Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

Problem je načinu projekcije. Mi smo navikli da u kućnoj varijanti samo stavimo titl dok je kod digital cinema standarda ovo bespotrebno iskomplikovano. Pa tako festivalski filmovi imaju uglavnom kopije sa "velikim" jezicima koji su na samoj slici dok se ostali jezici prikazuju van glavnog platna i sa posebnog malog projektora. 

Link to comment

cini mi se da je pre par godina bilo obrnuto, srpski na slici, dok je engleski bio u podrumu. sada su to okrenuli. ali ajde to sa titlovima nekako, ovo englesko sinhonizovanje miikea je skandal. da ne pricamo o tehnickim problemima zbog kojih otkazu film u punoj sali. ali naprednjacki fest i ne moze drugacije, pretpostavljam.

Edited by Nikodije
Link to comment

Meni je skandal reklama sa Brnabom... :dry:

I jebena sinhronizacija japanskog filma. 
 

Stvar sa titlovima je oduvek (1987. od kada ja idem na FEST) manje-više takva (i, zavisno od nagiba sale, manje-više vidljivo). Kume su mi pričale o čuvenoj projekciji Pariz Teksasa valjda isto na FEST-u, kada je simultani prevodilac sedeo i pričao ceo film: “Oh, Trevorse” nam je interna lajna decenijama... :lolol:

 

Link to comment

da, da... i ja se secam nekog pocetka osamdesetih, kada su nam dolazili filmovi sa festa nakon beogradskih prikazivanja, Nostalgiju od tarkovskog nam je prevodio profa ruskog iz gimnazije, iz kabine oparatera, sa sve mikrofonom. bio je na momente pis zivi.

Link to comment
On 3.3.2020. at 13:17, Nikodije said:

 

 masa njih čak i ne zna šta ide da gleda. Neretko se dešavalo da kojekakve gospođe zalutaju na neke korejske boleštine, i onda napuštaju salu posle 15 minuta.

 

Seda zena pored mene, pocinje da prica sa mnom, dosla je na film jer voli da vidi svakodnevnicu drugih. Na to ja odgovaram da su mi jako zanimljivi prethodni radovi rezisera, premda nisu prijatni za gledanje, i da ocekujem da ce i ovo biti nesto poput toga. Nikada nije cula za njega, odgovara. Posle filma zena uznemireno izlece iz sale. :D "U podrumu" od Ulriha Zajdla
(Iako ja mislim da je bas dobro gledati film bez velikih predznanja, mozda nije lose ponekad i znati nesto makar, recimo autorov stil ili teme koje ispituje)

 

16 hours ago, FPLS said:

Btw, novi Miike ide sa engleskom sinhronizacijom, pola ljudi napustilo salu.

:kecman: Makar nisu na srpski :lolol:

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
2 hours ago, I*m with the pilots said:

:D "U podrumu" od Ulriha Zajdla
(Iako ja mislim da je bas dobro gledati film bez velikih predznanja, mozda nije lose ponekad i znati nesto makar, recimo autorov stil ili teme koje ispituje)

 

 

Jeste off topic ali - hvala na pominjanju ovog reditelja jer sam pre neki dan na RTS3 gledala Safari, srce mi se steglo od onih žirafa i zebri.

Nisam ranije čula za njega. Za vikend ću da nađem U podrumu, svakodnevicu™.:D

Link to comment

Opravili. (A ja pričam sa sobom :isuse:)

 

Roman Polanski - “J’Accuse” o aferi Drajfus... ne znam da li sam dobro pročitala u odjavnoj špici da je izvršni producent (?) Roman Abramovich.

Link to comment
20 hours ago, halloween said:

Jeste off topic ali - hvala na pominjanju ovog reditelja jer sam pre neki dan na RTS3 gledala Safari, srce mi se steglo od onih žirafa i zebri.

Nisam ranije čula za njega. Za vikend ću da nađem U podrumu, svakodnevicu™.:D

 

Menoguce! Pogledaj onda i "Raj: ljubav" (Paradies: Liebe) i "Pasje dane" (Hundstage) (ovo bas za svakodnevnicu austrijskog predgradja :D )

Priznajem da je Safari jedino sta nisam pogledala od njega do sad, svesno, jer mislim da bi mi dusa pukla. Videla sam nekoliko inserata kao najavu u jednom bioskopu, od kako imam dete mnogo toga vise ne mogu da podnesem, jbg.

Link to comment

@I*m with the pilots

Možda i jesam, ali ne obraćam pažnju na imena. Kad pogledam ove tvoje preporuke javiću utiske.

 

Optužujem, iako opštepoznata afera, jedno je kad čitate a drugo kad su pokretne slike, ima dinamiku  i nije dosadan. Uostalom, toliko je zamršeno, da i kad razjasnite jednom redosled dešavanja, sledećeg dana morate opet da raspetljavate. Zaslužni Cezar za kostime, ali i glavni glumac Žan Dižarden koji igra majora Pikara izvanredan, kad bi muškarci nosili onakve brkove a ne ove idiotluke, baš je privlačan Jovan Baštovanović :D. Emanuel Senje, iako znatno mlađa od Polanskog nije dozvolila da je ovaj zbabi, igra i izgleda odlično. Uloga joj nije glavna, ovde sve pršti od muških uloga, oficirskih epoleta, kićanki, kapa, pištolja, mačeva. Sviđaju mi se one divne kancelarije u kojima sede ministri, volela bih da znam lokaciju, palata Burbon? Ne priželjkujem, ali mogu da zamislim da je ovakva afera opet moguća i izvodljiva ne samo kod nas nego i u bilo kojoj drugoj evropskoj zemlji.

 

Veličanstveni gubitnici je  film koji se u Srbiji gleda sa razumevanjem, toliko je bliska tema, Prikaz argentinskog naroda kao dobroćudnog , toplog, duhovitog, neptetencioznog, skromnog i prilagodljivog.

Edited by halloween
  • +1 1
Link to comment
16 minutes ago, halloween said:

Veličanstveni gubitnici je  film koji se u Srbiji gleda sa razumevanjem

+1

Poslednji film za danas - Official secrets.

Prvi put mi Kira Najtli u nekom filmu nije isla na nerve.

 

Kad bolje razmislim, sva tri filma danas su o tome kako se boriš kad te država s vrha zajebava, tlači i laže. So Srbija 2020.

 

Link to comment

Ko je izdržao do kraja Malmkrog neka digne dva prsta!

Ja nisam, izašla sam posle sat vremena, jedva došla kući budna. Ne znam kome je vreme projekcije odgovaralo ( počelo u 22.30 umesto u 22, a film traje 3 sata i 20 minuta) i kome je namenjeno (odabranim valjda tj. filmskim fanaticima i mazohistima)? Vidim, polako su se iskradali i pre nego što sam izašla, na ivici da zaspim u bioskopu. Nikad mi se to nije desilo, gotovo neodoljiva želja za snom,  kao oni što prilegnu u sneg a spašavaš se tako što odmah ustaneš i izađeš. Za onakve dijaloge potrebna je puna koncentracija a ne da ga gledaš umoran i pospan u ponoć.

 

JoJo rabbit divan, podjednako je i za decu i za odrasle, iako je parodija na nacizam i Hitlerov lik.

 

Tomasin Mekenzi, sad tek vidim odakle mi je poznata- Ne ostavljaj trag, zaista mladi lav Holivuda.

Edited by halloween
Link to comment

Jadnici bedni, ne znaju da organizuju ni pustanje najobicnijeg filma. 2 otkazane projekcije Greha u SC smestaju u Konbank dvoranu u dva termina. Nikakvog dodatnog obavestenja da bi veceras u Kombank dvorani trazili stampane ulaznice svima pa i nama koji smo imali elektronske karte. Navrat nanos trce ljudi da stampaju i po 40 karata, a pri tom na biletarnici pise " broj mesta ogranicen".  No sad cu da lepo uprkos njima, gledam film.

Link to comment

Odličan film Greh, Alberto Testone kao reinkarnacija Mikelanđela, čoveka u kome se sastalo sve što je ljudsko, najintenzivnijih mogućih emocija, progonjenog soptvenim demonima i halucinacijama, sa naglašenim latinskim prevarantskim duhom i proračunatošću, ali i rastrzanog kao umetnika- najamnika između dve međusobno suprotstavljene familije Dela Rovere u opadanju i Mediči u usponu. Sviđa mi se što je ova  istorijsko- biografska drama  nastala u saradnji Ministarstva kulture Rusije i producenata iz Italije, što nije  društveno angažovan film i nema nikakvu drugu poruku osim umetničke. U jednoj sceni, dok Mikelanđelo razgovara sa Lorencom Medičijem, pojavljuje se i prekrasna ruska glumica koja ne progovara ni reč, samo se zagonetno smeje a u naručju nosi hermelina, neverovatno liči na Grejs Keli. Lepo su se potrudili da ožive likove sa slika i zidova, šminka/ maske i kostimi su odlično urađeni. Mikelanđelo nosi neku veću kožnu torbu kao cross  bag, tačno neka vanvremenska torba, leži i njemu a pristaje i nekom umetniku u XXI veku.

Edited by halloween
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...