Jump to content
radisa

Beogradski Izbori - POOL - Puls PPP

PPPOOL  

216 members have voted

1. 1. Za koga glasate?

• Aleksandar Vučić - Zato što volimo Beograd
    • Dr Vojislav Šešelj - Srpska radikalna stranka
    • Ivica Dačić - Socijalisticka partija Srbije (SPS), Dragan Marković Palma - Jedinstvena Srbija (JS)
    • Da oslobodimo Beograd - Demokratska stranka (DS), Socijaldemokratska stranka (SDS), Nova stranka (NOVA) i Zelena ekološka partija - Zeleni (ZEP - Zeleni)
    • Aleksandar Šapić - Gradonačelnik
    • Šta radite bre - Marko Bastać
    • Dosta je bilo i Dveri - Da ovi odu, a da se oni ne vrate
    • Dr Miloš Jovanović - Demokratska stranka Srbije
    • Zelena stranka Srbije
      0
    • Beograd ima snage - Zavetnici
    • Dragan Đilas - Beograd odlučuje, ljudi pobeđuju!
    • Inicijativa Ne davimo Beorgad - Žuta patka - Čiji grad, naš grad - Ksenija Radovanović
    • Ljubiša Preletačević Beli - Zato što volimo Belovgrad
    • Predrag Marković - Pokret obnove Kraljevine Srbije
    • Dr Muamer Zukorlić - Stranka pravde i pomirenja
    • Za Beograd - Beogondola - Saobraćaj, urbanizam, turizam - Nova rešenja, konkretni projekti - Jovan Ranđelović
    • Republikanska stranka - Republikanus part - Nikola Sandulović
    • Liberalno demokratska partija - LDP - Čedomir Jovanović
    • NOPO
    • Za neku od onih 5 koje mi nisu stale na lsitu (Lažni DJB, Grci, Rusi, Neki Zeleni ili JĆČ)
  2. 2. Gradonačelnik će biti?

• Mali
    • Vesić
    • Neko drugi ispred SNS
    • Đilas
    • Šapić
    • Neko drugi iz opozicije
    • Irena, na zahtev publike, ulazi u trku ispred SNS-a
    • Đorđo Žujović

Recommended Posts

Nesh

Kad vec pominjemo bacanje glasa, Djilas je vec pokazao sta znaci bacen glas na vrlo bezobrazan i prema gradjanima nipodastavajuci nacin. Neki gradjanii su glasali za njega ili za listu koju je predvodio, a on se, iako je ostao "odbornik" do kraja mandata, osim na verifikaciji mandata, nije pojavio ni na jednoj sednici.

ljakse

Nikodije nema jaku želju da Vučiću vidi leđa. Njegovo pravo.

Miralem
1 hour ago, Toni Sumaher said:

Sapic je klasican prevarant, polusvet, AV je makar to sto jeste - izvrsilac radova u kosovskomtm periodu, koji je dobio luft u unutrasnjoj politici.

cekaj, pa jedno 70% kandidata su prevaranti i polusvet, 20% nesto prilicno gore od toga, a 10% su relativno pristojni. dok se ne docepaju malo vlasti. tako da je sapic, generalno gledano, 1 od boljih izbora.

sto se nikodija tice, on je prilicno ovde u pravu. ako podjemo sa stanovista da nam je cilj da smenimo sns sa vlasti, logican izbor su oni koji sigurno prelaze cenzus. ako smo od toga odustali, mozemo da pokusamo da proguramo ndmbg, nista nas ne kosta. to je samo pitanje prioriteta.

ToniAdams

@ljaksePa to je okej, kapiram da ima benefit od vučića,  al ne mora na druge da se projektuje.

Edited by ToniAdams

keitel
17 minutes ago, Host said:

Ovo se na engleskom zove loaded question, ne znam da li postoji dobar prevod na srpski (u osnovnoskolskoj verziji jel ti zna keva da si peder).

Ajde ovako: NDMBGD ce ili preci cenzus ili ga nece preci. Pretpostavljam da je izvor za hipotezu da NDMBGD ne prelazi cenzus kladionica. Po tom izvoru opozicija svakako nece imati vecinu u gradskoj skupstini, pa rezultat NDMBGD ne utice na krajnji ishod. S obzirom da takav vid strateskog glasanja nece imati uticaja na rezultat, glasam za listu koja ima najbolji program i koja jedina ima posteno clanstvo.

+1

Sve i da se na NDMBGD baci 4,99% glasova to bi naštetilo Đilasu samo da ima preostalih 45,02%. A nema, sa sve Šapićem i Dverima pride.

Nikodije
Just now, ljakse said:

Nikodije nema jaku želju da Vučiću vidi leđa. Njegovo pravo.

Zapravo je prejaka, zato i ne razumem one koji posredno glasaju za njega tako sto svoj glas ostavljaju ispod cenzusa. I to je prosto tako. Zato vi koji biste glasali za ne davimo bg bolje ostanite kuci, manje stete cete napraviti

ToniAdams

Za kog glasaš nikodije? 

ljakse
Just now, Nikodije said:

Zapravo je prejaka, zato i ne razumem one koji posredno glasaju za njega tako sto svoj glas ostavljaju ispod cenzusa. I to je prosto tako. Zato vi koji biste glasali za ne davimo bg bolje ostanite kuci, manje stete cete napraviti

To možeš slobodno da savetuješ ukućanima i drugarima, ne znam odakle ti ideja da je bilo ko ovde dužan da sluša tvoja debilna proseravanja.

Bujodrag

+1 na Pointkin odgovor Nikodiju.

+10 na ovo   

:wub:

25 minutes ago, pt 2.0 said:

(.....) ja sam nelečeni optimista, tako da uzmi sve to u obzir).

(.....)

Nikodije, kako će iko ko počinje od nule preći cenzus ako ne glasamo za njega. A ako ne počinje od nule....odakle je, iz čije je kuhinje?

Zato odbijam da budem lukav i da glasam strateški. 

Ako vreme pokaže da je to greška, .... pa, jbg, trpim i gutam sranja sve vreme, mogu još da istrpim.

Miralem

mali problemje u tome sto su nas do sada apsolutno svi za koje smo do sada glasali izjebali. tako da se onima koji glasaju strateski appsolutno nista ne moze zameriti, bolje i to nego da ostanu kod kuce tog dana.

keitel

Opet, po kvotama Meridijana:

Vučić + Sps = 47.1

Đilas + Šapić + Dveri + DS = 38.8

Optimistički računamo da Šešelj ide ispod. Preraspodjela opozicionih glasova neće promjeniti ništa, nikakvo strateško glasanje ovde ne prolazi.

Nikodije
10 minutes ago, Bujodrag said:

+1 na Pointkin odgovor Nikodiju.

+10 na ovo   

:wub:

Nikodije, kako će iko ko počinje od nule preći cenzus ako ne glasamo za njega. A ako ne počinje od nule....odakle je, iz čije je kuhinje?

Zato odbijam da budem lukav i da glasam strateški. 

Ako vreme pokaže da je to greška, .... pa, jbg, trpim i gutam sranja sve vreme, mogu još da istrpim.

Ja ne mogu da trpim ovo ludilo, i ne mislim da su svi isti, ne mislim da je raspali ds, djilas, jankara i kockalone = psiho i da im je ponasanje na vlasti isto. Shvatam da je zavodljivo glasati za nesto novo i neukaljano, i meni bi to bilo zavodljivo recimo 2012, ali ne i danas nakon 6 godina vucica jer je prioritet da se on skloni. Stoga zelim da mu vidim ledja barem u bg za pocetak

Edited by Nikodije

pbg12345
1 hour ago, Nikodije said:

zasto toliko ljudi sa foruma glasa za zutu patku kad oni nece preci cenzus? zasto se o tome ne razmislja? mislim, drago je meni sto ste vi kul, hipsteri, razumem da vam se smucila tradicionalna™ opozicija, ali ne vidim zasto biste bacili glas, tj posredno glasali za vucica. ako vam je muka svega, onda nemojte da glasate, umesto sto glasate iz zajebancije

25 minutes ago, Nikodije said:

Ok, mozda nemamo svi jednak odnos prema ovom zlu koje jase beograd i srbiju, pa samim tim ni jednako jaku zelju da mu vidimo ledja. A glas koji ostaje ispod cenzusa svakako ne pomaze

prozivas ljude sto zbog svoje "kuloce i hipsterluka" glasaju za jedinu opciju koju vide kao iole prihvatljivu, a dajes sebi za pravo da cenis kako drugi nemaju tako jaku zelju da smene vucica i zapravo ne shvataju kakvo je on zapravo zlo

nosi se u picku materinu zajedno sa svim djilasima, sutanovcima, tadicima,jankovicima, jeremicima, radulovicima, obradovicima i ostalima koji ce preci cenzus 

inace, zanimljivo, ako se uporedi sa ovom temom https://parapsihopatologija.com/forums/index.php?/topic/20599-beogradski-izbori-glasacu-za/ , ispada da je 46 od 91 forumasa (ili oko 51%) 2016 glasalo za djb, danas bi 58 od 102 forumasa ili oko 57% glasalo za ndmbgd, a zanimljiv je i raspored glasova u odnosu na pre dva, tri meseca

jos ako nas uvek spremni @vememah obavesti koliko je djb dobio u bgd 2016, imacemo solidnu procenu koliko ndmbgd (maksimalno) dobija na ovim izborima 

pbg12345
5 minutes ago, Miralem said:

mali problemje u tome sto su nas do sada apsolutno svi za koje smo do sada glasali izjebali. tako da se onima koji glasaju strateski appsolutno nista ne moze zameriti, bolje i to nego da ostanu kod kuce tog dana.

veliki problem je da se ljudi koji glasaju za jedinu prihvatljivu opciju, ujedno i jedinu za koju vecina smatra da su autenticna opozicija sns a njima dovoljno prihvatljiva za glasanje, prozivaju da zapravo glasaju za vucica jer eto nisu svesni koliko je ovaj zlo

ljakse
2 minutes ago, Nikodije said:

Ja ne mogu da trpim ovo ludilo, i ne mislim da su svi isti, ne mislim da je raspali ds, djilas, jankara i kockalone = psiho i da im je ponasanje na vlasti isto. Shvatam da je zavodljivo glasati za nesto novo i neukaljano, i meni bi to bilo zavodljivo recimo 2012, ali ne i danas nakon 6 godina vucica. Stoga zelim da mu vidim ledja barem u bg za pocetak

Prepametan si ti očito za ovaj forum, možda da napraviš svoj sa Kaubojem pa da kidate.

Guest
This topic is now closed to further replies.