Jump to content
Ayatollah

Đilas Tajkun™

Recommended Posts

levi

ne ozbiljno, zašto ne stavite normalan naslov i završite tu nepotrebnu temu

pt 2.0
12 minutes ago, urkozamanje said:

aha, e pa onda ja ulazem veto na tajkun. imamo i mi tajkuni pravo da se solidarisemo.  

nemate samo pravo, nego i dužnost.

jer, realno, vama je najgrđe. :)

(sad sam guglala minju m. i vidim neke tekstove da je bila u dugogodišnjoj vezi sa SNS-ovcem i predsednikom opštine Zemun. bolje mi je kad ništa ne znam)

urkozamanje

Ma uzas, a zamisli tek kako je nama inzenjerima tajkunima. Inace, dobar je bio djido, iskusan. Steta sto je tajkun, pa ce malo teze sve to. Da je makar samo inzenjer. 

Caligula

...

Edited by Caligula

Caligula
50 minutes ago, levi said:

ne ozbiljno, zašto ne stavite normalan naslov i završite tu nepotrebnu temu

Treba prvo da se neformalno dogovorimo jesmo li toliko pali u sopstvenim ocima da treba da navijamo za dzindzera ili da se pak izdignemo u metafizicke visine relativizovanja samog pojma kosmosa i ponovo odlucimo da su svi isti :sleep:

Sto se mene tice, dok se iz morske pene ne pojavi neokaljani replikant koji ce da spase Srbiju, ja se hvatam i za ovu slamku sa spunom svescu o tome da je to zapravo slamka, koju specificnu tezinu ima, zapreminu i uopste spasilacki kapacitet.

Frank Pembleton
Eve ga

A ko Minji piše pitanja?

Ko god zna više od nje o poslu kojim se ona navodno bavi.
Što i nije neka visoko dignuta lestvica.

James Marshall

Ona novinar? Meni stvarno djeluje kao neko ko je preko neke šeme došao na TV i voli da se pojavljuje na TV da bi pokazivao sopstvenu kurčevitost, baziranu ni na čemu konkretnom. 

chandra

Ajde, vise, stvarno... Dajte neki neutralniji tajtl. Evo gde je i jedan prevejani kriminalac, celavo govno, obozavalac Sopena i despot iz prcije imenovan u "domacina".

Facundo Orellana

Đilas- Đinđić 21. veka

Filozof manijak
47 minutes ago, chandra said:

Ajde, vise, stvarno... Dajte neki neutralniji tajtl. Evo gde je i jedan prevejani kriminalac, celavo govno, obozavalac Sopena i despot iz prcije imenovan u "domacina".

A Điki je "naš" pa mu ovako  tepamo iz milošte, a Palma je njihov, pa ga poštujemo :fantom:

harper
18 minutes ago, Facundo Orellana said:

Đilas- Đinđić 21. veka

Kakav vek takav i Djindjic.

Anonymous

"Moj predlog je da se formira jedan savez koji će biti iznad obične koalicije koja se napravi pred izbore i kaže građanima "ajte sad, mi smo se ujedinili, glasajte za nas", koji će imati svoja tela, da svaka stranka da svoje ljude, da ima neke programske stvari, gde će se uključiti i građani i da kao takvi pravimo nešto novo", rekao je Dragan Đilas.

Takav predlog vredan je pažnje - prvi se u reakcijama oglasio Đilasov koalicioni partner Vuk Jeremić, bez dilema da saradnju treba nastaviti. 

Za razgovore je načelno i Demokratska stranka, ali će zvanični odgovor dati novo rukovodstvo stranke. 

"Srbiji i građanima je potrebna jaka DS. Iz tog razloga, neophodna je unutarstranačka reforma u sklopu koje će biti održani izbori koji će ojačati stranku, a nakon toga smo spremni da razgovaramo o raznim predlozima u cilju stvaranja efikasne i uverljive alternative ovoj vlasti", navodi se u saopštenju demokrata.

I Nova stranka saopštava da je otvorena za "sve iskrene, osmišljene predloge" koji idu ka tome da se napravi "ozbiljan opozicioni front" u Srbiji, koji bi imao za cilj da se režim Aleksandra Vučića smeni i time prestane dalje srozavanje Srbije". 

"Mi očekujemo konkretizaciju tog predloga, na način da se sazove sastanak svih onih koji imaju želju da učestvuju u tome", poručio je predsednik Nove stranke Zoran Živković.

Želju da u tome učestvuje ima i Boris Tadić, odnosno Socijaldemokratska stranka koju predvodi. 

"Ovаkаv istup Đilаsа vidim kаo pozitivаn korаk kа formirаnju opozicione političke orgаnizаcije, kojа jedino može dа se suprotstаvi Vučićevom režimu i spreči stvаrаnje jednostrаnаčkog sistemа u Srbiji", rekao je predsednik SDS Boris Tadić.

Ideja da budući opozicioni savez nema lidera u skladu je, kaže Tadić, s njegovim višegodišnjim аpelom dа se prestаne sа borbom zа mesto prvog nа Titаniku.

Nema Čede.

Edited by Anonymous

Budja

Djido nudi novi DOS.

Ja mislim da je za tako nesto prerano jer je nuzno da postoje neki odnosi moci u tom savezu, a to je za sada nemoguce ispregovarati jer niko nema nikakvu moc:

1. Djido nema organizaciju.

2. Ostali nemaju organizaciju i nemaju glasace.

Kada je daaavnih devedesetih pravljen DOS, Savez za promene i Dinkara su valorizavolai svoju snagu kroz prilicno masovne proteste koji su delegetimizovali SPO kao vodecu opozicionu snagu (Spasoje zoovi ga momenat). 

Da bi se Djido nametnuo kao lider, beogradski izbori nisu dovoljni jer je:

1. Uzorak ljudi premali

2. Odrzivost Djidove snage nije testirana

Dakle, Djido mora da se nametne kroz:

1. 15% + rezultate na nekim buducim ponovljenim lokalnim izborima gde bi figurirale njegove liste; ili

2. Kroz neki uticajni simbolicki akt, bilo masovni protest, bilo neka akcija, peticija, itd... koja bi privukla paznju javnosti.

Tek nakon toga bi pravljenje krova sa Djidom kao glavnim inzinjerom bilo moguce.

Anonymous

Šta god da nudi jedino se odazvao stari DS.

Ovo je cirkus.

Nesh

Danas saznaje ili "saznaje":

Janković neće u savez sa Đilasom, Jeremić za razgovore

Pokret slobodnih građana Saše Jankovića bar zasad neće ulaziti ni u kakav savez opozicionih stranaka. Saradnja sa Draganom Đilasom, kojeg su podržali na beogradskim izborima…

… i ostalim političkim subjektima iz beogradske koalicije je moguća i poželjna, ali nema govora o utapanju PSG u savez koji predlaže Đilas, nezvanično su nam rekli izvori iz PSG.

U Narodnoj stranci Vuka Jeremića nam je rečeno da razgovori o tome tek predstoje.

Cenim da je pred PSG svetla buducnost.

Ideja o cvrscem savezu opozicije nije losa. Problem su "samo" stara lica, lice koje predlaze takav savez i malenkost sto je ideja, nazalost, neostvariva.