Jump to content

Opšta tema o svemu po malo

Recommended Posts

• Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• freakns

70

• valter

20

• stoka

18

• Halvard

18

Top Posters In This Topic

stavljam ovde a ne na curlingu jer mislim da ima bigger picture nego sam curling

https://www.npr.org/sections/thetorch/2018/02/22/587849425/russian-curler-stripped-of-olympic-bronze-after-hes-found-guilty-of-doping

prvo, moram da priznam da mi nije jasno da neko koristi doping u curlingu. da, meldonium podize nivo koncentracije, ali nije da moras biti jebeni genijalac da skapiras sta da radis. ona dva lika sa Eurosporta u 90% slucajeva predloze upravo ono sto ljudi i odigraju. a oni su komentatori zaboga.

no, to na stranu. bilo nama jasno ili ne, neko mu smestio drogu u pice ili ne, covek je uhvacen u dopingu. najpametnije sto Rusi sada mogu da urade, a cim je najpametnije jasno je da se nece desiti, jeste da naprave od njega scapegoat-a, interno i javno, pre samog IOC, ga kazne zabranom takmicenja naredne dve godine. ovim bi povratili makar zrno dostojanstva koje su izgubili nakon Sochija i vratili bi sansu da se na closing ceremony pojave sa zastavom Rusije. no, mislim da je svima jasno da ce ceo olimpijski komitet Rusije da pocne da kuka kako nisu oni, neko im smestio, svet ih mrzi i slicno. a i vlada Rusije ce da se pravi Tosa jer malko antizapadne propagande i teorija zavere nikako nece skoditi.  

A ne mogu da nadjem kako je neko bas iz Curlinga pre OI zezao na tu temu kao sad kad pocne doping i kod nas u fazonu nemoguce da postoji takav ludak, kad ono stvarno... :lol:

U umetnickom klizanju u okrsaju Ruskinja dobi mala Zagitova, 15 godina, po meni zasluzeno, taman za to malo je bolje odklizala. Da li sto je Medvedava bila povredjena, nesto malo joj je falilo, bas lepo finale generalno...

i Doll ode u dva dodatna kruga 

Boe u oba gadjanja po 8 metaka

vode Cesi :D

onda Austrija pa Svedska... Francuska samo 1:11 zaostaje, a dolazi Fourcade

krece zurka opet znaci :lol: 

nisu... raspao se evo. ali bili su van medalja i pre ovoga...

Norveska, Svedska i Nemacka medalje, osim ako opet ne bude bilo epskih zajeba... Svendsen ce imati prednost, videcemo koliku

13 sec Svendsen vs Schempp... Samuelsson briljantan za Svedsku. Peiffer dobar. nece ga deportovati iz Nemacke :D

EDIP: ode Schempp u ocin... cak se i Landertinger vratio!

ajmo Lindstroeme! na raketlu, pa pici! :D

Edited by freakns
  • Create New...