Jump to content
IGNORED

90th Academy Awards - Oscars, March 4, 2018


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ajant23

    25

  • kobni zelaya

    14

  • mustang

    14

  • Fakundo Sava

    8

Nemam pojma to je moja projekcija.

Ovako stvarno nema sanse pored ishajopovanog Get Out!, koji jeste po meni najbolji od tzv drustveno angazovanih filmova i Mudbounda, koji nuzno ne smesta gledaoca kao navijaca. Mislim u poredjenju sa Fances iz 2016-e sva tri su ajde da budem blag amaterski uradci, koje Tarantino sa svoja dijaloga iz npr Djanga izbacuje iz ucionice. 

Detroit jbt ima li sta prvoloptaskije snimljeno koje toliko ocigledno podizali tzv liberalnoj americi, filmcic bez imalo maste

Link to comment

Get Out je fina ideja, ali užasno slabo izvedena. Film prosto ne funkcioniše kao horor, nema dovoljno saspensa jer je preopterećen politikom.

 

Detroit je uzbudljiv gotovo sve vreme samog centralnog događaja, paranoja je odlično dočarana.

 

Mislim, hajde sad da za sve što prikazuje teror policije nad građanima kažemo da je podilaženje liberalnoj Americi. Reč je o realnom teroru koji se dogodio i koji se događa ponovo iz dana u dan, gde je tu podilaženje?

 

I čuj, Ketrin Bigelou podilazi liberalnoj Americi....

Link to comment

To bi imalo smisla snimiti neke tamo 71-e i onda bi se moglo reci bravo, hrabar, aktuelan film, ali takvo scenaristicko smece naravno da nije imalo ikakve sanse da u tim godinama udje u bilo kakvu kombinu. Kao da se pravimo blesavi da blekspoatacijski film nije ni postojao i da jecrni film osude u 2017-oj kao nesto vau, da je realan i da izaziva saosecanje, nista od toga. 

Pa kako nije podilazenje tzv liberanoj americi, istoj toj americi u kojoj desetine crnaca balavaca baveci se trepom godisnje pravi desetine miliona i onda ova dodje i snima film o 67-oj, kako prevazidjeno i jadno. Zato je trebala da snimi cetiri epizode od po sat za ucveljene hipike i meni bi ta ideja bila ok i razumljiva jer se obraca i podilazi tacno odredjenoj grupi, ovako je potpuni promasaj

Link to comment
3 hours ago, ultra plasticni said:

 

Pa kako nije podilazenje tzv liberanoj americi, istoj toj americi u kojoj desetine crnaca balavaca baveci se trepom godisnje pravi desetine miliona i onda ova dodje i snima film o 67-oj, kako prevazidjeno i jadno. Zato je trebala da snimi cetiri epizode od po sat za ucveljene hipike i meni bi ta ideja bila ok i razumljiva jer se obraca i podilazi tacno odredjenoj grupi, ovako je potpuni promasaj

 

Pa to što postoje neke pop zvezde koje su crnci svakako ne znači da ne postoji represija nad crncima - računa se ono što se dešava na ulici, ono što se dešava običnom svetu.  Usput, nisi gledao dovoljno pažljivo kad to pominješ - posle ekspozicije gde imaš noćno  hapšenje u nelegalnom crnom klubu, početak protesta, obračun policije sa demonstrantima, nasilje, ubistva, gužvu u policijskoj stanici, itd - i onda odjednom totalnu promenu, uvođenje (kasnije će se ispostaviti) glavnog lika u filmu, koga sve to ne interesuje i koji na proteste nailazi kao na prepreku u svojoj karijeri potencijalne soul zvezde, čiji nastup treba da gleda sala u kojoj je i puno belaca . Šizofrenija šou-biznisa koji sadrži i crnce (jer je to ekonomski opravdano) i društva u kome, u stvari za crnce nema mesta.

 

Quote

onda ova dodje i snima film o 67-oj

 

Ali film je o 2017-oj, a samo se dešava u 67-oj. Nisi čuo za eskalaciju nasilja nad crncima, proteste u više crnih sredina, itd? Stvarno?

Link to comment

Snimila je film da bi opravdala svoju samostvorenu i nepriznatu moralizatorsku poziciju pred akademijom odnosno jednan kvazimoralizatorski ugodjaj, sto se vidi iz toga da ako joj je stvarno stalo da progovori i skrene paznju na pojacani rasizam koji se desava i koji je naravno stvaran, mogla je lepo gospodja da vrati ionako nicim zasluzene oskare jer je to ista ta bela akademija, da dize dzevu po medijima ili npr prodajom statua i uplatom postignutog iznosa na racun neke crnacke nvo zaista i ucini nesto angazovano.

Ovako je licimerstvo podigla na zapanjujuci nivo

Link to comment

Zašto bi to radila, kada je sam film mnogo moćnije sredstvo?

 

Naravno, to pod pretpostavkom da vidiš nekakav aktivizam u ovom filmu - ja ga ne vidim - ovo jeste svakako politički film (jer je tema takva), ali nije aktivistički. To je američki mejnstrim film. Tim je ono što je snimila, u stvari, rizičnije.,

Znači kritika ubijanja nevinih ljudi od strane policije je moralizatorstvo? Ok.

Link to comment

Po meni je svaki film sa politickim temom, sam po sebi i angazovan tj bezuslovno zauzima stranu i poziciju, sto je naravno legitimno, dopusteno i neizbezno. Ali, ovde ne govorimo o posvecenosti tom cilju u stilu jednog Kena Louca ili zaludjenog Godara, koji cak i nisu toliko providni, ovde je sve suplje.

 

Odvajamo se teme potpuno, samo sam reagovao na tvoje zaljenje sto akademija nije prepoznala trenutak i nominovala i ovu splacinu, kao da vec nema dovoljno sranja koja ce svakako uzeti nagrade, koja za mene nema nikakvo znacenje.

Link to comment

Tu mogu samo da se složim, u smislu da jer recimo, film koji je prošle godine uzeo Oskara prilično slabiji od Detroita, a o pretprošlogodišnjem Spotlightu da ne govorimo. Uostalom, u kom smislu je, recimo, taj Spotlight, kao film koji se bavi nekim političkim događajem iz nedavne istorije, bolji od Detroita? Pa ni u jednom, jednostavno.

Detroit je film koji je dovoljno kvalitetan da dobije Oskara,

 

Opet, naravno, kažem - snimanje nekog filma koji je politički i aktivizam kroz film su dve različite stvari. Naravno da mejnstrim Holivud ne ostavlja nikakav prostor za aktivizam Godarovskog tipa, u stvari, bilo kakvog tipa.

Link to comment
14 hours ago, kobni zelaya said:

Pitam se pitam....

 

da li treba da budem iznenađen što Detroit nije nominovan za Oskara. Neki nepristrasan™ posmatrač (slučajan prolaznik) bi verovatno bio.

 

Film je :

1. bolno aktuelan baveći se događajem od cirka pre pedeset godina, da se prosto pitaš kako se toga već neko nije setio.

2 superiorno režiran (ovo je understatement, jer režija Ketrin Bigelou je više od superiorne)

3. ima mane u dramaturgiji, but hey, doesn't they all? Kad se setim samo prošlogodišnjeg favorita La La Lend i njegove duboke™ dramaturgije, sjajnog™ dijaloga, ubedljivog™ i sasvim™ spontanog razvoja likova.....

4. Radnja filma je u tome da redneck retardi od pandura muče i ubijaju crnce, bez ikakvog razloga, i za to ne budu kažnjeni od strane pravednog američkog sudstva.....možda to nije ona istina koju Akademija želi da čuje... ne znam.....

 

Samo se pitam....nastavite.....

To smeće od filma sam prekinuo posle sat vremena. Obična politička bljuvotina, šokiran sam da iko to može da hvali, a pogotovu iko poput tebe...

Link to comment
  • 3opge pinned this topic
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...