Jump to content
radisa

Beogradski Izbori - POOL - Puls PPP

PPPOOL  

217 members have voted

1. 1. Za koga glasate?

• Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd
    • Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka
    • Ivica Dačić - Socijalisticka partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma - Jedinstvena Srbija (JS)
    • Da oslobodimo Beograd - Demokratska stranka (DS), Socijaldemokratska stranka (SDS), Nova stranka (NOVA) i Zelena ekološka partija - Zeleni (ZEP - Zeleni)
    • Aleksandar Šapić - Gradonačelnik
    • Šta radite bre - Marko Bastać
    • Dosta je bilo i Dveri - Da ovi odu, a da se oni ne vrate
    • Dr Miloš Jovanović - Demokratska stranka Srbije
    • Zelena stranka Srbije
      0
    • Beograd ima snage - Zavetnici
    • Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju!
    • Inicijativa Ne davimo Beorgad - Žuta patka - Čiji grad, naš grad - Ksenija Radovanović
    • Ljubiša Preletačević Beli - Zato što volimo Belovgrad
    • Predrag Marković - Pokret obnove Kraljevine Srbije
    • Dr Muamer Zukorlić - Stranka pravde i pomirenja
    • Za Beograd - Beogondola - Saobraćaj, urbanizam, turizam - Nova rešenja, konkretni projekti - Jovan Ranđelović
    • Republikanska stranka - Republikanus part - Nikola Sandulović
    • Liberalno demokratska partija - LDP - Čedomir Jovanović
    • NOPO
    • Za neku od onih 5 koje mi nisu stale na lsitu (Lažni DJB, Grci, Rusi, Neki Zeleni ili JĆČ)
  2. 2. Gradonačelnik će biti?

• Mali
    • Vesić
    • Neko drugi ispred SNS
    • Đilas
    • Šapić
    • Neko drugi iz opozicije
    • Irena, na zahtev publike, ulazi u trku ispred SNS-a
    • Đorđo Žujović

Recommended Posts

Budja
1 hour ago, vememah said:

11,15%

A evo i 2014. Tadasnji DJB rezultat mi se cini donji prag za NDBGD, i bolja je referenca jer mi se cini da je hajp i prepoznatljivost NDBGD daleko iza DJBa 2016.

Na nivou Srbije 2,08%, odnosno skoro 75.000 glasača. Vojvodina 2,41%. U ruralnim sredinama i manjim mestima u proseku oko 1%. U gradskim oko 3,5%.
U Novom Sadu smo osvojili 5,3% glasova. U Starom Gradu 7,5%. Na Vračaru 7,2%, Na Savskom vencu 6,5%. Na Novom Beogradu 5,5%. U Voždovcu 4,2%. U Nišu 3,2%.

pbg12345
2 minutes ago, Anonymous said:

Pa da onda bataljujemo? Što bih se cimao kad je ionako sve propalo?

pa sad je situacija takva

nadamo se da ce se promeniti, da ce se pojaviti neke nove opcije koje nisu pokazale koliku su lose i koje nisu spremne za tal za vucicem

zato i (vecinom) glasamo za jednu za koju verujemo da je takva

pbg12345
3 minutes ago, Budja said:

A evo i 2014. Tadasnji DJB rezultat mi se cini donji prag za NDBGD, i bolja je referenca jer mi se cini da je hajp i prepoznatljivost NDBGD daleko iza DJBa 2016.

da, mozda i bolji primer

drugo je vreme, drugacija ponuda, ali moze posluziti za usporedbu

ovo su bese prvi izbori na koje je djb izasao?

iskljucivo tviter/fb kampanja, tek osnovani...

ndmbgd duze postoji (nego djb tada) i ima vecu prepoznatljivost u narodu, plus su im i mediji koliko toliko pristupacniji

tako da se slazem da bi se to moglo uzeti kao nekakav donji prag

Anonymous
20 minutes ago, pbg12345 said:

pa sad je situacija takva

nadamo se da ce se promeniti, da ce se pojaviti neke nove opcije koje nisu pokazale koliku su lose i koje nisu spremne za tal za vucicem

zato i (vecinom) glasamo za jednu za koju verujemo da je takva

Biće takva i za 20 godina, kao što je bila slična i pre 20.

Imamo to što imamo. Nisu mi jasna očekivanja da se iznenada pojavi neka ozbiljna i jaka politička snaga, koja će ispuniti visoka očekivanja koja ovaj forum ima.

Nije ova politička elita pala sa Marsa, nego su tipični predstavnici ovog i ovakvog društva.

levi
33 minutes ago, Anonymous said:

Pa da onda bataljujemo? Što bih se cimao kad je ionako sve propalo?

to je samo Nikodijeva preporuka, da se ne izlazi ako je uzaludno

iako je realnost da su manje šanse da opozicija osvoji Beograd, nego da ndb pređe cenzus, ali taj deo je prećutao

pbg12345

^moguce da si u pravu (za deo da ce se slabo sta promeniti u tom smislu)

ali sta je tvoj predlog? da se pomirimo sa ovakvim stanjem i glasamo za one za koje pouzdano znamo da su losi, da ih vratimo na vlast jer su eto mozda za mrvu sposobniji i jer eto malo manje kradu, a svakako to rade ugladjenije od ove trenutne bande?

Edited by pbg12345

Anonymous

Pa upravo to poistovećivanje opozicije sa ovom bagrom je problem. Da, odvratni su, itd., ali iza ovih kamen na kamenu neće ostati.

Ništa ne predlažem, osim da se ipak između ovog zla i elementarne nepogode i nesposobne i kradljive opozicije ne stavlja znak jednakosti.

pbg12345
7 minutes ago, Anonymous said:

Pa upravo to poistovećivanje opozicije sa ovom bagrom je problem. Da, odvratni su, itd., ali iza ovih kamen na kamenu neće ostati.

Ništa ne predlažem, osim da se ipak između ovog zla i elementarne nepogode i nesposobne i kradljive opozicije ne stavlja znak jednakosti.

pa ne poistovecujem ih

kazem: malo manje kradu, rade to elgantnije i nesto su sposobniji

samo sto meni sadasnji lopovluk i sve sto rade nije razlog mrznje prema vucicu i spsu

to je sekundarno. glavno je ono sta su radili 90tih i tu se makar u mom slucaju ogleda razlika izmedju njih i (vecine) opozicije

ali ne zelim da glasam za one za koje znam da su samo manje losi

nisam apstinent i ne cekam da se pojavi savrsena opcija

glasao sam za djb kad su se pojavili, pa su oni u medjuvremenu pokazali da nisu sposobni ne voditi drzavu, vec registrovati stranku i izaci na izbore (koalicija sa dverima dolazi kasnije), glasao sam za jankovica, pa se on pokazao kao autokrata, samozaljubljen, nesposoban

glasacu za ndmbgd, ne znam kako ce se pokazati

i na kraju, ako se ukaze nekakva 50/50 situacija na parlamentarnim/predsednickim izborima skoro sigurno cu pojesti govno i glasati za bivse, ali ne ne zelim na svakim izborima da glasam za njih, jer takvim glasanjem samo smanjujemo sanse da se ista promeni i da se pojavi taj neko novi

ToniAdams

ajde onaj botovski topuz, ali ne mogu da verujem da ovde ima mislećih ljudi koji tvrde da je bolje glasati za one za koje je verovatnije da se u datom momentu spanđaju sa vučićevcima nego za one za koje je to manje verovatno

koksy

ćuti pičko, izd'o si me.

furiousPC.gif

pbg12345

@ToniAdamspomislih da si mi udelio kompliment, a onda iz ostatka posta zakljucio da se verovatno ne odnosi na mene :(

nego, zanimljiva strruktura glasaca za "neke" opcije

zanimljivih "spavaca" ima na ovom forumu :fantom:

Miralem
2 hours ago, vememah said:

Prouči malo bolje D'Ontov sistem pa se javi. Jedina razlika ako glasači NDB izađu u odnosu na ostanak kući je što će se neznatno podići prag za cenzus, što može biti i dobro (pad SRS ispod) i loše (pad DJB-Dveri ispod, ako uzmemo da su oni potrebni za tu koaliciju opozicione većine koju neki ovde još sanjaju).

cija je ono drugarica izjavila kako nije izasla na izbore, zato sto je cula da manja izlaznost pogoduje opoziciji?

Anonymous
52 minutes ago, pbg12345 said:

@ToniAdamspomislih da si mi udelio kompliment, a onda iz ostatka posta zakljucio da se verovatno ne odnosi na mene :(

nego, zanimljiva strruktura glasaca za "neke" opcije

zanimljivih "spavaca" ima na ovom forumu :fantom:

Odnosi se verovatno na mene, mada mi je malo nejasno kako je do tog zaključka došao.

Ko me je jebe kad kršim sopstveni princip da izbegavam da pišem na izbornim temama neposredno pred izbore.

ToniAdams

sori, ne odnosi se ni na koga konkretno, tojest odnosi se na sve koji posle svega što smo videli i doziveli, i dalje pričaju o nekom pragmatizmu 

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...