Jump to content
IGNORED

Pomoć za Mirka


Delija67

Recommended Posts

Moj drug Mirko Palčić je pre godinu dana teško povređen prilikom pada na skijanju na Kopaoniku i od tada je u komi. Prebačen je helikopterom u Beograd u veoma teškom stanju i lekari su mu davali jako male šanse da preživi više od nekoliko dana. Ali Mirko je veliki borac i ljudina pa je uz pomoć lekara uspeo da izađe iz životne opasnosti, počeo je da diše sam i sada se nalazi u fazi buđenja iz kome. U Srbiji ne postoji odgovarajuća ustanova u kojoj bi na adekvatan način bilo moguće njegovo dalje lečenje, pa je potrebno da lečenje nastavi u klinici u Nemačkoj, i u tu svrhu je potrebno prikupiti 54.000 evra do 7.marta!

Mirko je dobar dečko koji je uvek bio tu da pomogne kome god je pomoć bila potrebna, a sad je pomoć potrebna njemu.
 

Apelujemo na sve koji mogu, da pomognu... Možete izvršiti uplatu na:

Korisnik: Humanitarna organizacija “Fondacija Minja Petrović“
Svrha uplate: “Pomoć za lečenje Mirka Palčića"
Dinarski racun: 205-214446-54

Ili uplatu na:


Korisnik: Humanitarna organizacija DEČJE SRCE
Svrha uplate: HUMANITARNA POMOĆ 
Dinarski račun: 250135000012510036
Devizni račun (evri): 250135000016418069

Link to comment
  • Guest pinned this topic

@Delija67, smem li ovo da objavim i na svojoj FB/TW stranici? Vreme je jako kratko...

 

Jos nesto - sad pokusavam da uplatim onlajn na ovaj prvi racun (Humanitarna organizacija “Fondacija Minja Petrović“)

Trazi mi aplikacija uplatnice "Mesto primaoca", a i buni se sto ne pisem nista u "Model i poziv na broj odobrenja" polju.

Ako imas adresu organizacije kojoj uplacujemo i ove ekstra podatke, bilo bi fino da stavis.

Hvala.

 

 

Edited by pt 2.0
Link to comment
2 hours ago, pt 2.0 said:

@Delija67, smem li ovo da objavim i na svojoj FB/TW stranici? Vreme je jako kratko...

 

Jos nesto - sad pokusavam da uplatim onlajn na ovaj prvi racun (Humanitarna organizacija “Fondacija Minja Petrović“)

Trazi mi aplikacija uplatnice "Mesto primaoca", a i buni se sto ne pisem nista u "Model i poziv na broj odobrenja" polju.

Ako imas adresu organizacije kojoj uplacujemo i ove ekstra podatke, bilo bi fino da stavis.

Hvala.

 

 

 

Objavi slobodno gde god mozes. Treba sto vise ljudi da vidi.

 

Adresa Fondacije Minja Petrovic je Bulevar Milutina Milankovica 136B, Novi Beograd. Ne treba poziv na broj, videcu da li ima neka default vrednost koja treba da se stavi pa cu da javim. Sifra placanja je 189 na papirnoj uplatnici, a 289 online.

 

Hvala ti za pomoc.

Link to comment

Adresa, pa čak i naziv primaoca su nebitni upiše se bilo šta da ta polja ne ostanu prazna (BG, RS, SNS, PPP...). Ako se unese šifra 287 donacija ili 289 plaćanje fizičkih lica ne bi aplikacija smela da traži model i poziv na broj, ako traži ne valja aplikacija. Ne koristiti šifru 253 i sl. koje iziskuju model i poziv na broj.

Što se tiče ovog deviznog računa, on je u Euro banci, za IBAN je potrebno ispred broja računa dodati RS35 tako da je IBAN RS35250135000016418069

SWIFT kod Eurobanke je ERBKRSBG

Link to comment

Hvala obojici na savetima. Nesigurna sam sa tim onlajn uplatama van seta naloga koje uobičajeno plaćam, pa možda i previše pitam.

Objavljeno na mom FB. TW ću kasnije (zaboravila šifru, imam to samo na mobu).

Link to comment

Fondacija Minja Petrović je odvojila milion dinara za pomoc Mirku, i preko toga je do danas na racun fondacije uplaceno 759200 dinara i 175 CHF. Iz ostalih izvora (fondacija Decije srce, naknada osiguranja, direktne uplate porodici...) prikupljeno je blizu 4000000 dinara, tako da se nadamo da ce ostatak biti prikupljen do srede i da ce Mirkova porodica imati dovoljno sredstava da uplati Burgau klinici.

 

Hvala svima koji su pomogli. Tokom vikenda ce biti organizovane jos neke akcije prikupljanja pomoci. O tome cu opsirnije napisati veceras.

Link to comment
  • 4 years later...
  • Krošek locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...