja prezadovoljan startom mojih, pogotovu posle gluposti prvih par, 0.5 iza Metsa i mislim da +7 nisam ocekivao ni u jednom delu sezone :D. Pitching odlican, Arrieta baca kao zmaj, pu pu da ne ureknem i Nola i Pivetta. Napad onako pola pola, Hoskins nastavio gde je stao prosle godine, Cesar i Odubel odlicni, dok recimo Santana i Alterr ne mogu se sastave.

 

Sinoc Didi nastavio gde je stao :Hail:, Ohtani lupio homer i izasao posle, clanak, valjda nije ozbiljno.

Link to comment

Didi i Javi su se pridruzili A-Rodu i Sorianu kao jedini middle infielderi sa 20+R, 15+XBH i 25+RBI pre prvog maja...

 

Cubsi su inace jedini tim u ligi koji jos nije imao ni 3 games W streak ni 3 games L streak... sada vijamo tu trecu W, Q ima 1-0 posle 5 ipo (RBI je imao Javi, a ko drugi :D )

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...