Jump to content
Ayatollah

Đilas Tajkun™

Recommended Posts

Miralem
5 minutes ago, Hella said:

šta ti je crnogorčina uvek uz vlast ccc :fantom:

uvek treba prvo pokusati ostvariti prava putem legalnih institucija, pa tek onda sledi gradjanska neposlusnost :fantom:

harper
42 minutes ago, chandra said:

Uh, ako sam ja optimista... Mozda samo utoliko sto mi je tesko da priznam da je igra gotova iako sve ukazuje na to da jeste. I, da, ne samo zbog psiha, nego i zbog te famozne medjunarodne zajednice kojoj ne samo da psiho ne smeta, vec i sama kao da od njega prepisuje. Opasnih se skotova i ludaka nakotilo po vaznim mestima i mene, iskreno, ne bi iznenadilo neko sranje epskih razmera na teritoriji Evrope. Vec neko vreme predlazem da se selimo u Australiju, NZ ili neku takvu vukojebinu na marginama istorija.

Ovo je uzasno vazno, Vucic je ovakvom politikom svoj na svome kad je u pitanju preveliki broj bitnih drzava. Amerikanci, na primer, koji nemaju problem da izbombarduju tu i tamo jer im se moze, buduci da su najveci izvoznici demokratije, izabrali su za predsednika psihopatu, lazova i genuine rasistu, Britanci su u politickom smislu postali sprdnja, Francuzi se ozbiljno muce sa rastom desnice, EU je u sustini gomila birokrata koji presipaju iz supljeg u prazno nemocni da se pomere s mesta, kamoli nesto strateski osmisle i urade, a o Rusiji i Kini ne vredi ni govoriti, oni nikada nisu ni bili neki sampioni demokratije (da se fino izrazim). Poslednjih godina dolazi do nevidjene i strasno brze vulgarizacije politike u globalnim okvirima, toliko brze da ljudi vecinom i ne stizu da to isprate vec se opredeljuju po nekim starim obrascima iz doba Hladnog rata i buma revolucionarnih pokreta i vizija slobode s kraja sezdesetih i pocetka sedamdesetih godina proslog veka.

Svet je postao vrlo cinicno mesto. Uvek je bilo nitkovluka, despota, tiranije, totalitarnih rezima i pokreta, banalnih politika, ali se ranije nisu mesale te stvari s progresivnim idejama i znalo se na kojoj si strani ako zastupas ovo ili ono. Sad se sve to nekako izmesalo, najcrnje stvari i najveci zlocini kao i najplemenitije ideje i strategije skoro da polaze iz iste vrednosne retorike samo sa bitno razlicitim idejama u kom pravcu, na koji nacin i sa kojim ciljem se te vrednosti reklamiraju. Postoji, naravno, mnogo objasnjenja zasto je to tako i lepa se tema moze napraviti od toga ali, nevezano za objasnjenja, izgleda da zivimo u vremenima kada nijedna vrednost vise nije bezbedna od toga da bude dovedena u pitanje ili iskarikirana do neprepoznatljivosti.

Krace receno, Vuciceva politika da je istina ono sto mi ide u prilog a laz ono sto mi steti, da su privatni interesi moji i grupe oko mene bitniji od interesa drustva, da se cela politiika svodi na konstantni politicki marketing i mahinacije na izborima, nece podici nijednu znacajnu obrvu onde gde mi ocekujemo da budu podignute. Vrlo jasno oni razumeju sta Vucic radi ali ne misle da radi nesto neobicno ili pogresno, pa samim tim nece ni reagovati, osim ako se sa njima ne zakaci. Nema vise pomoci s te strane, standardi koji su nekada vazili kao nesto na sta se mozes osloniti jednostavno vise nisu u modi. Osim deklarativno, sto nam znaci koliko i Vuciceve lazi da zivimo u nevidjenom blagostanju.

ObiW
9 minutes ago, harper said:

Krace receno, Vuciceva politika da je istina ono sto mi ide u prilog a laz ono sto mi steti, da su privatni interesi moji i grupe oko mene bitniji od interesa drustva, da se cela politiika svodi na konstantni politicki marketing i mahinacije na izborima, nece podici nijednu znacajnu obrvu onde gde mi ocekujemo da budu podignute. Vrlo jasno oni razumeju sta Vucic radi ali ne misle da radi nesto neobicno ili pogresno, 

Ovo je pogresno. Oni jako dobro znaju da je Vucic prevrtljivac i nitkov, kao sto su svojevremeno znali i da je JB Tito prevrtljivac i nitkov, ali im je u ovom trenutku potreban.

U trenutnku kada opozicija skupi onoliko ljudi na protestima koliko je pre godinu dana organizovao 'Ne davimo Beograd', oni ce podici obrvu, zainteresovati se za stanje demokratije u Srbiji i krenuti da finansiraju opoziciju, pod uslovom da parole ne budu "Ubice iz Hercegovacke na sud" i "sto mi porusi kucu" vec:

1. Priznajte Kosovo 

2. Hocemo u NATO 

3. Svakog meseca novo poglavlje za pristup EU

Spoljni faktor ce skinuti Vucica samo ako se pojavi neko ko ima inicijalnu podrsku u narodu da ono sto radi Vucic (na spoljnom planu) radi brze i bolje. Tako prosto, a tako nedostizno za opoziciju...

kud u maglu Simoviću

neće brisel nikada podići obrvu na srbiju. sve dok se ne pojavi neko ko će trpati narod po hladnjačama opet, do tad će ovaj da hendluje kako tako migrantsku krizu, razvlačiće se sa kosovom, a nas će tamo za deset godina biti duplo manje i neće ni trebati bilo šta da se potpisujue, mislim neće postojati niko u čije ime će trebati da se stavi paraf

a do tad da čekamo da neka majka rodi obilića, ili da se opozicijatm reorganizuje, postavi ciljeve za koje se može pridobiti većina na nekim izborima

ObiW
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

neće brisel nikada podići obrvu na srbiju. sve dok se ne pojavi neko ko će trpati narod po hladnjačama opet, do tad će ovaj da hendluje kako tako migrantsku krizu, razvlačiće se sa kosovom, a nas će tamo za deset godina biti duplo manje i neće ni trebati bilo šta da se potpisujue, mislim neće postojati niko u čije ime će trebati da se stavi paraf

a do tad da čekamo da neka majka rodi obilića, ili da se opozicijatm reorganizuje, postavi ciljeve za koje se može pridobiti većina na nekim izborima

Jel ti stvarno verujes da Briselu odgovara razvlacenje sa Kosovom? Da bi oni radije resili taj problem za dvadeset godina, a ne sad?

Ja verujem da Vucicu to odgovara; dokle god "resava" taj problem on je na vlasti, jer alternativa to ni u najavi ne zeli da resava.  Ali zasto bi to Briselu odgovaralo? 

kud u maglu Simoviću

mislim da ih apsolutno zabole i za kosovo i za srbiju

ObiW

Gresis. Tadic (to jest DS) je pao zbog Kosova. 

SNARC
19 minutes ago, ObiW said:

Jel ti stvarno verujes da Briselu odgovara razvlacenje sa Kosovom? Da bi oni radije resili taj problem za dvadeset godina, a ne sad?

Sta Evropa konketno dobija sa resavanjem pitanja Kosova ? To je tamo rupa..veca rupa cak i od Srbije..tamo nikad ali definitivno nikad nece biti normalne drzave i ta teritorija ce biti samo neprestani izvor emigracije i kriminala..a nijedno od ta dva Evropi ne treba. 

Pitanje Kosova je samo izgovor da se Balkanci drze na uzdi i da se usput svira kurcu.

ObiW

Kapiram. Evropa voli kriminal i korupciju, i zato namerno drzi Srbiju i Kosovo ovakvim kakvi jesu. 

SNARC

Ne nego nema nacin da to splovi trenutno..Srbiji je beli sengen maksimum kome moze da se nada u narednoj deceniji. 

Da sad pitas vecinu euro birokrata sta im je uopste trebalo da se zauzimaju oko Kosova , verovatno ce ti reci "Ko zna koji nam je qrac bio". 

kud u maglu Simoviću

teško da će se u skorijoj budućnisti desiti da odnos srbije i kosova bude prioritet eu

sad su to migranti, sutra će biti odnos sa rusijim, prekosutra neka nova kriza

harper
1 hour ago, ObiW said:

Ovo je pogresno. Oni jako dobro znaju da je Vucic prevrtljivac i nitkov, kao sto su svojevremeno znali i da je JB Tito prevrtljivac i nitkov, ali im je u ovom trenutku potreban.

Nisam ja ni rekao da ne znaju samo da su i oni istovetni prevrtljivci i nitkovi pa im em ne smeta, em ga dobro razumeju.

harper
1 hour ago, ObiW said:

1. Priznajte Kosovo 

2. Hocemo u NATO 

Da, bile bi to masovnije demonstracije sastavljene od Cedine porodice, osim ako i ti ne dodjes da im se pridruzis. Podrzavanje kriminalnog rusenja medjunarodnog poretka i razvaljivanje jedne drzave samo da bi se napravila vojna baza i ulazak u vojni sistem koji je ubio 20 miliona ljudi od Drugog svetskog rata nisu bas vrednosti kojima mozes da privuces posten svet na takve demonstracije. Ljudi obicno demonstriraju da bi im bilo bolje a ne da bi sami sebi iskopali rupu u koju treba da legnu i umru. Ili makar da poloze nekog da umre umesto njih.

ObiW
1 minute ago, harper said:

Da, bile bi to masovnije demonstracije sastavljene od Cedine porodice, osim ako i ti ne dodjes da im se pridruzis.

Pa to ti kazem. Opoziciji ne pada na pamet da uzima taj vruc krompir u ruke, ceka da se Vucic opece. Vucic pak to radi lagano, jer zna ce djavo doci po svoje jednom kada zavrsi taj posao. Medjunarodna zajednica ne voli Vucica jer sporo radi posao zbog koga je postavljen, ali kada vidi da je jednom Raduletu uzor Island™, da Sale P. zeli moratorijum na pregovore sa EU na jedno godinu dana, da se saberemo gde smo i sta smo zavrte nam se u glavi od ovih naglih promena, dakle kada vidi uzdanice opozicije na izborima 2016 i 2017 godine, moze samo da zakljuci da Srbima i nije tako lose kad se opredeljuju za ovakve cirkuzante. I da shodno tome nastavi da podrzava Vucica koji, iako ide sporo ka priznanju Kosova, integraciji u NATO i EU, ipak to radi to brze od Tadica, a svakako brze od one dvojice zajebanata. 

Caligula
8 minutes ago, ObiW said:

Vucic pak to radi lagano, jer zna ce djavo doci po svoje jednom kada zavrsi taj posao.

Ja od pocetka imam utisak da je on svestan da posao nece zavrsiti. Uvek kada procitam ili cujem negde da ce on "zavrsiti posao" zapitam se za koji bi mu uopste andrak to odgovaralo? Da odugovlaci sa tim, da daje lazne signale da ce zavrsiti, to OK, to mu odgovara. Ali da zaista to zavrsi - sta tacno dobija time? Samo bi isekao granu na kojoj sedi.