Jump to content
radisa

Beogradski Izbori - POOL - Puls PPP

PPPOOL  

217 members have voted

1. 1. Za koga glasate?

• Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd
    • Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka
    • Ivica Dačić - Socijalisticka partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma - Jedinstvena Srbija (JS)
    • Da oslobodimo Beograd - Demokratska stranka (DS), Socijaldemokratska stranka (SDS), Nova stranka (NOVA) i Zelena ekološka partija - Zeleni (ZEP - Zeleni)
    • Aleksandar Šapić - Gradonačelnik
    • Šta radite bre - Marko Bastać
    • Dosta je bilo i Dveri - Da ovi odu, a da se oni ne vrate
    • Dr Miloš Jovanović - Demokratska stranka Srbije
    • Zelena stranka Srbije
      0
    • Beograd ima snage - Zavetnici
    • Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju!
    • Inicijativa Ne davimo Beorgad - Žuta patka - Čiji grad, naš grad - Ksenija Radovanović
    • Ljubiša Preletačević Beli - Zato što volimo Belovgrad
    • Predrag Marković - Pokret obnove Kraljevine Srbije
    • Dr Muamer Zukorlić - Stranka pravde i pomirenja
    • Za Beograd - Beogondola - Saobraćaj, urbanizam, turizam - Nova rešenja, konkretni projekti - Jovan Ranđelović
    • Republikanska stranka - Republikanus part - Nikola Sandulović
    • Liberalno demokratska partija - LDP - Čedomir Jovanović
    • NOPO
    • Za neku od onih 5 koje mi nisu stale na lsitu (Lažni DJB, Grci, Rusi, Neki Zeleni ili JĆČ)
  2. 2. Gradonačelnik će biti?

• Mali
    • Vesić
    • Neko drugi ispred SNS
    • Đilas
    • Šapić
    • Neko drugi iz opozicije
    • Irena, na zahtev publike, ulazi u trku ispred SNS-a
    • Đorđo Žujović

Recommended Posts

Toni Sumaher
11 minutes ago, ljakse said:

Kakvo crno zaskakanje? Dođe ovde, posere se po svima u fazonu vi glupi ja pametan, i optuži za indirektno davanje glasa vučiću.

Pragmatizma™ sam se nagledao od Đinđića preko Tadija do Đilasa, ko hoće nek ga slobodno upražnjava bez moralisanja drugima.

Dobro, jeste uleteo djonom u samom pocetku....

zasto toliko ljudi sa foruma glasa za zutu patku kad oni nece preci cenzus? zasto se o tome ne razmislja? mislim, drago je meni sto ste vi kul, hipsteri, razumem da vam se smucila tradicionalna™ opozicija, ali ne vidim zasto biste bacili glas, tj posredno glasali za vucica. ako vam je muka svega, onda nemojte da glasate, umesto sto glasate iz zajebancije

Sto se tice pragmatizma ovde, on nije protiv glasanja za NDB. Njihov koncept je drugaciji, interes je da udju u SGB i razmrdaju atmosferu tamo. Ne znam i zasto toliko smetaju Nikodiju, kad je njegov favorit par puta rekao da bi najvise voleo da od drugih lista upravo NDB predje cenzus.

Edited by Toni Sumaher

pt 2.0
3 minutes ago, ZerrorR said:

Kakav je to argument koji provejava na forumu da se opozicija pozicionira i taktički™ čeka dok ovaj ne preda Kosovo? Meni to nema veze sa vezom. Sa nivoa grada (ili opštine) nema mogućnost da utiče na državnu politiku (možda malo opstrukcije), a opet sa nižih nivoa vlasti postoji mogućnost kvalitetnijeg finansiranja i organizacije infrastrukture.

to sam samo ja napisala - dakle ništa ne provejava, a utisak mi je nevezan za gradske izbore.

edit. i naravno da sa nivoa grada blablabla, ali odlično znamo da kad padne beograd, ubrzo pada i SNS. dakle, nisu ovo samo neki obični gradski izbori gde se pitamo kome kasa kome jelka...

Edited by pt 2.0

teacher
1 minute ago, pt 2.0 said:

to sam samo ja napisala - dakle ništa ne provejava, a utisak mi je nevezan za gradske izbore.

a inače bi uljili kenjaru vučiću, ali eto čekaju

pt 2.0
Just now, teacher said:

a inače bi uljili kenjaru vučiću, ali eto čekaju

ne razumem.

Bujodrag
26 minutes ago, Nikodije said:

Ja ne mogu da trpim ovo ludilo, i ne mislim da su svi isti, ne mislim da je raspali ds, djilas, jankara i kockalone = psiho i da im je ponasanje na vlasti isto. Shvatam da je zavodljivo glasati za nesto novo i neukaljano, i meni bi to bilo zavodljivo recimo 2012, ali ne i danas nakon 6 godina vucica jer je prioritet da se on skloni. Stoga zelim da mu vidim ledja barem u bg za pocetak

Ne mislim da je Djilas isto što i Vučić, šta više, video sam jasno da je on manje zlo.

Anonymous
23 minutes ago, pbg12345 said:

?

da, mozda bih mogao progutati po ko zna koji put stratesko glasanje ako bi situacija bila 50/50

posto je ovde jasno da vucic dobija i da su ovo ipak lokalni izbori, ne vidim amabas nikakav razlog da se ljudima spocitava to sto zele glasati za jedinu prihvatljivu opciju, a ne za jebeno manje zlo

Meni još uvek nije jasno. Opozicija jeste učinila sve što je u njenoj moći da pukne ove izbore, al' da ipak malo sačekamo.

ZerrorR
9 minutes ago, pt 2.0 said:

edit. i naravno da sa nivoa grada blablabla, ali odlično znamo da kad padne beograd, ubrzo pada i SNS. dakle, nisu ovo samo neki obični gradski izbori gde se pitamo kome kasa kome jelka...

NIje prvi put na forumu da pročitam sličan stav. Nisi sama...™

vememah
3 minutes ago, Anonymous said:

Meni još uvek nije jasno.

Apsolutno je jasno, opozicija da dobije sa 60:40 odborničkih mesta pa opet nije 100% sigurno da neće SNS sastaviti gradsku vlast, a ovde će u najboljem slučaju biti egal svih opozicionih lista od kojih su neke jako sumnjive sa SNS-om i SPS-om. Čak i da svi lideri budu za koaliciju, radiće pretnje i kupovina pojedinačnih odbornika.

Edited by vememah

pt 2.0
5 minutes ago, ZerrorR said:

NIje prvi put na forumu da pročitam sličan stav. Nisi sama...™

ne znam šta su pisali ti drugi ljudi.

ono što ja akcentujem je očigledno nečinjenje (promašivanje zicera, izostanak iole srčane borbe ili zaoštravanja na "sve ili ništa"). razlog je nebitan, jer nema opravdanja za takav stav ako si opozicija. mislim, možda i ima za neke glasače - za mene nema.

(kosovo je sekundaran wild guess u mom slučaju, moguće da zamagljuje suštinu stava koji iskazujem: ponašaju se kao beskrvne  seronje za koje ne treba da se glasa. i neka mi niko ne pominje medijski mrak i manjak love. nije samo to. nije presudno to).

Edited by pt 2.0

vememah
1 hour ago, Nikodije said:

Zato vi koji biste glasali za ne davimo bg bolje ostanite kuci, manje stete cete napraviti

Prouči malo bolje D'Ontov sistem pa se javi. Jedina razlika ako glasači NDB izađu u odnosu na ostanak kući je što će se neznatno podići prag za cenzus, što može biti i dobro (pad SRS ispod) i loše (pad DJB-Dveri ispod, ako uzmemo da su oni potrebni za tu koaliciju opozicione većine koju neki ovde još sanjaju).

pbg12345
6 minutes ago, vememah said:

Apsolutno je jasno, opozicija da dobije sa 60:40 odborničkih mesta pa opet nije 100% sigurno da neće SNS sastaviti gradsku vlast, a ovde će u najboljem slučaju biti egal svih opozicionih lista od kojih su neke jako sumnjive sa SNS-om i SPS-om. Čak i da svi lideri budu za koaliciju, radiće pretnje i kupovina pojedinačnih odbornika.

+1

a na sve to kao sto vec rekoh uopste nisam siguran da neki od tih "opozicionara"  pre ne bi napravili koalicionu vlast sa snsom nego sa buljukom drugih listi

odnosno ako sapic bude birao da bude (manjinski partner) sns-a ili jedan od pet "opozicionih listi" koje prave vlast, prilicno sam siguran da je njegov izbor ovo prvo. uostalom, njemu vucic moze ponuditi daleko vise od ovih

i nije on tu jedini

kad bi doslo do takve situacije, usledila bi smehotresna situacija gde bi se ovi utrkivali ko ce jeftinije prodati glasove (odbornike) vucicu

pbg12345
4 minutes ago, vememah said:

Prouči malo bolje D'Ontov sistem pa se javi. Jedina razlika ako glasači NDB izađu u odnosu na ostanak kući je što će se neznatno podići prag za cenzus, što može biti i dobro (pad SRS ispod) i loše (pad DJB-Dveri ispod, ako uzmemo da su oni potrebni za tu koaliciju opozicione većine koju neki ovde još sanjaju).

neverovatno je koliko ljudi ovo ne razume

ogromna vecina smatra kako se valjda svi ti glasovi ispod cenzusa prelivaju listi sa najvise glasova

levi

porioritet Djb je  partokratija, kakva koalicija sa nosiocima partokratije iz prošlog saziva, kad im je slogan da se oni ne vrate

odlazak Dveri ispod cenzusa je samo dodatni plus

Edited by levi

vememah

I još imamo krivične prijave DJB protiv Šapića i njegovu izjavu da nikako neće u koaliciju sa njima (kao ni sa SNS-om) posle izbora pa se šanse da opozicija sklopi vlast čak i da osvoji većinu koja nije tesna drastično smanjuju.

Predsednik odborničke grupe DJB u skupštini opštine Novi Beograd, Dimitrije Majkić, podneo je Trećem osnovnom javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Aleksandra Šapića zbog zloupotrebe službenog položaja. U prijavi se navodi da je Šapić kao predsednik opštine Novi Beograd nezakonito i besplatno stekao imovinu gradske opštine Novi Beograd, vrednosti veće od 1.500.000,00 dinara čime je izvršio krivično delo.

Opština Novi Beograd osnovala je Humanitarnu fondaciju za pomoć teško oboleloj deci još 2013. godine. Međutim, u julu 2016. godine, Aleksandar Šapić je odlučio da osnuje i svoju privatnu humanitarnu fondaciju, da bi već mesec dana kasnije, preko većine koju ima u Skupštini opštine, doneo odluku da se opštinska fondacija jednostavno pripoji njegovoj privatnoj fondaciji, i samim tim – prestane da postoji.

http://dostajebilo.rs/blog/2018/02/19/djb-podneo-krivicnu-prijavu-protiv-sapica/?lang=lat

Predsednik Dosta je bilo Saša Radulović podneo je krivičnu prijavu protiv predsednika opštine Novi Beograd Aleksandra Šapića zbog organizovanja kriminalne grupe sa ciljem vršenja krivičnih dela uperenih protiv bezbednosti Saše Radulovića.

Sinoć između 21.30č i 22č, Saša Radulović primio je poruku pretećeg sadržaja od NN lica koja su sačekala Sašu Radulovića ispred ulaza, koja u kontekstu drugih saznanja o kojima je MUP obavešten od strane trećih lica, pruža osnov sumnje o postojanju pomenute kriminalne grupe.

http://dostajebilo.rs/blog/2018/02/19/sasa-radulovic-podneo-krivicnu-prijavu-protiv-aleksandra-sapica-zbog-ugrozavanja-bezbednosti/?lang=lat

Anonymous
42 minutes ago, vememah said:

31 minutes ago, pbg12345 said:

+1

a na sve to kao sto vec rekoh uopste nisam siguran da neki od tih "opozicionara"  pre ne bi napravili koalicionu vlast sa snsom nego sa buljukom drugih listi

odnosno ako sapic bude birao da bude (manjinski partner) sns-a ili jedan od pet "opozicionih listi" koje prave vlast, prilicno sam siguran da je njegov izbor ovo prvo. uostalom, njemu vucic moze ponuditi daleko vise od ovih

i nije on tu jedini

kad bi doslo do takve situacije, usledila bi smehotresna situacija gde bi se ovi utrkivali ko ce jeftinije prodati glasove (odbornike) vucicu

Pa da onda bataljujemo? Što bih se cimao kad je ionako sve propalo?

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...