Jump to content
IGNORED

Elite Dangerous


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ayatollah

    22

  • teacher

    10

  • Tosha2EE

    7

  • Amos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da li postoji jedan zajednicki trading market screen za svu robu? Federacija mi nudi medium poboljsanje rejtinga ako im nabavim par komada Enhancement Drugs i sad ne mogu da se snadjem u kom sistemu/stanici to da nadjem. Ako sam dobro razumeo youtube savete postoje sajtovi na netu za to gde se koja roba nalazi? Da li je moguce da in-game nema opcija gde to moze da se nadje sve na jednom mestu?

Link to comment
16 hours ago, Mos said:

Da li postoji jedan zajednicki trading market screen za svu robu? Federacija mi nudi medium poboljsanje rejtinga ako im nabavim par komada Enhancement Drugs i sad ne mogu da se snadjem u kom sistemu/stanici to da nadjem. Ako sam dobro razumeo youtube savete postoje sajtovi na netu za to gde se koja roba nalazi? Da li je moguce da in-game nema opcija gde to moze da se nadje sve na jednom mestu?

Koliko ja znam, ne postoji centralni hub na kojem se može videti gde koje robe ima. U principu, određene vrste sistema proizvode određene vrste roba, pa se tome orijentišeš gde se šta kupuje, npr. rude u Extraction, metali u Refinery, hranu u Agriculture, vojnu opremu u Military, itd. Možeš da pročitaš opis stanice na System Map, ali on je obično suviše štur, tj. sadrži ime dve-tri robe kojima se trguje u konkretnoj stanici. Takođe, u Commodity Screenu kod podataka o robi imaš opis odakle se nešto u tu stanicu uvozi/šta se i gde sa nje izvozi, ali i to je vrlo paušalno.

 

Najbolje je da skineš ED TradePad aplikaciju za mobilni, naći ćeš za 10 sekundi gde se najbliže prodaje ono što ti je potrebno. Cene u aplikaciji nemoj da gledaš, nemaju veze sa životom.

Link to comment
9 hours ago, Anonymous said:

Da li postoje planovi za single player verziju? Bili su dok je Brabben skupljao kintu, pa su posle kurvanjski napušteni. Jel' ima nekih novosti?

Od single playera se odavno odustalo, i nisam skoro video neke vesti koje bi govorile da se tu nešto promenilo. Meni je Solo play, tj. PvE mod sasvim prihvatljiv, jer je veoma sličan single play, jedino što moraš da se loguješ na server da bi igrao.

Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

Najbolje je da skineš ED TradePad aplikaciju za mobilni, naći ćeš za 10 sekundi gde se najbliže prodaje ono što ti je potrebno. Cene u aplikaciji nemoj da gledaš, nemaju veze sa životom.

 

E, to. Danke!

Link to comment

Inace, danas su me prvi put napali/oborili u igri. Solo play varijanta, prvo sam dobio upozorenje da je kao dodatak misiji ubacen hunt na mene i onda su me samo izbacili samo iz hyperspace-a na putu ka stanici za isporuku. Sve kul, bio je osiguran Sidewinder, vratio se na pocetnu stanicu. Inace, imam blizu 100k kredita pa cu stekati za Viper MK IV (~400k). Nisam kupio docking device vec slecem manuelno prilicno lagano, cak mi je i zanimljivo nakon par jumpova do destinacije. 

Link to comment
5 hours ago, Ayatollah said:

Od single playera se odavno odustalo, i nisam skoro video neke vesti koje bi govorile da se tu nešto promenilo. Meni je Solo play, tj. PvE mod sasvim prihvatljiv, jer je veoma sličan single play, jedino što moraš da se loguješ na server da bi igrao.

 

Ništa onda, odustajem. Šteta, čekao sam ovaj nastavak par decenija doslovno.

Link to comment
1 hour ago, Anonymous said:

 

Ništa onda, odustajem. Šteta, čekao sam ovaj nastavak par decenija doslovno.

PvE u Eliti nije kao PvE u npr. WoW-u. U WoW-u PvE znači samo da drugi igrači ne mogu da te napadnu bilo gde, ali oni su tu oko tebe sve vreme, motaju se, stavljaju predmete na aukciju, idu u raidove, itd. U Eliti Solo Play znači da nećeš nikada videti druge igrače, niti ćeš sa njima imati bilo kakvu interakciju. Osećaj je potpuno isti kao da igraš Single Play, JEDINA razlika je to što ne možeš da igraš igru offline, već moraš da se loguješ na server. Meni je to čak i bolje, jer se okruženje menja i razvija, grade se stanice, kolonije, tajkuni otimaju sisteme jedan drugom, itd. što sve ne bi bilo moguće offline.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...