Jump to content
Ayatollah

Đilas Tajkun™

Recommended Posts

Caligula
Posted (edited)

Čestitam Djilasu na uručenju palice za prvog opozicionara Srbije koju je upravo dobio od Dobrih Vesti, PSGa, Chedomira, Canka, Metli i ostalih govana koji su pristali da se valjaju u septickoj jami i zabavljaju narod dok Andrej mamutski krade izbore.

Sada je sve jasnije.

Da ponovim po stoti put odgovor na ono repeititivno, dosadno i besmisleno pitanje šta posle boјkota: evo lepo vidimo šta, i o tome sam pisao pedeset puta (ostvarilo se)... najzad ni jedan normalan, koristan  i pristojan čovek u Srbiji više nema svog predstavnika u parlamentu. Meni je to jedna predivna tempirana bomba, bez obzira na Djilase i Obradoviće, čak i mimo njih.

Živi bili pa videli. Biće ovo interesantni meseci koji dolaze.

Edited by Caligula
  • +1 6
  • -1 1

ZerrorR

Jedini izbor za normalne, korisne i pristojne ljude je da odu u najbližu ambasadu, makar bila i nambija... 

• +1 2

Filozof manijak

Jbg, najlakše je pobeći

• +1 1

ZerrorR
5 minutes ago, Filozof manijak said:

Jbg, najlakše je pobeći

Jbg. Ostao sam i duže nego što sam morao jer sam mislio da nešto može da se promeni... 

• +1 2

Toledo
Posted (edited)

Problem Lidera Đilasa (kao i Lidera Jeremića) što su mnogi oko njih samo zbog njihovog novca.

Takođe, koliko god oni spolja projektovali pobedu itekako su svesni da ti što su bojkotovali nisu to radili jedva čekajući da Jerema i Điki izađu na čestite izbore.

Valja posle talasa defetizma o tome kako Vučić namešta izbore kako god mu se ćefne ubediti ljude da 2022 on to neće uraditi i da tog puta svi ti ljudi koji nisu glasali sada treba da glasaju.

Edited by Toledo
  • +1 1

Caligula

Ne videh u tekstu da napusta SZS, naprotiv

chandra
On 22.6.2020. at 1:01, Filozof manijak said:

Jbg, najlakše je pobeći

U stvari, nije.  Bar za veliku vecinu. Odlazak - bekstvo - nikako nije idenje linijom manjeg otpora. Naprotiv, odlaskom preuzimas odgovornost za svoj zivot, suoavas se sa nebrojanim teskocama i problemima koje "kod kuce" ni ne znas da postoje. Ali nagrada za to je sto imas kontrolu nad svojim zivotom koju u Srbiji u 21. veku nikada neces imati.

Filozof manijak

Ne slažem se. Da nema vizne liberalizacije i da ljudi ne mogu da pobegnu iz zemlje (kao devedesetih) bila bi drugačija priča. 

Što bi se neko borio da promeni društvo i politički sistem u svojoj državi, kad može lagano da se preseli u normalnu i uređenu državu.

Na to sam mislio kada sam rekao da je najlakše pobeći

Pri čemu nemam apsolutno ništa protiv takvog rešenja, štaviše

Lezilebovich
Posted (edited)
22 minutes ago, ZerrorR said:

pa ništa. s obzirom da su izbori za 2 godine, još bolje da svaka od tih stranaka samostalni gradi identitet, infrastrukturu i pridobija članstvo. naravno, nenapadajući druge opozicione stranke i nesarađujući sa Vučićem. Kad dođu izbori, onda se opet napravi koalicija. 

Edited by Lezilebovich

pacey defender

Ne ulazim u debatu koliko je lako ili tesko - ne bih znao - ali samo da kazem da rec "bezanje" ovde nije bas fer.

J-♣

Džeremaja najveštiji politički krpelj

naći će taj pre beogradskih izbora novog "domaćina", ako mu zaista ovaj sadašnji ne odgovara.

chandra
25 minutes ago, Filozof manijak said:

Ne slažem se. Da nema vizne liberalizacije i da ljudi ne mogu da pobegnu iz zemlje (kao devedesetih) bila bi drugačija priča. 

Što bi se neko borio da promeni društvo i politički sistem u svojoj državi, kad može lagano da se preseli u normalnu i uređenu državu.

Na to sam mislio kada sam rekao da je najlakše pobeći

Pri čemu nemam apsolutno ništa protiv takvog rešenja, štaviše

Jesi li probao, pa znas da je to "lagano" bas lagano? :) Mislim, ocigledno je da ljudi odlaze jer im je bolje negde drugde, ali kod onih koji ostaju u Srbiji vlada prilicno rasireno uverenje da je odlazak uvek i svakom "lagan". Veruj mi da nije. Medju svojim prijateljima sada imam mnogo vise onih koji su otisli nego onih koji su ostali. Odlazak znaci svakojaka odricanja i svakojake probleme o kojima ne moras da razmisljas kad si u "svojoj" zemlji. Kad imas klince, to se onda podize na neki jos visi nivo. To sto i pored svega toga ljudi odlaze, samo je potvrda da je ono sto dobiju za uzvrat ipak mnogo vaznije od onoga sto izgube i vredno truda i napora koji zivot "napolju" iziskuje.

Jebiga, meni krene zuc odmah kad neki ljudi iz Srbije krenu da mi pricaju o "mojoj zoni komfora", dok njima u petoj deceniji mame i tate jos uvek placaju racune.

chandra
31 minutes ago, Apollo Creed said:

Strašne su to stvari...:Jova:

Koliku podršku ima mlađani Vučina...tipa do 2% max...

Smrda bio i ostao.