Jump to content

Opšta tema o svemu po malo

Recommended Posts

Just now, valter said:

Hahahaha,ako,ako.Cini mi se da je biatlon medju nekoliko najpopurajnijih sportova kod njih.

Pale se na bijatlon opasno, imaju nekoliko odlicnih staza. Puno para ulazu plus velika baza.

• Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• freakns

70

• valter

20

• stoka

18

• Halvard

18

Top Posters In This Topic

Druge uzastopne ZOI na kojima Svendsen gubi zlato odlaskom u kazneni krug nakon poslednjeg gađanja :isuse: Dobro je, u Sočiju je tako ostavio tim bez medalje, ovde su makar došli do srebra. Užasna taktika Norvežana sa Svendsenom kao poslednjom izmenom i mrtvim Birkelanom umesto Bjentegora koji je u Pjongčangu bio više nego dobar.

Samo jedno zlato za Norvežane u biatlonu na kraju, neće biti zadovoljni.

Šveđani :Hail: Preporodili su se otkad ih je preuzeo Volfgang Pihler, neverovatni rezultati u obe konkurencije. Inače je prethodno oteran iz ruskog ženskog tima, nisu bili zadovoljni tadašnjim rezultatima. :D

7 minutes ago, Halvard said:

Druge uzastopne ZOI na kojima Svendsen gubi zlato odlaskom u kazneni krug nakon poslednjeg gađanja :isuse: Dobro je, u Sočiju je tako ostavio tim bez medalje, ovde su makar došli do srebra. Užasna taktika Norvežana sa Svendsenom kao poslednjom izmenom i mrtvim Birkelanom umesto Bjentegora koji je u Pjongčangu bio više nego dobar.

Šveđani :Hail: Preporodili su se otkad ih je preuzeo Volfgang Pihler, neverovatni rezultati u obe konkurencije. Inače je prethodno oteran iz ruskog ženskog tima, nisu bili zadovoljni tadašnjim rezultatima. :D

Super post. :)

Secam se da je ranije Svendsen harao, uzeo je i zlato u Sociju pored sjebavanja stafete, ali ovde je bleda senka.  Rusi su u kanalu duze vreme, mada ovo  je za  :lol:

Edited by Toni Sumaher
7 minutes ago, Halvard said:

Pichler trenirao Ruski zenski tim? zar nije on bio trener Magdalene Forsberg? 

1 minute ago, freakns said:

Pichler trenirao Ruski zenski tim? zar nije on bio trener Magdalene Forsberg? 

Wolfgang Pichler (born January 23, 1955 in Ruhpolding) is a German biathlon and cross-country skiing trainer.

Wolfgang Pichler formerly trained Magdalena Forsberg, and won with her dozens of World Biathlon Championships and six Biathlon World Cup titles. After her retirement, Pichler coached the Swedish biathlon team, both men and women,[1] guiding the likes of Helena Ekholm, Anna-Carin Olofsson and Bjorn Ferry to Olympic and World Championship medals.[2]

He coached Sweden at the 2006 Winter Olympics in Turin successfully. Olofsson won the silver medal in sprint behind Kati Wilhelm. She then won a gold medal in mass start, the first for Sweden since 1960.[3]

Pichler coached the Russian female biathlon team in the season 2011/2012.[4] After acting as a consultant to the Swedish biathlon team in the 2014-15 season, in April 2015 the Swedish Biathlon Federation announced that Pichler had been re-appointed as the team's head coach.[2]

Wolfgang's brother, Claus Pichler, is a Social Democratic politician who was elected mayor of the brothers' home town of Ruhpolding. Walter Pichler, a fellow coach and former biathlete who took a bronze medal at the 1984 Winter Olympics, is a cousin of the brothers.[5]

U Rusiji su ga od starta dočekali na nož, saplitali na svakom koraku i na kraju bukvalno isterali, i to sve iako su ga same takmičarke sve vreme podržavale. 

Ruski biatlon je tužna priča, savez im je tamo negde od 2010. u potpunom raspadu, ne zna se ko pije ni ko plaća, klanovi na sve strane, svako vodi svoju politiku, para ima ali se potpuno neracionalno troše, gomila doping skandala... Teško će se u skorije vreme izvući.

10 hours ago, Grandilof said:

U umetnickom klizanju u okrsaju Ruskinja dobi mala Zagitova, 15 godina, po meni zasluzeno, taman za to malo je bolje odklizala. Da li sto je Medvedava bila povredjena, nesto malo joj je falilo, bas lepo finale generalno...

+1

Zagitova ce da dominira naredne 4 olimpijade ako je zaobidju povrede. Meni je Medvedeva imala bolji duzi program, i bolje klizanje, ali je Zagitova odvalila sve udzbenicki.

prodje dan bez zlata Norveske i Nemacke :blink:

trenutno imaju po 13 zlata. Nemacka ce uzeti i zlato u bobu, znaci Norveska da bi bila najbolja drzava po broju medalja mora da uzme zlato u muskom ili zenskom maratonu. a mozda Nemci uzmu i u hokeju :lol: 

jedino ne znam sta je onaj alpine team event, mogu li tu neku medalju da uzmu...

4 hours ago, Halvard said:

U Rusiji su ga od starta dočekali na nož, saplitali na svakom koraku i na kraju bukvalno isterali, i to sve iako su ga same takmičarke sve vreme podržavale. 

Ruski biatlon je tužna priča, savez im je tamo negde od 2010. u potpunom raspadu, ne zna se ko pije ni ko plaća, klanovi na sve strane, svako vodi svoju politiku, para ima ali se potpuno neracionalno troše, gomila doping skandala... Teško će se u skorije vreme izvući.

savez im je u raspadu jos i pre toga... a nisu oni u tolikom cabru u muskoj konkurenciji, stavise. nikada oni nisu imali nekog dominantnog takmicara. to jos od Tchepikova nije imalo pobednika... sada imaju Shipulina koji je verovatno najbolji biatlonac kojeg su imali u poslednjih 20 godina u obe konkurencije. Babikov se malo sporije razvija od ocekivanog, ali nije bas katastrofalan. imaju odlicnih klinaca. tako da, u muskoj su oni tu gde su uvek i bili, i ko zna, mozda postanu i bolji. kompletno rasulo je kod zena. ni kod zena oni nisu imali dominantnu biatlonku. ali imali su 4-5 devojaka sposobnih da pobede bilo koju trku, tako da su u stafeti uvek bile izvanredne. e tu ih je i doping unakazio. Pyleva, Akhatova, Zaitseva, Ishmuratova... sve su bile pozitivne u nekom momentu. i ona stafeta iz Socija, dve su suspendovane pre skandala, Zaitseva posle. a tada je vec bilo jasno da od Rusije nema nista. danas nemaju biatlonku koja moze u top 10 da se plasira, stafeta i ne postoji, a nemaju ni mladih snaga. kako ce se iz toga iscupati, pogotovo ako je kao sto ti kazes "tuca medju klanovima", to sveti Petar ne zna...  

2 hours ago, maharaja said:

+1

Zagitova ce da dominira naredne 4 olimpijade ako je zaobidju povrede. Meni je Medvedeva imala bolji duzi program, i bolje klizanje, ali je Zagitova odvalila sve udzbenicki.

Meni je Zagitova bolje legla od Medvedeve, ali mi je zao Medvedeve, bila je odlicna plus povreda u decembru.  Nemoguci su Rusi kolko nisu zadovoljni. Zagitova je izgledala na kraju samo ok, Medvedeva pred samoubistvom i taman i to klizanje uz Karenjinu, uzas, tuga mi je. Bronzana Kanadjanka se najvise radovala (samo da napomenem da uopste ne volim kanadsko klizanje, stalno su u vrhu, al me ne rade). 

1 hour ago, freakns said:

jedino ne znam sta je onaj alpine team event, mogu li tu neku medalju da uzmu...

Zlato mogu samo nekim cudom i jedni i drugi, mada su Norvezani blize. To je timsko takmicenje, po dva skijasa i dve skijasice iz svake reprezentacije se takmice u paralel (vele)slalomu. 

Pogledala sam sad startnu listu i, ako je tacna, nema Kristoffersena za Norvesku ni Hirschera za Austriju, tako da su Svedjani veliki favoriti.

53 minutes ago, Katikon said:

Meni je Zagitova bolje legla od Medvedeve, ali mi je zao Medvedeve, bila je odlicna plus povreda u decembru.  Nemoguci su Rusi kolko nisu zadovoljni. Zagitova je izgledala na kraju samo ok, Medvedeva pred samoubistvom i taman i to klizanje uz Karenjinu, uzas, tuga mi je. Bronzana Kanadjanka se najvise radovala (samo da napomenem da uopste ne volim kanadsko klizanje, stalno su u vrhu, al me ne rade). 

Ja sad jedino kanadsko klizanje imam priliku da gledam uživo, plus Osmond sad trenira baš blizu i može da se uđe. Ali tehnički, Ruskinje su druga planeta.

edit: U maju nam dolaze Tesa i Skot, kanadska kraljevska porodica. Ali za to već mora da se plati :( 

Edited by maharaja
36 minutes ago, Katikon said:

Gledaj Osmond kad je vec tu, greota da ne odes. To dvoje mi se ne svidjaju nimalo, ja sam tim Gabrijela/Sizeron 

I ja sam navijao za Gabrijelu, pre svega jer je iznela prvi program sjajno iako se haljina raspala. Sreća pa nije iz Severne Amerike da bude skandalizovana zbog bradavice.

• Create New...