Jump to content
IGNORED

Silicon Valley


katamaran

Recommended Posts

Ako otvorim topik mozda konacno nadjem jos nekog ko gleda. Jeste nerdovska serija al mislim da bi i non nerdovi uzivali u njoj. Otprilike kao It crowd.

 

http://www.imdb.com/title/tt2575988/

 

cq5dam.web.1200.675.jpeg

 

Created by cuveni Mike Judge (Beavis and Butthead, Idiocracy, Office space, King of the hill...)

 

Upravo na comedy central isla neka epizoda Ugly Americansa pa sam prepoznao glas...

http://uglyamericans.wikia.com/wiki/Neil_and_Nicky

 

Voice

Kumail Nanjiani (Neil)
Edited by katamaran
Link to comment

Verovatno omiljeni momenat....

 

Spoiler

edit: obrisao tekst da ne spojlujem one koji bi da se spojluju ovim klipom

 

 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Kul serija, redovno se gleda, verujem da je gotivna svakomo ko je iole u IT vodama. HBO najavljuje novu sezonu. Dosta se pričalo o njoj na forumu, bila je hvaljena na temi "Omiljene serije" ;)

Link to comment

I ja pratim redovito. 

 

Moram da priznam da je koncept 10x30 minuta popriilično sranje. Tj mogli su barem 12 da snime ili malo da ih produže. Ovako, odaje se utisak nekog površnog projekta koji samo što se zavrti malo, ajde pauza do godine i tako... Nervira me to, pitka je serija i zabavna, bilo bi cool da je ima više.

Link to comment

Kolko sam video peta valjda od maja.

 

edit: ipak pocinje 25.03.

 

https://www.google.com/search?ei=Zy2nWpfqHojR6AS5hbu4BA&q=silicon+valley+season+5&oq=silicone+valley+s&gs_l=psy-ab.1.0.0i10k1l10.1258.1687.0.2542.2.2.0.0.0.0.118.204.1j1.2.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.2.204...0i10i46k1j46i10k1.0._OzGF2KtfpQ

 

Ja cu verovatno da sacekam da ispucaju pa da gledam epizodu za vece kako dolikuje.

 

Strepnja mi je dublja od nade kakva ce da bude bez Bachmana. Mirise na pocetak kraja al mozda i ubodu sa zamenom. Samo da se ne ispale da ubace novog lika koji ce da se Bachmanise jer je to recept za propast. Treba neko skroz nov i drugaciji pa mozda i ostane na visokom nivou.

Edited by katamaran
Link to comment

Neće moći, već se krenulo u downward spiral i recikliranje starih podzapleta, a u pravu si da će bez EB biti sranje. 

 

Nema veze, odlična je bila prvih nekoliko sezona, zaslužuje da se isprati do kraja.

Link to comment

Mozda i ne bude. Meni ce svakako faliti al mozda i nadju dobru zamenu. Samo je bitno da ne naprave standardnu greski i potraze Bachmana 2.0 (najezim se kad vidim da zamene u serijama pokusavaju da imitiraju one koje zamene) al bi neko nov a dobar mogao da odrzi ritam.

 

Navijam za Dzejsona Mancukasa. Covek koji je napravio onakvog Rafija bi se i ovde dobro snasao.

 

U sustini je majstorski kasting. Nema na slici Bigheda koji je car a ni onog genijalnog kineza (Dzin Jang valjda) sa njegovom oculus™ aplikacijom.

 

Jedino me smara onaj ekscentricni milijarder. 

 

edit: kad vec pominjem Bigheda njegova karijera je totalna genijalnost. Polomio sam se kad je postao gostujuci predavac na Stenfordu.

Edited by katamaran
Link to comment

Bez brige, pratimo od početka, po preporuci Ars Technica.

 

Udaranje kontre hajpovanju IT sveta, demontiranje mitova o startapima, sjajni likovi i povremeni "da se smrzneš" momenti poput farme klikova u Bangladešu.

Sve sezone su bile luda vožnja, očekujemo da i bez Bahmana bude dobro. 

 

Spoiler

Donald Duck is a gay guy who just got out of a navy,

 

Link to comment

Naravno, ima se šta progovoriti scenariju, i za ovu seriju karakterističnog otvaranja i zatvaranja story arc-a u 5 minuta iste epizode, da li je to namerno da se poigraju sa našim očekivanjima, da li zato što nemaju dovoljno prostora za sve gegove koje imaju na pameti za sezonu, pojma nemam.

Link to comment

Imam dodira sa startapima i neuporedivo su gori nego sto su predstavljeni u seriji.

 

Tacno je da se tu zaradjuju i gube nenormalne pare. Petljao sam nesto sa likovima koji su napravili vyng aplikaciju. kad sam ih guglao upravo ih valjda neko finansirao sa 3 miliona dolara.

 

Jebeni video koji iskoci kad zazvoni telefon...

 

Skoro pa glupo ko Djin Jangova Oculus aplikacija.

 

Al moje i iskustvo kolega - nevidjene su stipse. Nije ihblam da traze profesionalniji i valitetniji posao a da ponude cifre koje su uvreda i za pocetnika. U fazonu oni su startup pa nemaju para... More mrs! 

Link to comment

Pogledah epizodu sa najnovijim momentima vezanim za SEEFOOD app. Carski smisljeno.

 

Spoiler

hot dog - not hot dog :hail:

 

Falice onaj seronja (glumac, ne lik) Bachman al mislim da ce uspeti da nastave kako valja.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...