Jump to content
IGNORED

Rad?


bigvlada

Recommended Posts

On 31.1.2018. at 1:23 PM, Bujodrag said:

 

Ako rad definišeš tako široko, u suštini kao bilo koju ljudsku tvoračku delatnost, onda si izreku "rad je stvorio čoveka" lišio značenja i sadržaja i preveo u tautologiju "ljudskost je stvorila čoveka".

Smandrljao si ti ovo, blago meni :tongue:: nije rad merenje i uporedjivanje trajanja radne nedelje, obaska sto je i sam jezik, terminologija debelo potpao pod uticaj trzisnih tlapnji metastazirajuceg kapitalizma, pa tako vise ne pravi razliku izmedju rada kao covekove sustine i potrebe i rada kao vorkatm...

A, kada si vec pomenuo, rad je sustina ljudskosti, tesko da ce iko, ikada, moci da ih razdvoji

Tehnoloska onanija koja ce, samo sto nije, sve da zameni robotima, AI :isuse: koja ce da mislitm umesto nas, lepo zvuce u naucnopopularnom smislu: problem je samo sto su po prirodi stvari nesposobne, sa sve sistemom koji nam ih natura kao resenje, da nam odgovore na neka bitna pitanja.

Na primer - sta posle: hocemo li kao vrsta da peripatetisemo po perivojima i vodimo umne razgovore, da se do besvesti bavimo sportovima i/ili njihovi gledanjem, lovimo adrenalin, i - ne vodi li to - sve u svemu i kada se stvari dovedu do krajnje konsekvence, ka civilizaciji Oblomova, a oblomovstini kao drustvenom idealu.

Narocito u svetu koji ni izdaleka nije niti spreman niti sposoban da neradtm ponudi svima, bez razlike ili diskriminacije po bilo kom osnovu: ili, mozda, ima smisla da neradtm bude privilegija elite, a ostalima, jebiga, kako bude.

Link to comment

Da, stvarno i meni tako jednom kad sam čitao neki tekst o projekciji zamene ljudskog rada robotskim radom , palo na pamet: A šta ćemo onda da radimo, ako nećemo da radimo...
A plus ja uvek kad sam na mahove imao te periode nerada, više para sam trošio u toj "dokolici"...


...shiit has hit the fan....

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

A šta ćemo onda da radimo, ako nećemo da radimo...

 

Stvarno si protestant :veber:

 

Ja kada ne bi morao da radim, vrlo lako bi sebi našao zanimaciju...

Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Smandrljao si ti ovo, blago meni :tongue:: nije rad merenje i uporedjivanje trajanja radne nedelje, obaska sto je i sam jezik, terminologija debelo potpao pod uticaj trzisnih tlapnji metastazirajuceg kapitalizma, pa tako vise ne pravi razliku izmedju rada kao covekove sustine i potrebe i rada kao vorkatm...

A, kada si vec pomenuo, rad je sustina ljudskosti, tesko da ce iko, ikada, moci da ih razdvoji

Tehnoloska onanija koja ce, samo sto nije, sve da zameni robotima, AI :isuse: koja ce da mislitm umesto nas, lepo zvuce u naucnopopularnom smislu: problem je samo sto su po prirodi stvari nesposobne, sa sve sistemom koji nam ih natura kao resenje, da nam odgovore na neka bitna pitanja.

Na primer - sta posle: hocemo li kao vrsta da peripatetisemo po perivojima i vodimo umne razgovore, da se do besvesti bavimo sportovima i/ili njihovi gledanjem, lovimo adrenalin, i - ne vodi li to - sve u svemu i kada se stvari dovedu do krajnje konsekvence, ka civilizaciji Oblomova, a oblomovstini kao drustvenom idealu.

Narocito u svetu koji ni izdaleka nije niti spreman niti sposoban da neradtm ponudi svima, bez razlike ili diskriminacije po bilo kom osnovu: ili, mozda, ima smisla da neradtm bude privilegija elite, a ostalima, jebiga, kako bude.

 

Moj komentar se odnosio na upotrebu izlizane izreke "Rad je stvorio čoveka". Od definicije rada zavisi eventualna informativnost te izreke.

Link to comment
6 hours ago, Frank Pembleton said:

A šta ćemo onda da radimo, ako nećemo da radimo...

Sedećemo u hladu,  pićemo tut-gut, dodavaćemo jedni drugima bongove, podjebavaćemo robote koji se umorni vraćaju kući s posla...

Link to comment

Prosto ko pasulj: svako ko mora da radi da bi preživeo nije slobodan, ili je u najboljem slučaju delimično slobodan. Šta god formalne političko-pravne definicije slobode i ostali namenski™ ovog sveta tvrdili. :sleep:

 

Što kaže jedan izmišljen citat, vreme koje ste proveli radeći jedina je roba koju nikada nećete moći da kupite, koliko god da zarađujete.

Edited by miki.bg
Link to comment

To, majstore, kratko i jasno, slobodatm iznad svega: doduse, mozes slobodno da je nazoves i 'lezi lebu da te jedem kada sam vec neslobodan', a mogao sinda dodas jos koju mladimarks frazu, to tako uceno zvuci...

Tako je, na primer, jos neandertalac potonuo u neslobodu buduci da je ipak morao da mrdne dupe i potrudi se, poradi oko ica i pica, ko ga jebe kad nije hteo da jede kolace.

BTW, da te pitam: si ti nekad morao da radis nesto, napajanje na izvorima sveg znanja ne racunam? :fantom:

Link to comment
On 2/14/2018 at 4:01 PM, Plavimost said:

 

REJECT

Da ali je bio postavljen nerealno visok nivo takvih primanja

 

U Finskoj i Skotskoj, koliko sam nasao, vec postoje vidovi zagarantovanog dohotka

 

Nije poenta da se nista ne radi vec u ceni rada i to malo dokolice koja je neophodna... a vise od oba sigurnost koja menja ljude na bolje.... 

 

Link to comment

Тзв пројект је почео 01.01.2017 и завршава у децембру 2018. Циљ са пројектом је такођер да се смањи бирократска процедура око социјалних примања. Без обзира да ли ових 2000 особа које су у овом пројекту у међувремену нађу посао и даље ће примати до краја децембра 2018.  560 еура мјесечно. 

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 2/15/2018 at 8:04 AM, namenski said:

To, majstore, kratko i jasno, slobodatm iznad svega: doduse, mozes slobodno da je nazoves i 'lezi lebu da te jedem kada sam vec neslobodan', a mogao sinda dodas jos koju mladimarks frazu, to tako uceno zvuci...

Tako je, na primer, jos neandertalac potonuo u neslobodu buduci da je ipak morao da mrdne dupe i potrudi se, poradi oko ica i pica, ko ga jebe kad nije hteo da jede kolace.

BTW, da te pitam: si ti nekad morao da radis nesto, napajanje na izvorima sveg znanja ne racunam? :fantom:

To namenski majstore, porediš neandertalca sa današnjim čovekom i njegov rad stavljaš u istu kategoriju rada sa ovim danas i verovatno onim tvojim zadovoljstvom obavljenim radom. :D

Ma jok, 1k$ dolara investicije se pretvorilo u milione pa vas ovde zajebavam.

Edited by miki.bg
Link to comment

E, jesi me...

OK je, ne brini, nemoj samo neko u slobodu da vas dira, krvi cu mu se napiti.

A sto se zadovoljstva u radu kao sustinske covekove potrebe, tesko da cemo moxi da nastavimo: da bi znao sta je zadovoljstvo u rasu, morao bi da znas i sta je to - rad.

 

Ovo sa investicijama i zajebavanjem nas nisam bas razumeo, ali ako je tebi lepo... ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...