Jump to content
renne

Crvena Zvezda-Olympiacos, 26.1. 19:00

Recommended Posts

harper
4 hours ago, Venom said:

Posto vise ne komentarises odakle dolaze reprezentativci (a.k.a "tema o kojom smo pricali"), mogu li da zakljucim da smo to uspesno dekonstruisali? Reprezentaciji ne treba ni Zvezda ni Partizan -- jaki klubovi, dobra liga da, ali mogu da se zovu i KK Zarkovo bez problema. Zvezda i Partizan su samo teg oko vrata zato sto samo dave sve ostale oko sebe.

Ovu rezervnu diskusiju na koju se obicno presaltas mozemo ovaj put da preskocimo. Necu nikad razumeti kako su oni koji hoce da gledaju fer takmicenje nekakvi uljezi u svetu sporta, a oni koji postoje samo dok ima nekog da im puni budzet, ucestvuju sa vise timova u istoj ligi itsl. valjda cuvari sportskog duha. Mozda zato sto imaju navijace, a ne samo simpatizere.

To si sam zavrsio kad si izbacio spisak iz kojeg se vidi da je ubedljivo najveci broj reprezentativaca prosao kroz Zvezdu/FMP ili Partizan i potvrdio sve sto sam o tome pisao. Mogao sam, doduse, da ti se zahvalim ali propustio sam, sta da se radi. Evo i ovde u ovom postu si napisao da su reprezentaciji potrebni jaki klubovi i potvrdio Milogledovu tezu, to sto tebe boli sto se ti jaki klubovi zovu Zvezda i Partizan a ne Sloga i Dubocica je tvoj licni problem. Kako bi tacno takmicenje koje je sada nefer zbog Zvezde i Partizana postalo fer ako bi neka druga dva kluba imala privilegije koje oni sada imaju?

Uzgred, ta prica o Zvezdi i Partizanu kao tegu oko necijeg vrata je toliko detinjasta i priglupa da me je sramota i da komentarisem. Teg oko vrata kome? Probao je Hemofarm uz obilatu drzavnu pomoc pa je puk'o. Probao je Radnicki Kragujevac uz takodje obilatu drzavnu pomoc, pa je puk'o i on. Face it, svi klubovi koji bi uskocili na mesto Zvezde i Partizana bi bili ad hoc projekti  koji bi se brzo ugasili jer su u pitanju ili vestacki klubovi ili klubovi iz provincije koji su vec skoro pola veka potpuno beznacajni. Da bi neki od tih klubova nadoknadio manjak podrske u odnosu na broj navijaca Zvezde i Partizana morao bi da se priredi ogroman, dugorocan i strateski socijalni inzenjering koji bi zapoceo gasenjem i Zvezde i Partizana, kako bi neko drugi preuzeo tu ogromnu masu navijaca i simpatizera.

Zato sam pitao na pocetku o cemu mi ovde pricamo. Da li pricamo o nacinu na koji se finansiraju kosarkaski klubovi ili istresamo licnu frustraciju zbog Zvezde i Partizana. Sad si konacno dao odgovor na to pitanje i mozemo da zavrsavamo ovu diskusiju. Ne bavim se tudjim licnim frustracijama, to mi nije zanimljiva tema za raspravu. Postoje terapeuti za takve stvari.

harper

I da skratimo pricu do kraja, ta velicanstvena srpska kosarka kojoj su Zvezda i Partizan tegovi oko vrata ne bi uopste ni postojala da nije ta dva kluba. Nikolic, Stankovic, Popovic, Saper, Zeravica su svi prakticno Zvezdin ili Partizanov kadar, neki su radili u oba kluba.

Venom

Oni su napravili Zvezdu/Partizan, a ne ona njih. Isto vazi i za igrace. I Split je bio relevantan, pa vise nije; isto bi se desilo i vama kad bi vas neko (konacno) pustio niz vodu, gde vam je i mesto. Teg ste oko vrata zato sto ste preduzece korumpiranih politicara, biznismena™ i potpuno regularnih kriminalaca. To sto si to prihvatio kao nesto najnormalnije je tvoja stvar. Normalno nije i sa sportom veze nema. Cuj, zalizani menadzer je zabrinjavajuca pojava.

Inace, stig'o Jokara ko porucen.

hqdefault.jpg

Disao isti vazduh kao igraci Partizana i Zvezde, nema drugog objasnjenja. Sta cemo mi bez njih.

ToniAdams

dala mu snagu vera u vucica

Filozof manijak
38 minutes ago, ToniAdams said:

dala mu snagu vera u vucica

JOš samo da Bobi proigra brže, bolje, jače :fantom:

harper
1 hour ago, Venom said:

Oni su napravili Zvezdu/Partizan, a ne ona njih.

Tacno. Ali su napravili Zvezdu i Partizan a ne KK Venom. I usput su koristeci platformu tih klubova napravili srpsku kosarku. Tako da je zanimljiva ta teza sa tegom oko vrata u situaciji kad da nije bilo tog tega ne bi ni bilo vrata da teg okacis od njega.

Ovo sa identifikovanjem sagovornika i predmeta rasprave je tako jadna diskusiona politika. Meni kosarka nista ne znaci u zivotu osim sto volim da je gledam, sutra da nestanu KK Zvezda i KK Partizan, pa i cela srpska kosarka, ne bi mi oko trepnulo. Nasao bih drugu zabavu. Jer to je ono sto sport jeste - zabava, nije predikaonica sa koje se tule moralisticke, pseudoreligiozne pouke. Cinjenica je da Zvezda i Partizan jesu srpska kosarka od 1945. do danas i bice i u buducnosti. To je sticaj okolnosti, ti klubovi su se mogli zvati X i Y i bilo bi isto ali, eto, zovu se Zvezda i Partizan. Zalim slucaj & navijace Mege Bemax ali to je realnost. Da li je ta realnost bila dobra ili losa to ne znamo jer nemamo alternativnu realnost da uporedimo. Ono sto znamo je status koji kosarka, takva kakva je, ima u Srbiji. Ne bih rekao da smo lose prosli u toj raspodeli. Sa sve tegovima oko vrata.