Jump to content
IGNORED

Babylon Berlin


hazard

Recommended Posts

Upravo zavrsio na preporuku i starno odlicna serija. Krece polako ali ni to ne smeta jer je produkcija preskupa i sjajna pa to dovoljno vozi na pocetku. Posle sve vec ide svojim tokom, do zadnje dve epizode gde je stvarno vrhunski odradjen zaplet

 

doduse 

Spoiler

nije mi bas jasno u kom pravcu ce da teraju hipnoza/Gereon/Dr. Smit/Anno pricu

ali dobro.

 

malo sam gledao po netu, pare su za trecu dobili ali manje ne go za prve dve, tako da  ce mozda biti produkcisjki siromasnije, mada ko se upecao na prve dve sezone njemu nece smetati, a ko nije tesk oda bi nastavljao i da je sve isto.

 

EDIT: neko je pitao za knjige, od 6 koliko ih ima za sad u serijalu Laguna je prevela samo jednu mada posto je Folker Kučer bio gost na proslom Sajmu Knjiga bas na Laguninom standu, sasvim je moguce da ce izaci jos neka.

Edited by *edited by mod
EDIT
Link to comment
  • 2 months later...
On 2.3.2018. at 6:09, simetrije said:

 Odgledao preko HBO GO, pa nisam imao problema sa prevodom. Zanimljivo je da se ovde pominje da serija ima 2 sezone, dok  na HBO GO  može da se odabere samo jedna , sa 16 epizoda. 

 

Na stranu nebitna, administrativna nepodudaranja, serija je, po mom sudu, besprekorna (osim nerealnih scena šaketanja na i u vozu u poslednjoj epizodi). Ono što me je najviše impresioniralo jeste način na koji je preneta  dekadencija, glamur, ali i teskoba i snažni antagonizmi  pozne Vajmarske republike, sa svim onim boljkama koje su joj ubrzo došle glave (korupcija pre svih, kao  i nesposobnost prepoznavanja nadolazećeg velikog zla).  Fascinatan je i način na koji nas reditelj i scenarista upoznaju sa tim zlom, tj. sa aktivnostima i modus operandijem™  ozloglašene  NSDAP - ove ukoljice  se pojavljuju tek u jednom od meandara glavnog toka radnje, ali su prikazani tačno onakvima kakvi su zaista bili - podmukli, zli do srži, krvožedni i spremni na najgore gadosti. 

 

  Pre desetak godina, ako se dobro sećam, pojavio se odličan nemački film, "The Lives of Others", posle kojeg je bilo jasno da u savremenoj švapskoj kinematografskoj produkciji ima dosta potencijala. Ta vrsta  potencijala je, ponajpre kroz "Babylon Berlin", a zatim i preko dosta solidne serije "Dark", prethodne godine realizovana u punoj meri. Švabo je to, ipak :14_relaxed:

 

 Na kraju, sasvim subjektivna asocijacija kojoj nisam mogao da se otmem sve vreme   -  glavni junak serije "Babylon Berlin" me je neodoljivo podsećao na policijsko-detektivsku varijantu Marinkovićevog Melkiora Tresića, glavnog junaka maestralnog romana "Kiklop". 

  

 

 

 

 

Заборавио си феноменала Пад један од најбољих филмова снимљених о овоом веку. 

Добро ово баш, уживанција за гледање.

Link to comment
4 minutes ago, sinak said:

Preporuka i za seriju Bad Banks.

+1

svabe rasturaju poslednjih par godina sa serijama, jos od švester elke im se nisam toliko radovao.

Link to comment
On 5.8.2018. at 16:30, porucnik vasic said:

Заборавио си феноменала Пад један од најбољих филмова снимљених о овоом веку. 

Добро ово баш, уживанција за гледање.

pod kojim naslovom se ovo moze naci na imdb-u?

Link to comment

Hmmm. Odlicna gluma, neke stvarno odlicne scene, par likova koji ostaju zauvek s tobom, osecaj da si upoznao i osetio jedno davno proslo a tako moderno vreme, plus veoma edukativno istorijski. Zavisi sta trazis od serije, ali sto se mene tice it doesn't get much better than this.

Edited by Meazza
Link to comment
14 hours ago, ToniAdams said:

jebemu, ja pogledao nesto malo na tv, neko borenje na vozu i deluje mi bas prenapucano i predizajnirano. doduse, mali je uzorak.

 

E jebemu, spojler na stranu, bas si naleteo na jedinu scenu koja zapravo ima najmanje veze sa celom pricom i atmosferom serije. 

Edited by *edited by mod
Link to comment
22 hours ago, Čutura said:

pod kojim naslovom se ovo moze naci na imdb-u?

https://en.wikipedia.org/wiki/Downfall_(2004_film)

17 hours ago, Meazza said:

Hmmm. Odlicna gluma, neke stvarno odlicne scene, par likova koji ostaju zauvek s tobom, osecaj da si upoznao i osetio jedno davno proslo a tako moderno vreme, plus veoma edukativno istorijski. Zavisi sta trazis od serije, ali sto se mene tice it doesn't get much better than this.

Оно што је мени интересантно је да нигде нема нациста ни у назнакама.  Јесте Берлин био црвенији него немачки просек, но ипак...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...