Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

ja napravila listu zelja, naravno, samo za dane kada cu mozda naici u bg, tako da nije bio moguc neki veliki izbor, niti veliki broj filmova.

uglavnom su svi pretenciozni, sa misaonim apstrakcijama i subliminalnim porukama, ali sta da radim kada volim takve filmove da gledam u bioskopu. :happy:

(nekada mi u kucnim uslovima potesko da svarim hermeticne i art filmove, ali ove koja sam odabrala, ipak nisu ni sasvim takvi)

 

dakle, moja listica izgleda ovako:

JOSÉ, Li Cheng
YULI, Icíar Bollaín
CAPERNAUM, Nadine Labaki
IL CRATERE / CRATER, Luca Bellino, Silvia Luzi
BY THE GRACE OF GOD, Ozon
CLOSE ENEMIES, David Oelhoffen
3 DAYS IN QUIBERON, Emily Atef
THE STOLEN CARAVAGGIO, Roberto Andò

 

neke sam izabrala zbog teme koja mi je interesantna, neke zbog rediteljke, reditelja (nadin labaki, ozon), neki zbog glumca (Matthias Schoenaerts), neke zbog Romi, zbog karavadja, zbog kubaskih plesaca....

sve u svemu, jedna sasvim licna listica...

 

Edited by nezvanova
Link to comment

Ja pokupih danas u prolazu karte za sigurice - Gvadanjina, fon Trira, Ozona, Sorentina i Lantimosa. 

 

Planiram da overim i Šavove, dosta pohvala dobiše na Berlinalu, mada će to svakako biti u redovnoj distribuciji od sredine marta. Isto važi i za Poslednjeg Srbina. 

Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Postoji li neki poseban razlog da se sa lista i preporuka izostavlja Dogman?

Odličan film.

Ne, takođe mislim da je odličan, jedino što su termini uglavnom kasno i radnim danom. To je razlog.  Još uvek gledam ponudu, zamalo da mi promakne Šapat ulice. 

Link to comment

Ti si već gledala :)

Dva puta za sada, možda bude još neki.

Verovatno ne bih ni napisao post da nisam jutros vozio kroz Vojislava Ilića i gledao firmu negde kod Vera "Frizer za pse". Aha, Dogman!

Link to comment
On 5.3.2018. at 19:45, halloween said:

Gledala sam juče Prema istinitoj priči Romana Polanskog. Ne znam zbog čega ima tako loše kritike. Film u celini nosi Emanuel Senje, scenario kao da je pisan za glumicu koja tako izgleda. Muzika i dekor divni. Idealno nedeljno popodne u bioskopu uz film koji iz petnih žila viče- ja sam iz Francuske!

Oni dvoje su u braku od *89,nisam imao pojma,jebem mu kevu patuljastu perverznu 

 

 

Prošle godine pobedila Stoya,ove bi sve osim Kendre Lust bio korak u nazad 

Link to comment

Bio bih zahvalan za preporuke filmova iz manjih zemalja. Moze Evropa, al još bolje Južna Amerika, Afrika... I pomogućstvu da tema bude obični ljudi, a ne neka akcija, rat, mafija i sl.

 

Danas izučavam repertoar, al mi možete olakšati nekim savetima :)

Link to comment
Bio bih zahvalan za preporuke filmova iz manjih zemalja. Moze Evropa, al još bolje Južna Amerika, Afrika... I pomogućstvu da tema bude obični ljudi, a ne neka akcija, rat, mafija i sl.
 
Danas izučavam repertoar, al mi možete olakšati nekim savetima [emoji4]
Izgaranje, dvostruki zivoti, Gloria bell

Sent from my SLA-L02 using Tapatalk

Link to comment
6 hours ago, Timmy said:

Bio bih zahvalan za preporuke filmova iz manjih zemalja. Moze Evropa, al još bolje Južna Amerika, Afrika... I pomogućstvu da tema bude obični ljudi, a ne neka akcija, rat, mafija i sl.

 

Danas izučavam repertoar, al mi možete olakšati nekim savetima :)

 

Mozda rumunski "Limunada". Drugar ga overio na sarajevskom festivalu, kaze da je odlican. Meni nazalost termini ne odgovaraju.

Link to comment

Gledao sinoć Miljenicu...meh,nisam oduševljen nešto...

Gužva,uobičajno dosadno otvaranje,napravili zajebanciju sa elektronskim kartama koje se posebno očitavaju i tako klasika...

Edited by Apollo Creed
Link to comment

Ne ostavjaj trag, dobar film. Scenario predvidljiv i to bi možda bila najslabija tačka. Odlični glumci, pogotovo Tomasin Mekenzi. Dobra je i Dejl Diki u sporednoj ulozi. kakvo upečatljivo lice, šminker sedi besposlen. Odlično uklopljene sekvence gradova kao što je Portland, naročito vazdušni tramvaj i viseći most sv. Džona (zapamtila sam jer su jasno snimili tablu sa oznakom mosta što je super), u kontrastu sa  mahovinasto zelenom divljinom nacionalnih parkova, upućuje na snažnu lepotu svakojake raznovrsnosti Severne Amerike.

Edited by halloween
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...