Jump to content
Ayatollah

Đilas Tajkun™

Recommended Posts

Nesh
38 minutes ago, nautilus said:

Sve tačno, i još mnogo toga, nismo deca da ne znamo ko je Đilas. Slobodno mi predloži nekoga ko ima veće šanse kada bi u ovom trenutku izašao na crtu Vučiću.

Djilas je potroseni kadar sa tajkunsko-svisuisti reputacijom. Mozda u Beogradu moze da privuce znacajniji broj glasaca, ali van Beograda tesko da se moze nadati imidzu nekoga ko moze (ili treba) da ujedini opoziciju, motivise apstinente da izadju na biralista i dobije dovoljnu podrsku da ugrozi Vucica. 

Edited by Nesh

harper
14 minutes ago, Nesh said:

Djilas je potroseni kadar sa tajkunsko-svisuisti reputacijom. Mozda u Beogradu moze da privuce znacajniji broj glasaca, ali van Beograda tesko da se moze nadati imidzu nekoga ko moze (ili treba) da ujedini opoziciju, motivise apstinente da izadju na biralista i dobije dovoljnu podrsku da ugrozi Vucica. 

Nista onda, da se obratimo drugom na listi kandidata, Aleksandru Sapicu. Pa ako i on nece da probamo sa sledecim kandidatom koji ce, doduse, morati da menja ime u "Ne da(vi)mo Srbiju". Ako i Nedavitelji ne prodju uvek nam ostaju DJB/Dveri, kad ovi prvi izaberu novo rukovodstvo. U slucaju da ne stignu da izaberu novo rukovodstvo na vreme za sledece izbore, mozda i zakljucimo da onih 2.000 Cedinih glasova nisu bas za bacanje. Respektabilan je to rezultat,,, za jedno izborno mesto. Brdo dobrih kandidata, tesko je iz te grupe titana probrati najboljeg.

Caligula
2 hours ago, Nesh said:

Tamo gde je pokrao i ima neke sanse, ali u unutrasnjosti Srbije tesko, ako sam te dobro shvatio. Mislim da ga tajkunstvo ne diskvalifikuje, eno sa Karicem gradjani prave selfije i uzimaju autograme gde god se pojavi. Sve je stvar percepcije.

Mozemo, naravno, da cekamo nekog novog  Jankovica koji ce da se kroz X godina pojavi iz morske pene. Sad gledam po sceni™, meni oko jedino zapinje kod Zivkovica  i Djilasa kao nekih kurchevitih oponenata Vucicu. Nišlija Zivkovic je katastrofalno prosao na ovim Beogradskim izborima, dakle ostaje Djilas jer je najvise ljudi pred njim zapusilo nos.

Videcemo kako ce se stvari dalje odvijati, milsim da ce sve manje biti personalne a sve vise sklone kompromisu DOS modela, i kod stranaka i kod gradjana. Prvi koji obeca da ce zaista pohapsiti govna kada dodje na vlast dobiće podršku glasača, pa zvao se on Djilas, Šapić ili Janković svejedno je. Sećam se Jankovićeve konvencije pre godinu dana, najiskreniji i najglasniji aplauz je dobio kada je rekao da neće više biti praštanja. Ljudi žude za tom pravdom i to će biti motor na sledećim parlamentarnim izborima.

Edited by Caligula

askeladden

Caligula nasao novu-staru simpatiju. Ostavio Jankovica da se grci i potrcao u zagrljaj alfa muzjaka Djilasa.

Caligula

Znam ja da showmastgoon, da treba izmiljati novo saljenje kako kaligula voli Djilasa, ali ja napisah gore da je najvise ljudi pred Djilasom zapusilo nos i da ga to kvalifikuje za nesto.

Sad, ako ti pred tvojom simpatijom zapusavas nos onda jebi ga, ne kazem da ne razumem ali to je prosto neuobicajeno. Eno ti teme DS pa vidi sta sam pisao o Djilasu i sta milim o njemu. Ovo vise nije personalna stvar, u ozbiljnom smo chabru i besmisleno je u ovu rabotu koja nam predstoji ukljucivati brak iz ljubavi. Nemamo taj luksuz.

Aj sad nastavi kako volim Djilasa. Ovo ko kindergarden jbt

Nesh
2 hours ago, harper said:

Nista onda, da se obratimo drugom na listi kandidata, Aleksandru Sapicu. Pa ako i on nece da probamo sa sledecim kandidatom koji ce, doduse, morati da menja ime u "Ne da(vi)mo Srbiju". Ako i Nedavitelji ne prodju uvek nam ostaju DJB/Dveri, kad ovi prvi izaberu novo rukovodstvo. U slucaju da ne stignu da izaberu novo rukovodstvo na vreme za sledece izbore, mozda i zakljucimo da onih 2.000 Cedinih glasova nisu bas za bacanje. Respektabilan je to rezultat,,, za jedno izborno mesto. Brdo dobrih kandidata, tesko je iz te grupe titana probrati najboljeg.

Pa OK, Ti mislis da Djlias moze da pobedi/ugrozi Vucica, ja mislim da u celoj Srbiji ne moze da dobaci vise od beogradskog rezultata. Izvinjavam se sto tako procenjujem situaciju. Nadam se da gresim.

Filozof manijak

Pod ovakvim izbornim i društvenim uslovima ni pokojni papa Vojtila ne bi mogao da ugrozi Vučića, a ne Džindžer.

Jbg, ostaje nam samo nada, ili komotno da se podavimo kao leminzi u nastupajućim poplavama.

Nesh
36 minutes ago, Caligula said:

Tamo gde je pokrao i ima neke sanse, ali u unutrasnjosti Srbije tesko, ako sam te dobro shvatio. Mislim da ga tajkunstvo ne diskvalifikuje, eno sa Karicem gradjani prave selfije i uzimaju autograme gde god se pojavi. Sve je stvar percepcije.

Mozemo, naravno, da cekamo nekog novog  Jankovica koji ce da se kroz X godina pojavi iz morske pene. Sad gledam po sceni™, meni oko jedino zapinje kod Zivkovica  i Djilasa kao nekih kurchevitih oponenata Vucicu. Nišlija Zivkovic je katastrofalno prosao na ovim Beogradskim izborima, dakle ostaje Djilas jer je najvise ljudi pred njim zapusilo nos.

Videcemo kako ce se stvari dalje odvijati, milsim da ce sve manje biti personalne a sve vise sklone kompromisu DOS modela, i kod stranaka i kod gradjana. Prvi koji obeca da ce zaista pohapsiti govna kada dodje na vlast dobiće podršku glasača, pa zvao se on Djilas, Šapić ili Janković svejedno je. Sećam se Jankovićeve konvencije pre godinu dana, najiskreniji i najglasniji aplauz je dobio kada je rekao da neće više biti praštanja. Ljudi žude za tom pravdom i to će biti motor na sledećim parlamentarnim izborima.

Evo menjam iskaz. Ima velike sanse u untrasnjosti. Evo slikaju se sa Karicem, sta bi onda moglo poci po zlu po pitanju Djilasovog rezultata. Eto resismo i to.

Joe D

Mislim da je Djilas dobio manje glasova u Beogradu nego Jankovic na proslim izborima. Kad dodas tu Jeremiceve glasace, izbubljene glasace Belog sa proslih izbora, ne vidim da se nesto primio u narodu kao vodja opozicije. I to u gradu ciji je bio gradonacelnik. 

Caligula
5 minutes ago, Nesh said:

Evo menjam iskaz. Ima velike sanse u untrasnjosti. Evo slikaju se sa Karicem, sta bi onda moglo poci po zlu po pitanju Djilasovog rezultata. Eto resismo i to.

Slazem se da je nezgodno poredjenje.  Poenta je da je tajkunstvo stvar percepcije. Secam se da su glasaci opozicije 2000te zazmurili i na mnogo gore (u ideoloskom smislu) stvari samo da bi se postigao neki veci cilj.

1n54jd3r

Ponovicu opet...zasto ne bi Nole bio istaknut u prvi plan kao ujedinitelj te nove opozicije...valjda je to najprepoznatljivije lice i ime u Srbalja...da ne pricam na internacionalnom planu...ni Kostunjavi nije bio "najpozeljniji" politicar, ali je bio neko kome je najvise glasaca moglo da poveruje

Nesh

10 minutes ago, Caligula said:

Slazem se da je nezgodno poredjenje.  Poenta je da je tajkunstvo stvar percepcije. Secam se da su glasaci opozicije 2000te zazmurili i na mnogo gore (u ideoloskom smislu) stvari samo da bi se postigao neki veci cilj.

Ama ja sam pasionirani glasac PROTIV, zapusac nosa, sedelac na ruci itd, itd...Kostunica je izabran jer je procenjeno da ima najvise sansi jer je najmanje napadan u medijima...da ne sirimo pricu, brzo smo videli a i sad imamo prilike da osecamoi zasto je bio najmanje napadan.

Djilas je tezak izbor i zapusacima nosa i manjezloistima, a kamoli apstinentskoj masi koju treba da izvede na biraliste. Mozda moze da osvoji najvise glasova, ali ne moze dovoljno.

Ko moze? Nemam pojma. 

Miralem

ok, dokle cete manijaku ponavljati iste stvari po milion puta? mislite da je on ovde zbog neke diskusije?

Kole_No
Ponovicu opet...zasto ne bi Nole bio istaknut u prvi plan kao ujedinitelj te nove opozicije...valjda je to najprepoznatljivije lice i ime u Srbalja...da ne pricam na internacionalnom planu...ni Kostunjavi nije bio "najpozeljniji" politicar, ali je bio neko kome je najvise glasaca moglo da poveruje
Moze60930e011f8c7cd775a2d16a98e5815c.jpg

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

kurjak92

Ja ne znam kako caligulin talenat do sad nije zapazila nijedna stranka i dala mu zaduzenje na terenu, steta da propada ovako na forumima