Jump to content
radisa

Beogradski Izbori - POOL - Puls PPP

PPPOOL  

217 members have voted

1. 1. Za koga glasate?

• Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd
    • Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka
    • Ivica Dačić - Socijalisticka partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma - Jedinstvena Srbija (JS)
    • Da oslobodimo Beograd - Demokratska stranka (DS), Socijaldemokratska stranka (SDS), Nova stranka (NOVA) i Zelena ekološka partija - Zeleni (ZEP - Zeleni)
    • Aleksandar Šapić - Gradonačelnik
    • Šta radite bre - Marko Bastać
    • Dosta je bilo i Dveri - Da ovi odu, a da se oni ne vrate
    • Dr Miloš Jovanović - Demokratska stranka Srbije
    • Zelena stranka Srbije
      0
    • Beograd ima snage - Zavetnici
    • Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju!
    • Inicijativa Ne davimo Beorgad - Žuta patka - Čiji grad, naš grad - Ksenija Radovanović
    • Ljubiša Preletačević Beli - Zato što volimo Belovgrad
    • Predrag Marković - Pokret obnove Kraljevine Srbije
    • Dr Muamer Zukorlić - Stranka pravde i pomirenja
    • Za Beograd - Beogondola - Saobraćaj, urbanizam, turizam - Nova rešenja, konkretni projekti - Jovan Ranđelović
    • Republikanska stranka - Republikanus part - Nikola Sandulović
    • Liberalno demokratska partija - LDP - Čedomir Jovanović
    • NOPO
    • Za neku od onih 5 koje mi nisu stale na lsitu (Lažni DJB, Grci, Rusi, Neki Zeleni ili JĆČ)
  2. 2. Gradonačelnik će biti?

• Mali
    • Vesić
    • Neko drugi ispred SNS
    • Đilas
    • Šapić
    • Neko drugi iz opozicije
    • Irena, na zahtev publike, ulazi u trku ispred SNS-a
    • Đorđo Žujović

Recommended Posts

Nikodije
1 minute ago, pt 2.0 said:

we are all mad here.

ti si narocito kul, to sam shvatio odavno, ali i dalje mi nije jasno zasto bi bacila glas na ovako bitnim izborima.

Toni Sumaher
Just now, pt 2.0 said:

we are all mad here.

@Toni Sumaher ako zanemarimo tu pušku, jesi li ti upravo rekao da bi pre glasao za AV nego za AŠ? 

Pa, ne mozes da zanemaris pusku. :fantom:

Sapic je klasican prevarant, polusvet, AV je makar to sto jeste - izvrsilac radova u kosovskomtm periodu, koji je dobio luft u unutrasnjoj politici.

pt 2.0
20 minutes ago, Nikodije said:

ali i dalje mi nije jasno zasto bi bacila glas na ovako bitnim izborima.

zato što smatram da oni treba da uđu u gradsku skupštinu, zato što smatram da upravljanje gradom treba da se koncipira na drugačiji način, zato što nisu korumpirani, zato što imaju dobre, konkretne ideje (za koje, doduše smatram da moraju biti sveobuhvatnije, kao što i za njih smatram da moraju izuti NGO cipele što pre), zato što se bave problemima, a ne političkom propagandom. zato što pristup koji nude jeste nešto drugačije i bolje (što će kad-tad doći da bude mejnstrim).

zato što od svih ponuđenih opcija najmirnije savesti glasam za njih.

P.S. kompromis glasanja za đilasa mi je prevelik, a nakon što sam svojim ušima čula da sam vrh oko njega ne veruje da će dobiti izbore - mislim da ne moram da se mrcvarim time da ga pravim.

ali nije samo to - već duže vreme imam utisak da je opozicija mlaka ne zato što je slaba, već zato što je namerno takva. propuštaju očigledne zicere, pozicioniraju se dugoročno i nameštaju dupeta EU/USA gazdama da budu kalifi umesto kalifa čim se oposli oko kosova. nisam čula nikoga da je nastupio sa il sad il nikad, niko ne ide do kraja. u toj konstelaciji seronja i polusveta - hoću da glasam za ove mlade ljude i tačka (jedino mi je krivo što se nisu ukrupnili sa samojako i lukom, al jebiga... mladost ludost).

Edited by pt 2.0

Toni Sumaher
5 minutes ago, pt 2.0 said:

ali nije samo to - već duže vreme imam utisak da je opozicija mlaka ne zato što je slaba, već zato što je namerno takva. propuštaju očigledne zicere, pozicioniraju se dugoročno i nameštaju dupeta EU/USA gazdama da budu kalifi umesto kalifa čim se oposli oko kosova. nisam čula nikoga da je nastupio sa il sad il nikad, niko ne ide do kraja. u toj konstelaciji seronja i polusveta - hoću da glasam za ove mlade ljude i tačka (jedino mi je krivo što se nisu ukrupnili sa samojako i lukom, al jebiga... mladost ludost).

Pa, ovo im je veliki plus, posto doticna ekipica sem skeceva i performansa od politike nije pokazala skoro pa nista. Jednom je proslo, bilo bi previse da odmetnuti Beli prodje i drugi put.

pt 2.0
1 minute ago, Toni Sumaher said:

Pa, ovo im je veliki plus, posto doticna ekipica sem skeceva i performansa od politike nije pokazala skoro pa nista. Jednom je proslo, bilo bi previse da odmetnuti Beli prodje i drugi put.

nemam dovoljno informacija o učinku mladenovačke odborničke grupe samo jako.

meni je luka simpatičan, i ima herca i harizmu da privuče ideji obod grada... što je neviđeni kapital za onoga ko to uspe (a da nije psiho pljeskavičar). šteta je što se tako glupo završilo između luke i samojako.

Nikodije

Hvala na iscrpnom odgovoru, mada sam i dalje na stanovistu da je besmisleno glasati za nesto sto ostaje ispod cenzusa, a onda se ti glasovi prelivaju znamo gde. I onda imamo da 1 plemenita ideja radja losu posledicu.

Btw 1 takav pokret, niti to sto propagira, nikada nece biti mejnstrim u srbiji, nazalost 

Edited by Nikodije

levi
45 minutes ago, Nikodije said:

zasto toliko ljudi sa foruma glasa za zutu patku kad oni nece preci cenzus? zasto se o tome ne razmislja? mislim, drago je meni sto ste vi kul, hipsteri, razumem da vam se smucila tradicionalna™ opozicija, ali ne vidim zasto biste bacili glas, tj posredno glasali za vucica. ako vam je muka svega, onda nemojte da glasate, umesto sto glasate iz zajebancije

zašto se glasa za najbolje u ponudi? zato da bi dobili što više glasova. to je najozbiljnija stvar koju  možeš da uradiš sa svojim glasom

to tvoje kalkulantsko jajarenje je mnogo veća zajebancija i bacanje glasa na nekoga za koga inače ne bi glasao, ali kalkulišeš..

Edited by levi

Nesh
46 minutes ago, Toni Sumaher said:

Pa, ne mozes da zanemaris pusku. :fantom:

Sapic je klasican prevarant, polusvet, AV je makar to sto jeste - izvrsilac radova u kosovskomtm periodu, koji je dobio luft u unutrasnjoj politici.

Izvinjavam se sto komentarisem tvoj, pod pretnjom puskom, iznudjen izbor, verovatno tome ovde i nije mesto, ali moram da primetim kako je Vucic saucesnik i izvrsilac radova u svim periodima od 90tih na ovamo. Znamo kakvi radovi su posredi i sta je ostalo posle svega.

Uporedjivati takvu elementarnu drustveno-politicku nepogodu sa Sapicem, kako sam kazes, sitnim prevarantom itd... je bespredmetno. 

Edited by Nesh

ToniAdams
48 minutes ago, Nikodije said:

zasto toliko ljudi sa foruma glasa za zutu patku kad oni nece preci cenzus? zasto se o tome ne razmislja? mislim, drago je meni sto ste vi kul, hipsteri, razumem da vam se smucila tradicionalna™ opozicija, ali ne vidim zasto biste bacili glas, tj posredno glasali za vucica. ako vam je muka svega, onda nemojte da glasate, umesto sto glasate iz zajebancije

Uf, davno nisam video ovoliku količinu gluposti koncentrisanu u jednom postu, ali danas sam dobre volje pa ću preći preko ovog jajarskog učitavanja i odgovoriti kulturno - zato što mislim da su jedina iole poštena opcija. 

Mislim, igraj se ti trgovine koliko hoćeš u svoja 4 zida, al stvarno nema potrebe da ovako jedeš govna.

Host
44 minutes ago, Nikodije said:

Ovo se na engleskom zove loaded question, ne znam da li postoji dobar prevod na srpski (u osnovnoskolskoj verziji jel ti zna keva da si peder).

Ajde ovako: NDMBGD ce ili preci cenzus ili ga nece preci. Pretpostavljam da je izvor za hipotezu da NDMBGD ne prelazi cenzus kladionica. Po tom izvoru opozicija svakako nece imati vecinu u gradskoj skupstini, pa rezultat NDMBGD ne utice na krajnji ishod. S obzirom da takav vid strateskog glasanja nece imati uticaja na rezultat, glasam za listu koja ima najbolji program i koja jedina ima posteno clanstvo.

pt 2.0
17 minutes ago, Nikodije said:

Hvala na iscrpnom odgovoru, mada sam i dalje na stanovistu da je besmisleno glasati za nesto sto ostaje ispod cenzusa, a onda se ti glasovi prelivaju znamo gde. I onda imamo da 1 plemenita ideja radja losu posledicu.

gledam ove đilasove plaćene reklame po YT (nalik onim jeremićevim iz predsedničke kampanje) i setim se:

- prognoze da je jeremić najizgledniji opozicioni kandidat na predsedničkim

- prognoze da klinac-sprdnja beli nema šta da traži na predsedničkim izborima

obe stvari su se pokazale kao pogrešne. ja uopšte nisam u stanju da ocenim koliko je đilas zaista popularan, a koliko to nije na isti način kako će se ispostaviti za džeremaju... 

s druge strane beli je pokazao da postoji itekakav glasački potencijal koji kuva, i nikada ne znaš gde će da se prelije. šta ako se, against all odds, sada prelije na NDMBGD?

(moje procene su nestručne, ja sam nelečeni optimista, tako da uzmi sve to u obzir).

edit. ostali - pa koji vam je đavo da ovako vređate čoveka? to kako nikodije misli misli dosta ljudi oko mene. oni smatraju da je ovo prilika da vučić dobije srednji prst, i da se načne, a ne neki tamo gradski izbori. i traže najboljeg konja za tu trku. 

Edited by pt 2.0

Toni Sumaher
23 minutes ago, pt 2.0 said:

nemam dovoljno informacija o učinku mladenovačke odborničke grupe samo jako.

meni je luka simpatičan, i ima herca i harizmu da privuče ideji obod grada... što je neviđeni kapital za onoga ko to uspe (a da nije psiho pljeskavičar). šteta je što se tako glupo završilo između luke i samojako.

Mislio sam na predsednicke izbore, o mladenovackoj opstini malo znam pa ne bih komentarisao, sem sto vdim da se Luka razisao sa tom ekipom. Uradili su zanimljiv ulazak u politiku, ali sve je ostalo na tome, ova kandidatura tzv. Belog je samo lose recikliranje prosle kampanje. Sto se tice harizme, imala bi smisla sa jasnim politickim planovom i porukama, ovako nista od toga.

14 minutes ago, Nesh said:

Izvinjavam se sto komentarisem tvoj, pod pretnjom puskom iznudjen izbor, verovatno tome ovde i nije mesto, ali moram da primetim kako je Vucic saucesnik i izvrsilac radova u svim periodima od 90tih na ovamo. Znamo kakvi radovi su posredi i sta je ostalo posle svega.

Uporedjivati takvu drustveno-politicku nepogodu sa Sapicem, kako sam kazes, sitnim prevarantom itd... je bespredmetno. 

Ma, prica o glasanju za AV je besmislena. Samo sam hteo da naglasim koliko Sapic ne moze da bude izbor, kupac diploma koji vodi populisticku politiku na NBGD skoro kao Seselj u Zemunu 90-tih (doduse, to je i koalicija),  dokazani nepotista i nemac pojma opste prakse. Evo, bice u cetvtak duel na Balkan infu sa Raduloom, iscepace ga dojebovactm kao Jeremic onomad u nambijskoj epizodi.

Edited by Toni Sumaher

ljakse
1 hour ago, Nikodije said:

I meni je drago što si ti čvrstorukaš, homofob, rasista i autokrata, ali to tvoje bi eeeeeventualno imalo smisla da Đilas ima nekih sigurnih dvadesetak posto, pa kao ajde glasamo za ubedljivo najjačeg u tzv opoziciji, možda ovaj padne. Ovako je potpuno besmisleno, bačen glas, što bi ti rekao.

Nikodije
23 minutes ago, ToniAdams said:

Uf, davno nisam video ovoliku količinu gluposti koncentrisanu u jednom postu, ali danas sam dobre volje pa ću preći preko ovog jajarskog učitavanja i odgovoriti kulturno - zato što mislim da su jedina iole poštena opcija. 

Mislim, igraj se ti trgovine koliko hoćeš u svoja 4 zida, al stvarno nema potrebe da ovako jedeš govna.

Ok, mozda nemamo svi jednak odnos prema ovom zlu koje jase beograd i srbiju, pa samim tim ni jednako jaku zelju da mu vidimo ledja. A glas koji ostaje ispod cenzusa svakako ne pomaze

Edited by Nikodije

Блок_64
1 hour ago, MocaVukotic said:

koji su ovi zavetnici? kusta?

Нека сплаваруша.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...