Jump to content
IGNORED

MLB 2018


freakns

Recommended Posts

Za nedelju dana krece nova sezona, i vreme je da se otvori nov topic. Prosli je trajao 3 sezone. Dosta :)

 

Za ovi sezonu, favoriti su vec unapred poznati, i to big 6 moze slepac pogoditi, sa sedmim i osmim timom koji su tu negde, u no mans land. Ostali? Znam da je MLB liga iznenadjenja kao nijedna druga, ali ne vidim da ce neko preterano iskociti.

 

AL

Prvi favoriti su sigurno Houston Astros. Vladajuci WS sampion je produzio Verlandera, kako se i ocekivalo, te je doveo Colea iz Piratesa. Hitting i bullpen su bez vecih promena. Top 4 hittera su im verovatno najjaci u ligi...

 

Drugi tim koji se ocekuje u post seasonu su NY Yankees. Najbolji bullpen u ligi, fenomenalan i mlad hitting je pojacan za Stantona, serviceable starters. Dva su pitanja vezana za njih. Prvo, kada ce Gleyber Torres da statuje na 2B, i koliko ce SP moci da iznesu sezonu, jer koliko god da su serviceable, tamo se covek ne treba pouzdati u ikoga osim Severina. Ipak, 3-4 hitteri su out of this world. Stanton i Judge izgledaju kao upgrade verzija Papi-Manny comboa koji je doneo titulu Soxima posle 80 godina...

 

Treci tim su Cleveland Indians. Pitching je vise manje isti kao pitching koji je dominirao MLB poslednje 2 godine, s time da Danny Salazar moze mozda opet da odigra celu sezonu. slicno se moze reci i za Brantleya. Bullpen je i dalje sa Millerom i Allenom. Dakle tim koji je protekle dve sezone ulazio u playoff, a obzirom da su Royalsi krenuli u rebuilding, ne vidim ko moze da ugrozi Indianse.

 

Za wild card najveci favoriti su Red Sox i Angels. Carapani imaju najskuplji tim u ligi kojem su pridodalil JD Martineza. Na papiru, starteri su verovatno najskuplji u ligi, ali ne igraju tako. Hitteri su svi vrlo dobri, ali tek dodatkom Martineza su ubacili coveka sposobnog da lupi 30+ HR. Kimbler je jedan od najboljih closera u ligi. Sve u svemu, tim koji nema evidentnu rupu, ali cini se i tim koji nema ceiling koji imaju Yankees ili Astros.  Angelsi tesko daa mogu da naprave nesto veliko, ali doveli su Ohtanija, Mike Trout je i dalje najbolji igrac u baseballu, dovoljno sasvim da covek prati sta ce da urade. A gledajuci ostatak  AL, wild card jeste realnost

 

NL

Prvi favoriti u NL su i dalje Dodgers. Ali taj lineup je sada godinu dana stariji. Kershaw je i dalje najbolji pitcher u baseballu, Jensen je arguably best closer, ali sam sumnjicav prema ostatku rotacije. Hill, Maeda, Wood su mi veliki znakovi pitanja. u hittingu nije doslo do ogromnih promena, osim sto su vratili Kempa, ali tesko da je on danas ikome upgrade

 

Drugi tim moraju biti Nationalsi. Diviziju ce uzeti lagano, jer tamo kao i u AL central nema nista. Top 3 pitchera su lagano najbolji u ligi, a znamo koliko to znaci kada krene playoff. Harper, Murphy, Turner, Zimm... svi su i dalje tu. Najvece pojacanje Natsa ipak nije u rosteru. Otarasili su se Dusty Bakera! Uzeli su Dave Martineza, koji je bio pomocnik Maddonu, i mislim da bi ove godine konacno mogli da pobede u divisional... ili ne. sa ili bez Dustyja, ipak su to Natsi :D 

 

Treci tim su naravno Chicago Cubs. Otisao nam Arrieta, dosao Darvish. Sjasi Kurta da uzjasi Murta otprilike. Trecu sezonu za redom ulazimo sa trecim razlicitim closerom. To je no1 problem trenutno. Starteri su OK. Nisu nivo Nationalsa ili Dodgersa, ali su vise nego dobri i imamo mozda najboljih svih 5 pitchera(Lester, Darvish, Hendricks, Q i Chatwook, mislim da niko nema jacih svih 5). Lineup pak je najkompletniji u baseballu. Bukvalno 7 od 8 startera, znaci svi sa izuzetkom Heywarda, mogu da nalupaju 30 dingera. Bryant je top5 igrac lige. Odbrana bi trebala biti vrhunska, Heyward i Rizzo su vec osvajali gold glove, Russell i Contreras imaju pracke u rukama, Bryant ce sigurno osvojiti gold glove u karijeri... Jedini problem, pored bullpena, je sto nemamo legitimnog leadoff hittera. Svi su power hitteri. Schwarber ce da lupi 40HR sa .220AVG, Happ, koji je projektovan kao leaoff, je prosle sezone sa 350AB lupio 24HR, ali uz .250AVG... sve to kada saberes, playoff bi trebalo da navatamo, ali tamo, nisam siguran da imamo pitching za titulu...

 

Za wild card bi trebalo da se takmice Milwaukee, ne smemo zaboraviti St Louis i potencijalno iznenadjenje ovev godine su Giantsi. Milwaukee ima sasvim solidan core, doveli su Yelilcha i Caina u outfield, definitivno ce vijati mesto u playoffu. St Louis ima najgori tim u ligi, i najvise ih sere, znaci i oni ce da vijaju playoff. Giantsi, ako budu zdravi ove godine, mogu da naprave papazjaniju. Bumgarner, Cueto i Samardzija, Melancon na closeru, a onaj jadni i bedni napad je dobio konacno pojacanje, dovedeni su McCutchen i Longoria. Definitivno tim koji ako ostane zdrav moze da racuna na playoff... a tamo, ako nista drugo, sigurno je da niko nece hteti da igra protiv Mad Buma :D 

 

 

Ah, da. Pobednici offseasona su svakako Phillies. Tim koji nema bukvalno nista, osim 3 igraca na 1B, je dao ogromne pare za startera i jednako velike pare za... jos jednog 1B. Mozda da im neko javi da ne mogu 1B da igraju bas sve pozicije u timu? :D 

 

Jos nedelju dana pa polecemo :) 

Link to comment
  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • freakns

    126

  • Miljenko

    113

  • Strahan

    95

  • Grandilof

    48

Top Posters In This Topic

Posted Images

Uglavnom se slazem sa tvojim prikazom. Cardinalsi imaju solidnu rotaciju, pa i bullpen, no lineup ne deluje previse opasno (osim ako ih ne ukenja, sto ne bi bilo prvi put).

San Francisco ce konacno imati ok napad (ako ne bude problema sa povredama). Rotacija i bullpen deluju fino.

Houston, Cleveland, izuzetno jaki.

Yankees masina za poene u najavi, dok im je rotacija upitna, kao i ranijih sezona.

Red Soxi su Jaki, dok Angelsi i dalje ne lice na top tim.

Dodgersi, Nationalsi i Cubsi, uz pomenute Giantse, trebaju odlucivati o vrhu u NL (dobro, tu su i Brewersi, no oni tek trebaju da se dokazu).

Meni lineup Dodgersa nije preterano upecatljiv; rotacija i bullpen su medju boljim.

Nationalsi bi konacno mogli da imaju znacajniju playoff ulogu; kvalitet sigurno ne nedostaje.

Tvojima je bullpen ponovo potencijalni problem, postava je zato izuzetno opasna.

Dve ekipe za koje ja navijam su naravno propast u najavi. Piratesi mozda i ne toliko, no Tigersi su ni tamo ni ovamo (bez uradjene rekonstrukcije); nije iskoriscen solidan tim, prethodnih sezona; bullpen je prepoznatljivo los (verovatno i ove godine).

Edited by Miljenko
Link to comment

otkud ovo na kladionici? bio sam ubedjen da sam otvorio na ostali sportovi... MODovi, molio bih da se ovo prebaci na ostali sportovi, hvala :)

 

@Miljenko Pittsburgh je rasprodao tim, oni idu na tenkovanje, sto i jeste pravi put. McCutchen, Cole i Melancon su sve extra igraci, ali premalo je to. Window je promasen 2014 i 2015. Kada ste poslali Melancona u Natse, trebali ste tada i ovu dvojicu proslediti, sada bi vec bili u drugoj godini rebuildinga... Ako budete radili stvari kako treba, Marte ce biti poslat negde tokom sezone, i onda makar 3-4 godine mucenja, pa sta bude :) Drugacije Pittsburgh nece nista uraditi, jer Cubsi su prejaki i imaju pare, St Louis, Cinci i Milwaukee svi imaju bolje prospekte trenutno... znaci mora total rebuild.

Detroit je tek truba. Tim nemaju. Miggy je omatorio, jebenog Matineza sa 4 banke placaju 20milki, Zimm isto kosta boga oca... A farm system ne postoji. Uz sve to, imaju Indianse koji su odlican tim, a White Soxi verovatno imaju najbolji farm system u ligi, i dok Indiansi padnu, ovi ce se sigurno podici... Onih par sezona kada nije proslo sa Miggyjem i Verlanderom, to je bilo to, sada mora sve iz pocetka.

Link to comment

mislim da će fila bitiu mnogo bolja nego što se misli. metsi isto nisu loši, napravili su par dobrih poteza u offseasonu. harper će pokida sezonu u kojoj vija novi ugovor. NL east može da bude vrlo zanimljiva za praćenje.

u AL, yankeesi su na papiru interesantni, ali u bejzbolu se nikada ne zna, papir ne igra i ne udara lopticu. sezona zavisi da li će CC ponoviti prošlu sezonu i da li će severino uspeti da se ne ukaki u plejofu kao što je to bilo prošle sezone. LAA može biti interesantan, sa shohtanijem kao dvoglavom aždajom. gledao sam detroit par puta i imaju solidan sastav, iako bez glasnih imena.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...