Jump to content

Opšta tema o svemu po malo

Recommended Posts

• Replies 245
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• freakns

70

• valter

20

• stoka

18

• Halvard

18

Top Posters In This Topic

'olandjanke druge u pursuitu u brzom klizanju,a izgledaju kao da im je neko umro.Muskarci uzeli bronzu,slicno raspolozenje.Do sada su osvojili 13 medalja u brzom klizanju!!!

• Hamlet Strašni changed the title to Opšta tema o svemu po malo

Eddie the Eagle je bio maskota i on se zapravo takmicio u svetskom kupu.

Ovo je pre bio nastup na nivou Erika Jegulje, samo sto je nastupila za zemlju koja zapravo ima ime u sportu. Doduse, na letnjim igrama, ali nije da nemaju nijednog takmicara pa da su morali ovo da izmisle.

Njoj svaka cast na tome sto je uradila, ovo je pre samar za Madjarsku sto joj je dozvolila da se takmici, i IOC sa njihovim presmesnim sportovima. Halfpipe nije sport, to su x-games. Ubaceni su u olimpijske igre da bi FIS i onaj Svajcarac od 100 godina mogao sve da kontrolise. I cele ZOI su pod ogromnim uticajem FIS, tj dve nacije, USA i Svajcarske. Predsednik i podpredsednik su iz Svajcarske, gensek i njen pomocnik su iz USA. Uporedis ih sa recimo IBU, gde board cine Norvezani, Nemci, Rusi, Svedjani, Slovaci... sve razlicite nacije. I pogledas osvajace medalja npr, tebi je u biatlonu 10 zemalja uzelo medalje(i to bez Rusije!), u cross country samo 7. Iako je trcanje jeftinije i mnogo lakse za trening(zato je FIS pokusala da preuzme i biatlon, ali su dobili kurcinu, dok su preko IOC preuzeli prakticno snowboard i ceo x-games tako sto su pojeli organizaciju koju su osnovali sami boarderi). Mass start koji cemoo gledati sada na 30km i 50km je izmisljen u biatlonu. Gde je mixed relay u trcanju? Nordic combine propada, skokovi gube gledanost... kao sto je FINA zasrala vaterpolo tako ce i FIS da zasere sve sto im nije u prvom planu. 

Blah... i ja se bezveze nerviram, ko da mogu nesto da promenim.

Glavni problem kros kantrija je što to jednostavno više nije level playing field zbog količine novca koji Norvežani ulažu. To su potpuno nezamislive svote, mislim da je bez preterivanja samo budžet za održavanje skija kros kantri tima veći nego što se u Srbiji odvaja za sve zimske sportove zajedno. Niko to ne može finansijski da isprati osim donekle Šveđana (i to samo donekle), svi su u startu u tolikom zaostatku da i ne pokušavaju da uhvate priključak. Sve se svodi na individualno finansiranje supertalenata poput Darija Kolonje ili Justine Kovalčik, pa dok traju, traju. Naravno, onda i u drugim zemljama opada interesovanje, smanjuje se baza, što opet utiče na finansiranje i tako nastaje začarani krug.

Facundo Orellana

Ovu glupaču ne mogu uporediti sa Erikom Jeguljom, ili Edijem Orlom, ona nije ništa radila na takmičenju. Ona je prevarant, oni su entuzijasti. Edi je skočio, Erik je završio nekako trku. Oni su dali sve od sebe, ova se samo pojavila.

Malo sam pratio i šta je izjavljivala za mađarske medije, tvrdi da pet godina "trenira", možda bi mogla bolje, ali je radila od 8 do 14 svaki dan kako bi finansirala takmičenja, sama je sve platila, nada se da je nekoga inspirisala svojim nastupom.:1_grinning:

Naravno pljuju nju i kretene iz OK-a koji je nisu gledali ni jedan jedini put na takmičenjima. Čak se Mađari u short tracku bore za medalju u ekipnom delu.

9 hours ago, Halvard said:

Glavni problem kros kantrija je što to jednostavno više nije level playing field zbog količine novca koji Norvežani ulažu. To su potpuno nezamislive svote, mislim da je bez preterivanja samo budžet za održavanje skija kros kantri tima veći nego što se u Srbiji odvaja za sve zimske sportove zajedno. Niko to ne može finansijski da isprati osim donekle Šveđana (i to samo donekle), svi su u startu u tolikom zaostatku da i ne pokušavaju da uhvate priključak. Sve se svodi na individualno finansiranje supertalenata poput Darija Kolonje ili Justine Kovalčik, pa dok traju, traju. Naravno, onda i u drugim zemljama opada interesovanje, smanjuje se baza, što opet utiče na finansiranje i tako nastaje začarani krug.

ma znam ja da se sve uvek na kraju svede na pare, i da Norvezani ulazu u trcanje verovatno vise nego u fudbal, ali siguran sam da i u biatlon ulazu znacajne novce, pa opet nemaju toliku dominaciju. problemi su sto FIS radi traljav posao. recimo, nema trka svetskog kupa u Rusiji ili Francuskoj. u biatlonu ima. Ceska i Slovacka isto. Rusi su napravili fenomenalan kompleks za biatlon u Khanty-Mansysku i renovirali Tymin. dobili su podrsku IBU i obecanje da ce se tamo odrzavati trke, ulozili kintu i sada imaju takmicenje. nemoj mi reci da u Rusiji nema interesovanja za cross country svetski kup? skijanje postoji i u USA, Kanada, Francuska, sto i nije cudo jer FIS je organizacija alpskog skkijanja koja je obuhvatila ostale sportove da bi skidali kintu. shvatam ja da trcanje nije popularno kao skijanje, ali zato je tu krovna organizacija da potpomogne, da se progura. e to je ono sto se ne radi u trcanju a radi se u biatlonu.

Ipak je ulaganje Norvezana u biatlon daleko manje nego u trcanje. Sve im je daleko manje znacajno od trcanja, trcanje je jednostavno nacionalni sport. Biatlon smatraju da je za one koji ne mogu da trce dovoljno brzo, sport drugog reda (ovo smatraju i Svedjani). To je jos jedan od razloga zasto u biatlonu ne dominiraju toliko, broj talentovanih koji ce da se odluce za biatlon umesto za trcanje je prilicno mali. 

Ovo za rad FIS-a i IBU-a stoji, samo sto bi Norveska dominacija u trcanju verovatno bila vrlo slicna cak i da rade jednako. 

nije problem sama dominacija Norveske. jeste da nas sve pomalo nervira, ali nisu Nemci ili Ameri pa da se masovno samoubijemo :D

imas ti ovde takmicara koji im se mogu pribliziti. tu su Kalla, Diggins, Nepryaeva... ono sto je pitanje, gde su Francuzi, gde su Nemci, gde su Cesi, Slovaci, Estonci, Belorusi... 90ih je to krenulo napred. ja se secam Verpalua i Smigun. nije slucajno da se dvoje Estonaca pojavi odjednom. ili Nemci. Beckie Scott iz Kanade. itd itd... ali to su sve otprilike izdaci s pocetka 90ih. kada je ovo Svajcarsko govno postalo gospodar zivota zimskih sportova, stao je razvoj! nisu Norvezani prestali da ulazi u trcanje, pa opet poceli posle 10 godina. ono sto bih voleo da vidim je kao u biatlonu. neka su Norveska i Nemacka dominantne, ali pojavi su tu poneki Rus, Francuz, Ceh ili Italijan koji ce da uzmu medalje. i broj tih zemalja se siri. to je sve sto bih zeleo da vidim. da gledam utrku i ne znam unapred ko ce da pobedi! neka ima 20 favorita za medalju. pa neka i pobede Norvezani ako su najbolji.

inace, posto radim, pa sam osudjen na EON i Eurosport, sada sam upalio nordijsku kombinaciju i cuo Patricka Wintertona. sunce me obasjalo! :) onda krenule reklame, pa se vratili pred pocetak, i cuo sam onoga sto ne zna da kaze R... i mutirao, jbg, ne mogu :(

• Create New...