Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...

Preleteo na brzaka program, nije lose. Tu su novi Dupieux i Argento, maltene svetske premijere. Prvo se prikazuju u Berlinu, a prva sledeca stanica je Fest :)

 

Btw, synopsis za Argenta zvuci kao trash koji se ne bi smeo propustiti:

 

Rome. A serial killer who preys on prostitutes sets his sights on Diana. As he pursues her, he causes a car crash in which she is blinded and 10-year-old Chin’s entire family dies. Despite her blindness, Diane resolves to take the boy in. But the killer is still on the loose...

  • +1 1
Link to comment

Ima li još kakvih preporuka?

 

Meni zanimljivi novi Farhadi, Đenoveze, C'mon C'mon sa Finiksom. Možda Branin Belfast, Mads Mikelsen u Jahači pravde. Tim Rot ima dva filma, ali me nešto ne privlače. Rumuni nikada ne iznevere, pa bih možda pogledao Plavi mesec.

 

Generalno mi se čini da je akcenata na italijanima i francuzima, jako slabo azijata, južne amerike i afrike mislim da ni nema, par ne pretearno zanimljivih rusa i nešto malo skandinavaca.

  • +1 1
Link to comment

Bice sigurno. Doduse, na sajtu distributera (MCF) pise da tek 22.9. stize u redovnu distribuciju.

 

Ja uvek gledam da izbegnem ono sto vec ima po trafikama, te ono sto stize na redovan repertoar posle festa. Za sad su mi na radaru venecijanski pobednik (L'événement), novi P.T. Anderson, Dupije, Ardjento i Noe.

  • Hvala 1
Link to comment

Vorteks i L'événement sam i ja pribeležio. Posle sam otkrio i neki turski - Hasanova zakletva, taj mi je sa profesionalne strane zanimljiv. 

 

PTAndersona sam i ja hteo, ali sam mogao da se uklopim jedino u termin u Galeriji, ali tamo nemam nameru didem.:grozan:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Vratila sam se FEST-u u velikom stilu, nakon propuštenog 2021. 22 filma za 2022. Tako je ispalo.

Nisam bila u stanju da na miru pregledam filmove od životnih okolnosti, i onda sam uradila nešto što nikd pre nisam - kupila sve karte za jutarnju i podnevnu projekciju u DS na koje mogu da odem, i jos dopunila vecernjim terminima u DKC sta mi se na brzinu po trejlerima dopalo. 
Za sada - not a single miss.

 

Dogadjaj.

Paralelne majke.

Mrak.

sve 5, ili sam ja toliko željna bioskopa i escape key.

 

  • +1 3
  • Wub 1
Link to comment
17 minutes ago, pt 2.0 said:

Vratila sam se FEST-u u velikom stilu, nakon propuštenog 2021. 22 filma za 2022. Tako je ispalo.

Nisam bila u stanju da na miru pregledam filmove od životnih okolnosti, i onda sam uradila nešto što nikd pre nisam - kupila sve karte za jutarnju i podnevnu projekciju u DS na koje mogu da odem, i jos dopunila vecernjim terminima u DKC sta mi se na brzinu po trejlerima dopalo. 
Za sada - not a single miss.

 

Dogadjaj.

Paralelne majke.

Mrak.

sve 5, ili sam ja toliko željna bioskopa i escape key.

 

Ocekujemo 1 kvalitetno izvestavanje :fantom:

Link to comment
11 minutes ago, Lancia said:

Ocekujemo 1 kvalitetno izvestavanje :fantom:

A ne umem ti ja to, da analiziram umetnost.

Znam da li me je nešto apsorbovalo ili nije. Znam da li danima mislim posle o tome, ili ne.

Znam da li me likovi i teme zanimaju - ili ne. Znam da li mi je estetika odbojna. Znam koje teme su mi mučne i koje zato malogradjanski zaobilazim.

Ne unem objektivno da kažem da li je film dobar i zašto je. Recimo, može da bude upečatljiv i umetnički opravdan, a da ja samo mislim kako sam sve to već negde već nekada i nekako videla… dugo već živim, i dugo filmove gledam.

 

Dosta snažan utisak mi je ostavio film Dogadjaj (okosnica teme je zabrana abortusa šezdesetih u Francuskoj, kroz ličnu priču studentkinje književnosti, koja je posle, kada je postala pisac, napisala knjigu o tome pa sad po knjizi gledamo film). Zanima me žensko pitanje i nekako se odredjujem malo zakasnelo prema njemu. Valjda zato što se na ličnom planu nikada nisam osećala neravnopravno sa muškarcima, ali i zato što se kako starim, sve više okrećem unazad, do svoje majke, baka i dalje… Nezavisno od same teme film je baš dobro izveden, nekako te očara estetikom… i time što je istinit.

 

Dalje, kad smo već kod žena i ženskog pitanja - jako mi se dopada kako Almodovar sazreva. Volim njegove filmove (sa par časnih izuzetaka), njegov stil i izraz, volim njegove teme i niegove junakinje (jako volim Španiju zapravo), dopalo mi se kako se pozabavio istorijom u navodno drugom planu priče Paralelne majke.

 

I na kraju - Mrak - priča o pogromu 4000 Srba iz 2004. godine, 19 ubijenih i stotine nestalih kroz jednu kamernu, svedenu, na izvestan način statičnu, priču o strahu jedne porodice, priču koja nalikuje horor filmu (mrzim horore, zato što mi pojačavaju neželjene emocije na amplitude koje ne podnosim). 
 

Eto.

 

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...