Jump to content

Stranka slobode i pravde (Đilas Tajkun™, et al)

Ayatollah

Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

Da ne pominjem ono "i da nisu ubili Djindjica sve bi bilo isto", pa ta zmija koja ga je ubila nas truje sve vreme, sta je uopste reseno? Uhapsilo Zvezdana?

Ma bre™

Koju to zmiju Tadić nije kontrolisao? Svemogući, mitski DB? DS je tad itekako imao kontrolu. Druga tema je što su kontrilu iskoristili da razbiju SRS, pa stvorili SNS. Što nisu radili na razvoju nezavisnih institucija i medija, već su ih stavljali pod svoju kontrolu.

Uzgred, ovde hiljaditi put pričamo o DS-u, a ne o temi.

Marinika radi ono što bi opozicija jedino trebala da radi. Ukazivanje na korupciju u SNSu, a pogotovu u Vučićevom bliskom okruženju trebalo bi da bude tema 24/7. Marinika puca na krupne stvari. Drugi po mrežama mogu da ga prozivaju otkud mu ovo/ono kad zarađuje 1000€. Vučiću lopove je ono što njega najviše boli. To će doći i do medija, jer će on na to odgovarati. 

Edited by duma
18 minutes ago, Caligula said:

Dobro™

Dobra je tema steta da se ponovo obrne krug kako su svi isti kako su ovi samo nadogradili kako je DOS bio gori od Milosevica i ostale idiotarije iz radikalske (i namenske) kuhinje.

Na kraju, ako ni danas nekome nije jasno koliko je besmisleno biti izvidnica Informera pa "ne zaboravljati" Zutima onda jebiga, ne moze mu se ni objasniti.

Over&out sto se Djilasa tice.

Što niko u ovoj diskusiji nije izgovorio, niti verovatno misli. Da li kapiraš da je to prilično uvredljivo s tvoje strane?

Mislim da je ova linija rasprave besmislena - od kada je Đilas počeo da se bavi politikom. Ušao je u vlast, ako se dobro sećam, kao ministar za nacionalni investicioni plan, a nastavio kao gradonačelnik Bgda. Sada se zbog medijske kampanje percipira kao simbol tranzicijskog lopovluka u Srbiji. Ništa što se ne bi moglo vremenom otpercipirati jednom kampanjom kad bi stanje na medijskom nebu bilo manje manje savršeno :fantom:

21 minutes ago, aram said:

Djilas je počeo da se aktivno bavi politikom tek posle Djindjića, 2004. se učlanio u DS. Ali nek vas to ne ometa u svaljivanju svih tranzicijskih zala na njega :fantom:

Ko je to rekao? Ja nisam.

23 hours ago, keitel said:

Kad smo kod direktora u Telekomu, bio je jedan što je pravo sa te pozicije prešao u privatan sektor, firmu u kojoj sam tada radio. Izuzetno vrijedan i pametan lik koji nije mogao da se izbori sa svim što je tamo gledao.  

Ne znam sve detalje oko toga šta se sve dešavalo, znam da sve vrijeme dok sam tamo radio nije želio da priđe blizini njihove zgrade.

Telekom je trebalo prodati davnih dana i treba ga prodati sto pre, ako neko uopste hoce sada da ga uzme.

7 hours ago, Filozof manijak said:

Mislim da je ova linija rasprave besmislena - od kada je Đilas počeo da se bavi politikom. Ušao je u vlast, ako se dobro sećam, kao ministar za nacionalni investicioni plan, a nastavio kao gradonačelnik Bgda. Sada se zbog medijske kampanje percipira kao simbol tranzicijskog lopovluka u Srbiji. Ništa što se ne bi moglo vremenom otpercipirati jednom kampanjom kad bi stanje na medijskom nebu bilo manje manje savršeno :fantom:

Usao je kao direktor Tadiceve Narodne kancelarije.

To sto ga mediji razapinju vec godinama, ne menja cinjenicu da postoji sumnja da se obogatio koristeci uticaj koji je imao. To ne tvrde samo Pink i Informer, imate izvestaj Saveta za borbu protiv korupcije (Verica Barac) iz 2011. godine u kom su glavne zvezde Djilas, Saper i Krlo. I sto je on sad bolji nesto od njih dvojice? Zato sto je protiv Vucica? Realno, ljudi koji gotive Djilasa gotive ga samo zato sto ga Vucic ne podnosi. Da se slizao sa njim ko i ovi ostali bio bi omrazeniji Čede ovde.

Od postoji sumnja da se obogatio koristeći uticaj koji je imao do lopov i tajkun Đilas pokrao 610 milijardi nardonih para - dugačak je put. Ovde se priča o narativu kako je Đilas proglašen simbol tranzicione krađe u propaloj Srbiji, pa je jel'te, zbog toga nepoželjan kao neki lider opozicije.

Fun fact: moji prijatelji i poznanici iz Beograda (sa kojima drvim  o politici) sa setom se sećaju vremena njegovog gradonačelnikovanja Beogradom. Dakle, nije samo do toga što ga Vučić ne podnosi.

A da li je bolji od tandema Krlo-Šaper? Paa..., bolji je, valjda ne moram da obrazlažem.

• +1 1
13 hours ago, namenski said:

Pamcenje bi nestalo, verovatno, ali Djilas ne bi.

Osim toga, narod nije bas toliko blesav: 90-te su jedno, period posle 5. oktobra nesto sasvim drugo.

A u tom periodu je narodu odrzana ocigledna nastava kako se demokratija moze unovciti i kako se principi i programi u koje se do juce zaklinjalo daju zaboraviti, skrajnuti...

Sa sve medjuigrom zvanom SPS i Dacic i finalnim dolaskom naprednjaka.

Tranziciono divljanje poput Dinkicevog da ne pominjem: eticki, ono je bolnije i na neki nacin ostavilo dublji trag u takozvanoj kolektivnoj svesti nego cela slobina vladavina.

I to upravo zato sto se od slobe i njegovih nista drugo nije ni ocekivalo.

Od ovih - jeste.

+1000

a i propustena je sansa, koja ce se tesko u takvom obliku ponoviti, da se stvarno stvori i napravi nesto. u tom smislu ne samo da je ostavilo dubok trag nego je "zlocin" mnogo veci, ne vrednosno nego u drustvenom pa i istorijskom smislu.

Od postoji sumnja da se obogatio koristeći uticaj koji je imao do lopov i tajkun Đilas pokrao 610 milijardi nardonih para - dugačak je put. Ovde se priča o narativu kako je Đilas proglašen simbol tranzicione krađe u propaloj Srbiji, pa je jel'te, zbog toga nepoželjan kao neki lider opozicije.

Fun fact: moji prijatelji i poznanici iz Beograda (sa kojima drvim  o politici) sa setom se sećaju vremena njegovog gradonačelnikovanja Beogradom. Dakle, nije samo do toga što ga Vučić ne podnosi.

A da li je bolji od tandema Krlo-Šaper? Paa..., bolji je, valjda ne moram da obrazlažem.
I ja imam par starijih ljudi u okolini kojima je Đilas gradonačelnik imponovao.
Kao pamte "da se izražavao jasno, narodski, a i on je inženjer".

.... Shiit has hit the fan!

4 minutes ago, Frank Pembleton said:

I ja imam par starijih ljudi u okolini kojima je Đilas gradonačelnik imponovaoemoji769.png.
Kao pamte "da se izražavao jasno, narodski, a i on je inženjer".

.... Shiit has hit the fan!

sad mi pade na pamet da su zamjerke na marinikine strategijske kvalitete na ovom topiku identicne kao nekad za djilasa: operativac, (inzenjer), nema viziju :D

bilo to tacno ili ne, u ovom momentu mi je svejedno

1 hour ago, Filozof manijak said:

+1

Jbt od jednostavnih stvari pravi se visoka matematika samo da bi se podvukla besmislena poenta.

Ispade jos da Srbi nesto pamte i racunaju oko politike. Valjda smo zato zavrsili sa ovom bolestinom na vlasti, zbog dobrog pamcenja i kalkulisanja :isuse:

Đilas je mnogo para zgrnuo na nečemu što je imalo malog ili nikakvog uticaja na građane Srbije per se, preprodaji medijskog vremena i prostora. 

Priča s platanima je apsurdno prenaduvana: napravio je kiks sa sečom drveća u jednoj ulici tokom rekonstrukcije, kiks je ispravljen, jedino ostaje žal za tim što nemamo više staaaaare platane ali Bulevar ostaje primer jedne od najboljih i najuspešnijih rekonstrukcija koje su sprovedene. 

Platani i ostalo drveće je inače posečeno u ogromnom broju ulica. Još se sećam kako je izgledala Gospodara Vučića tokom moga detinjstva, gde su ti platani danas? Gde su predivni drvoredi iz Kneza Miloša? Što niko nije tada skičao? Što nije napravljen jednako veliki skandal kad je Bogdanović napravio ogromni kiks s drvećem u Kralja Milana (mučeno još nije izraslo kako treba ni do dana današnjeg, osamnaest godina kasnije?

SNS i brižni grašani su takođe digli dreku oko Mosta na Adi, nadam se da je danas jasno koliko je ta dreka bila besmislena.

• +1 5

https://pescanik.net/marinika/

Marinika Tepić je odmah prepoznala te replicirane nakaze, još dok su bile u ranoj fazi. Postavila je pitanje šta u Srbiji radi britanski fašista Džim Doson, koji je bio gost Miše Vacića i ljubimac Vojislava Šešelja. Napisala je pismo domaćoj i međunarodnoj javnosti o nadirućem fašizmu u Srbiji. Posle toga je stigla najbrutalnija pretnja, koju je potpisao izvesni Tomo Lovreković: „N1 neće pitati Marinike. Mi ih moramo pitati, ispitati i ućutkati jednom za svagda. Sve do jedne. Za početak snajperski, a kasnije artiljerijski. Ili mi ili one.“

...........

Dok sam gledao potpuno mirnu Mariniku Tepić kako onoj somini objašnjava šta sve ne sme da radi, javio mi se prijatelj iz varoši: Vidiš li ovu ženu koja nikada ne odustaje?

• Hamlet Strašni changed the title to Stranka slobode i pravde (Đilas Tajkun™, et al)
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unlocked this topic