Jump to content
IGNORED

90th Academy Awards - Oscars, March 4, 2018


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    25

  • kobni zelaya

    14

  • mustang

    14

  • Fakundo Sava

    8

Ne vidim ikakvu svrhu da se bavi na ovom topicu sa davnim pričama o PTA. To uopšte nije bitno osim za spin o lupetanjima o društvenoj ulozi njegovih filmova i prirodi angažmana.

 

Angažman cveta na sve strane, a aktuelni filmovi su uglavnom smeće. Komedije su moralno osvešćene, "poštene" i uglavnom odurne...

 

Na drugoj strani, svi filmovi PTA su imali svojih problema barem što se tiče moje percepcije. To sam uvek ovde i pisao, naravno ne ulazeći ozbiljno u priče koji su to sve, obzirom da je to teška i vrlo teško izreciva problematika. Međutim, gotovo da je sve ovde rešeno, ostao je u finim prelazima, ispleo je maestralan film...

 

A, sada, naravno da se sa ovim filmom kao Biblijom ne mogu tući ljudi za koje smatraš da su idioti i prodavati im mantre kao za, recimo, Biće krvi da je film protiv kapitalizma i da zato za njega treba navijati i dizati ga u nebesa. Ovaj film nije posebno upotrebljiv da se kao nova html referenca stavi u šablon gluposti kakva dominira komunikacijom interneta i javnih medija, čak se može reći da joj pomalo i oponira. Tamo negde strujama raznih tekućih budalaština, ako ne samo samim svojim kvalitetom..

Link to comment
24 minutes ago, Ajant23 said:

Ne vidim ikakvu svrhu da se bavi na ovom topicu sa davnim pričama o PTA. To uopšte nije bitno osim za spin o lupetanjima o društvenoj ulozi njegovih filmova i prirodi angažmana.

 

Angažman cveta na sve strane, a aktuelni filmovi su uglavnom smeće. Komedije su moralno osvešćene, "poštene" i uglavnom odurne...

 

Na drugoj strani, svi filmovi PTA su imali svojih problema barem što se tiče moje percepcije. To sam uvek ovde i pisao, naravno ne ulazeći ozbiljno u priče koji su to sve, obzirom da je to teška i vrlo teško izreciva problematika. Međutim, gotovo da je sve ovde rešeno, ostao je u finim prelazima, ispleo je maestralan film...

 

A, sada, naravno da se sa ovim filmom kao Biblijom ne mogu tući ljudi za koje smatraš da su idioti i prodavati im mantre kao za, recimo, Biće krvi da je film protiv kapitalizma i da zato za njega treba navijati i dizati ga u nebesa. Ovaj film nije posebno upotrebljiv da se kao nova html referenca stavi u šablon gluposti kakva dominira komunikacijom interneta i javnih medija, čak se može reći da joj pomalo i oponira. Tamo negde strujama raznih tekućih budalaština, ako ne samo samim svojim kvalitetom..

 

Devojka naravno nije rekla sve to, nego je navela tri filma koja po njoj ne valjaju, bez ikakve argumentacije. To je ono što ti ovde sve vreme radiš. Eat your own medicine.

Link to comment

Ovde sam mnogo obrazlagao i to tebi sam obrazlagao previše... Ako ćeš mi potezati citat od malopre: "naravno ne ulazeći ozbiljno u priče koji su to sve, obzirom da je to teška i vrlo teško izreciva problematika", radićeš svestan da bi tvrdnja da uočavaš naizgledni paradoks bila još jedna tvoja zamena teze...

 

Druga stvar, što ti se ne dopada to što sam napisao, pa odmah uskačeš...

Link to comment
2 minutes ago, Ajant23 said:

Ovde sam mnogo obrazlagao i to tebi sam obrazlagao previše... Ako ćeš mi potezati citat od malopre: "naravno ne ulazeći ozbiljno u priče koji su to sve, obzirom da je to teška i vrlo teško izreciva problematika", radićeš svestan da bi tvrdnja da uočavaš naizgledni paradoks bila još jedna tvoja zamena teze...

 

Druga stvar, što ti se ne dopada to što sam napisao, pa odmah uskačeš...

 

Naprotiv, uopšte nemam odavno nikakav odnos prema  bilo čemu što napišeš, jer su to uglavnom dve stvari - prva je pokušaj da zgroziš sagovornika bezobrazlukom, a druga opsesivno vijanje sopstvenog repa uz ponavljanje mantri festivalima i društvenom angažmanu kao nečemu najgorem što postoji, najćešće bez ikakvog šlagvorta sagovornika (kao u prethodnom postu). Tj. trebalo bi da zasita napišeš nešto novo da bi čovek mogao prema tome da ima bilo kakav odnos.

Realnost je, na žalost drugačija - ovaj pdf je dosadan k'o kurac jer tu niko više nema nameru bilo šta ljudski da napiše, a ti si Šešelj ovog pdf-a, jer si nepovratno zagadio atmosferu na njemu.

Link to comment
7 hours ago, Ajant23 said:

O čemu ti pričaš, jbt. Meni su i PTA i likovi u filmu daleko dalji od tebe, pa to ništa ne menja na tome da je film izvanredan...

 

Tako kao ti bi film komentarisala gđa Verdiren, otprilike...

 

chu inzvanrendan smesna_zps3fb38e38.gif 

 

svaka cas PTA + neam nista protiv mode ali film je dosadan i neuverljiv i..... i brutalan....... tj mrzim opsesije tamo neke nevine seljancice

Link to comment
11 minutes ago, Majo said:

uverljivija bi bila opsesija da djoni depa zaskoci neka marvelova junakinja iz velike jabuke s velikim sisama da jedva stanu u kadar. 

ovo mi se sviđa!

al' ne da stanu, već da ispadaju iz kadra!

kamera iz ruke... nakon malo rvanja đoni bi pobego glavom bez obzira

nakon presabiranja na dokovima njujorka, u nekoj od mračnih i tesnih uličica đoni zaskače napadačicu i tu, u tim scenama spoznamo da ona ima i ogromne guzove i da đoniju nije ni malo lako i svim srcem smo uz našeg junaka!

Link to comment
5 minutes ago, Ras said:

ovo mi se sviđa!

al' ne da stanu, već da ispadaju iz kadra!

kamera iz ruke... nakon malo rvanja đoni bi pobego glavom bez obzira

nakon presabiranja na dokovima njujorka, u nekoj od mračnih i tesnih uličica đoni zaskače napadačicu i tu, u tim scenama spoznamo da ona ima i ogromne guzove i da đoniju nije ni malo lako i svim srcem smo uz našeg junaka!

moze radni naslov, djoni u raljama spejstitibat grla? 

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...