Jump to content
Ayatollah

Đilas Tajkun™

Recommended Posts

pbg12345

:D

chandra ce spasiti forum!

Lezilebovich
11 minutes ago, chandra said:

Zanimljivo da jedino Djilasov topik ima uvredljivu doskocicu u naslovu. Recimo, topik o Ivici Dacicu bi mogao da se preimenuje "Dacic, krmak s kofercetom" ili o Radulovicu "Radulovic, Vucicev ministar (tm)" ili o Vucicu "Vucic, psihopata iz bureta"...

Ovako sto samo Djilas strci malo bode oci. Da nedajboze ne pomisli neko nasumicnim pogledom da je ovo jedan nastran forum.

zašto je tako teško shvatiti da je normalno da smo oštriji prema "našima", da ne pišemo na milion strana da Vučić uređuje medije jer je to opštepoznato i ovde nema nikog ko se sa tim ne slaže i ko glasa za njega. da tema o ivici nema puno strana jer se svi slažemo da je on debela smradina.

chandra
37 minutes ago, Lezilebovich said:

zašto je tako teško shvatiti da je normalno da smo oštriji prema "našima", da ne pišemo na milion strana da Vučić uređuje medije jer je to opštepoznato i ovde nema nikog ko se sa tim ne slaže i ko glasa za njega. da tema o ivici nema puno strana jer se svi slažemo da je on debela smradina.

Tesko da je Djilas bas nas. Ono, ima nas kojima je DS drag i mio kakav god bio, pa pamtimo i Djilasa studenta na Slobinom kanabeu, ali da ga neko 2018 ovde bas ljubi, nesto mi se i ne cini.

Pre su "nasi" Radulovic, NDB (recimo topic "Ne davimo Bgd - Dzonijev kurac (tm)" ili LDP (ok, tu vise nista ne moze da bude smesno) i slicno.

Zato ajde dajte Djilasu malo dostojanstva makar u naslovu, pa da ga krpimo i razvlacimo ko sto umemo.

koksy

5 minutes ago, chandra said:

Zato ajde dajte Djilasu malo dostojanstva makar u naslovu, pa da ga krpimo i razvlacimo ko sto umemo.

kao vatreni đilasovac, podržavam inicijativu.:rolleyez:

Ayatollah
1 minute ago, chandra said:

Tesko da je Djilas bas nas. Ono, ima nas kojima je DS drag i mio kakav god bio, pa pamtimo i Djilasa studenta na Slobinom kanabeu, ali da ga neko 2018 ovde bas ljubi, nesto mi se i ne cini.

Pre su "nasi" Radulovic, NDB (recimo topic "Ne davimo Bgd - Dzonijev kurac (tm)" ili LDP (ok, tu vise nista ne moze da bude smesno) i slicno.

Znaš kako, slobodan si da me reportuješ moderaciji, ako smatraš da je naslov topika uvredljiv. Ja apsolutno ne mislim tako, niti mi se čini da naziv topika smeta bilo kome osim tebi, obzirom da je Tajkun™ manje-više nadimak koji je DĐ odavno stekao na PPP-u. Ipak, ako moderacija bude smatrala da je naslov topika uvredljiv, svakako će moći da ga zaključa i baci na Deponiju. Ukoliko se to desi, ti ćeš biti slobodan da otvoriš novi topik o Đilasu koji ćeš da imenuješ kako god ti duša želi. Do tada, ako ti se naslov topika ne sviđa, možeš da izbegavaš pisanje po njemu.

A da li je Đilas naš - pa naravno da jeste. Ne u smislu toga da mi ovde mislimo da je on mnogo fini čovek i da nema tonu putera na glavi, ili da bismo voleli da nam se pridruži na forumu, ili da bismo ga zvali na slavu, ali svakako da jeste naš kada se gleda kontekst borbe da se ova zemlja demokratizuje i unormali, i da nikada više ne bude prćija jednog kompleksaša (što je i suština borbe još od početka devedesetih). Da je idealan - nije, da je najbolje u trenutnoj opozicionoj ponudi ako se gleda kapacitet za valjanje sa svinjama u blatu i sposobnost organizovanja bilo kakvog efektivnog odgovora - verovatno jeste, zato će i biti ovde najžešće kritikovan od svih sa naše strane, počev od mene.

Host
1 minute ago, Ayatollah said:

Znaš kako, slobodan si da me reportuješ moderaciji, ako smatraš da je naslov topika uvredljiv. Ja apsolutno ne mislim tako, niti mi se čini da naziv topika smeta bilo kome osim tebi, obzirom da je Tajkun™ manje-više nadimak koji je DĐ odavno stekao na PPP-u.

Nije PPP bas toliko vispren. Djilas je nadimak Tajkun dobio od radikala koji su pred neke izbore isarali ceo grad tim stihoklepstvom.

Ayatollah
Just now, Host said:

Nije PPP bas toliko vispren. Djilas je nadimak Tajkun dobio od radikala koji su pred neke izbore isarali ceo grad tim stihoklepstvom.

To sam i zaboravio, znam da ga mi ovde zovemo tajkun, tajfun i slično već dosta dugo. Anyway, ne menja poentu gore napisanog.

pbg12345

ja sam do malopre mislio da je to tajkun (u naslovu) bas zbog sns/pink/informera, kao npr ono prangija

radikalska istina koja se ne dovodi u pitanje

Filozof manijak

Pa da, prvo su kradikali patentirali taj nadimak, pred Izbore 2008. ako se dobro sećam.

Đilas Tajkun, Pajtić Lopov ..itd

harper

Kakav god da je Djilas to nam je sto nam je. I pored svog pedigrea dobio je ubedljivo najvise glasova od opozicionih kandidata i samim tim je preuzeo odgovornost da pokrene tu zabokrecinu. Kome se to svidja ili ne svidja je jedna stvar, realnost je sasvim druga. Nije ni Djindjic u svoje vreme bio omiljen u anti-Milosevicevoj koaliciji i medju njihovim glasacima (vo na Palama, trc-prc) pa je ipak zavrsio posao. Ako se ikada dogodi tranzicija srpske politike u neku uljudnost, u sta sve manje verujem, tu tranziciju nece sprovesti nikakav srpski politicki Sokrat koji ce se iznebuha odnekuda pojaviti, vec upravo neko ovakav sa dosta putera na glavi koji ce pozeleti da udje u istoriju jer je sve drugo vec ostvario, na uobicajeni (citaj: lopovski) nacin u Srbiji.

Nemam pojma da li Djilas to moze i da li uopste hoce ali jasno je da u ovom trenutku nema ko drugi.

kud u maglu Simoviću

+1

đilas i jeremić će biti za vučića, ono što su bili đinđić i koštunica za miloševića

Apollo Creed

blago nama...:fantom:

kud u maglu Simoviću

jbg. prema svecu i tropar

chandra
29 minutes ago, Ayatollah said:

a smeta bilo kome osim tebi, obzirom da je Tajkun™ manje-više nadimak koji je DĐ odavno stekao na PPP-u. Ipak, ako moderacija bude smatrala

ma boli me kurac da te prijavljujem, samo ti je glup naslov topika i, kao sto su ti vec napisali, neodoljivo asocira na radikalsku duhovitost. bas kao i prangija.

Host
43 minutes ago, Ayatollah said:

To sam i zaboravio, znam da ga mi ovde zovemo tajkun, tajfun i slično već dosta dugo. Anyway, ne menja poentu gore napisanog.

Tako je otprilike isla geneza nadimka - radikali su zvrljali da je Tajkun, pa je Djilas odgovorio da nije Tajkun nego Tajfun. I bio je Tajfun na tim izborima, ali je vec na sledecim vetar poceo da duva iz drugog pravca :fantom: