Jump to content
IGNORED

Elite Dangerous


Ayatollah

Recommended Posts

  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Ayatollah

    22

  • teacher

    10

  • Tosha2EE

    7

  • Amos

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ko god da moduje Igre, neka obriše dva gornja posta. Btw, upload slika je potpuno sumanut, sa sve ukupnim limitom od 1024 kB, kao da je 1998. godina, a uz to ni ne radi kako treba (imam pet slika manjih od 180 kB, i ne da mi da uploadujem šestu).  Elem, slike:

 

Moj prvi odlazak kod inženjera:

5a4189198a762_Forum1.png.541540e51a77994f6fb1446e733123a3.png

 

Io sa Jupiterom u pozadini:

5a418922ccc5e_Forum3.png.19f6e5a2fbfa9c19ac99fd89c09cbbd0.png

 

Darnielle's Progress u Plejadama, Maia sistem ,jedino mesto gde se može kupiti Meta Alloy:

5a41892d745e9_Forum4.png.da875476f27189934e5b0d11bf8873b4.png

 

Pulsar, snopovi čestica koji se vide jako povećavaju jump range motora (kada se uđe u njih), ali nanose ozbiljna oštećenja. Modovane Anakonde sa fuel injekcijom u snopu skaču i po 120 svetlosnih godina:

5a4189424c5e3_Forum6.png.6b6f8431c0f26589bf4c273644768dfe.png

 

Vrlo zanimljiv braon patuljak sa ogromnim sistemom prstenova. Nažalost, ovo su kameniti prstenovi, najlošiji za rudarenje posle ledenih:

5a41894eb9cb7_Forum7.png.970930a75984d288b46c11411f9e8e9e.png

Link to comment
On 12/25/2017 at 9:16 PM, teacher said:

hehe, horizons ne može na mac. jbg

 

što bi hteo da igraš igre na MacOSu i/ili  Apple hardveru? i to još ovakvog tipa, "hardkor".

Edited by miki.bg
Link to comment
10 minutes ago, miki.bg said:

 

što bi hteo da igraš igre na MacOSu i/ili  Apple hardveru? i to još ovakvog tipa, "hardkor".

 

ne, nego ću da igram na windowsu :P

nemam drugu mašinu, a inače teram elite u 4k bez problema u eksternom monitoru, dok drugi monitor sadrži standarne aplikacije. mašina se nije ni oznojila. :fantom: 

 

Link to comment
On 12/25/2017 at 10:18 AM, Tosha2EE said:

Juce su me ubili i, da li je bug u igri, da li sam ja prevideo checkbox, ne znam, tek respawn-ovao sam se sa osnovnom konfiguracijom broda. Nekih pola milijarde kredita u opremi, gomila modovanih komponenti, power specific opreme, sve u svemu jedno 50+ sati grind-a je otislo u vetar. Doduse, jeste bug, pita me "Are you sure?" kada kliknem na "Save and exit", a ne pita za ovako krupnu stvar. Najgore je sto sam Bogu iza nogu, daleko od svega, a nemam ni stitove, ni naoruzanje, niti mogucnosti da kupim ovde bilo sta od tih stvari. Otvorio sam ticket u Tech supportu i nadam se najboljem, ali plasim se da je to to.

Svaka pohvala za Elite Dangerous support! Vratili su mi svu opremu koju sam izgubio, Tosha2EE ponovo plovi svemirom. :D

Link to comment

Napokon sam sebe juce naterao da ispodesavam VoiceAttack i HCS Voice Pack i, sto to nisam ranije uradio. :D Apsolutno sjajna stvar! Od jednostavnih stvari, poput "Deploy weapons" do slozenijih "Request docking" i "Launch fighters and attack" i "Set course for Felicity Farseer", sve jako lepo radi. Uostalom, evo i promo videa:

 

 

Link to comment
On 12/26/2017 at 12:33 AM, Ayatollah said:

Io sa Jupiterom u pozadini:

5a418922ccc5e_Forum3.png.19f6e5a2fbfa9c19ac99fd89c09cbbd0.png

 

 

Don't wanna piss on your bonfire ali mali ti brate taj Jupiter, ili je Io preveliki. Sa orbite udaljenije Evrope, Jupiter zauzima ogroman deo neba - disk mu izgleda između 16 i 73 puta veći od Iovog kad ovaj prolazi ispred planete. Možeš da se pozicioniraš bliže Iou pa da izgledaju slične veličine, ali onda ne bi zauzimali tako mali deo ni jedan ni drugi.

 

Link to comment
5 hours ago, Tosha2EE said:

Napokon sam sebe juce naterao da ispodesavam VoiceAttack i HCS Voice Pack i, sto to nisam ranije uradio. :D Apsolutno sjajna stvar! Od jednostavnih stvari, poput "Deploy weapons" do slozenijih "Request docking" i "Launch fighters and attack" i "Set course for Felicity Farseer", sve jako lepo radi. Uostalom, evo i promo videa:

 

 

 

Koliko je komplikovano podešavanje i šta sve treba da se kupi? izgleda do jaja i vrlo praktično u isto vreme.

Link to comment
1 hour ago, teacher said:

 

Koliko je komplikovano podešavanje i šta sve treba da se kupi? izgleda do jaja i vrlo praktično u isto vreme.

Kupuje se VoiceAttack (10 dolara) i neki od HCS voice pack-ova (15 funti po packu, mada cesto imaju neke popuste), zavisi ciji glas hoces.

 

Posle toga, cirka 5 minuta da sve instaliras i jos 5 minuta da podesis keybindigs u Eliti, na osnovu njihovog Youtube tutorijala, vrlo pravolinijski.

Link to comment
4 minutes ago, Tosha2EE said:

Kupuje se VoiceAttack (10 dolara) i neki od HCS voice pack-ova (15 funti po packu, mada cesto imaju neke popuste), zavisi ciji glas hoces.

 

Posle toga, cirka 5 minuta da sve instaliras i jos 5 minuta da podesis keybindigs u Eliti, na osnovu njihovog Youtube tutorijala, vrlo pravolinijski.

 

hehe i ovo samo za windows

Link to comment
19 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Don't wanna piss on your bonfire ali mali ti brate taj Jupiter, ili je Io preveliki. Sa orbite udaljenije Evrope, Jupiter zauzima ogroman deo neba - disk mu izgleda između 16 i 73 puta veći od Iovog kad ovaj prolazi ispred planete. Možeš da se pozicioniraš bliže Iou pa da izgledaju slične veličine, ali onda ne bi zauzimali tako mali deo ni jedan ni drugi.

 

U pravu si, ovo je slika sa Habla...

 

1920px-Galilean_satellite_triple_conjunction_2015-01-24.jpg

 

Ja sam ovde svakako bio veoma blizu Ioa, jer je stanica u njegovoj orbiti, ali je Jupiter definitivno premali. Nije nikakva tajna da Braben i njegovi menjaju takve stvari da bi ED učinili igrivijim, poučeni iskustvom iz prvog Frontiera kada su hteli da u potpunosti primene zakone fizike, pa se ispostavilo da je borba nemoguća kada brodovi dužine desetak metara proleću jedan pored drugog brzinama od više desetina kilometara u sekundi. Ja se toga sećam, vidiš protivnički brod oko 0,005 sekundi kao tačkicu koja proleti pored tebe brzinom munje, i to je to. Ima i sada toga, neki likovi su računali na Frontier Forumu da Anakonda ni sa najjačim motorima ne bi mogla u realnom svemiru da poleti sa planete koja ima više od 1.7 G, a u igri bez problema i sa slabijim motorima uzleće i sa više od 3 G, na osnovu čega je lako zaključiti da se određene stvari menjaju igrivosti radi.

Link to comment

Jebiga, mogli su da se potrude i osmisle long-range combat koji nije budalasti Star Wars dogfight inspirisan borbom aviona iz Prvog svetskog rata, ono kao "ne pucaj dok ne vidiš beonjače".

 

Davno sam čitao Endymion, ali još se sećam da onaj militantni pop komanduje brodovima koji se upucavaju sa razdaljine od više stotina hiljada kilometara - šalju projektile koji na trenutak dostignu nekakav warp speed pa se momentalno transliraju do destinacije. Ništa se, naravno, ne osmatra vizualno kroz prozor: oficiri gledaju samo nekakve hologramske projekcije.

 

Nije lako, ali nije IMHO ni neizvodljivo takav neki narativ pretočiti u igru.

 

Edit: Samo ne razumem zašto bi bilo manje igrivo da je Jupiter u pozadini ogroman kao na tim Habl slikama, umesto što je sitan kao na onom skrinšotu.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa pitanje je koliko bi takve modifikacije bile zanimljive publici koja igra Elitu. Svemirski dogfight je samo srce ove igre, čak se i zove po statusu koji dobiješ kada pobediš u dovoljnom broju borbi (Trade i Exploring status je uveden tek u ED), i sad ti ljudima koji je zbog toga i igraju kažeš da si ga izbacio i zamenio nečim drugim. Mislim da bi to bio siguran put u najbržu moguću propast. Svakako da je moguće osmisliti neki drugačiji način borbe u svemirskoj simulaciji (setiću se možda nekog primera, ne mogu odmah iz glave), ali to više ne bi bila Elita.

 

Što se veličine Jupitera tiče, meni se čini da bi to moglo biti do hardverske zahtevnosti, pre nego do same igrivosti. Pretpostavljam da bi renderovanje tako masivnog Jupitera (ili drugog gasnog džina) bilo smrt za grafiku, pa ne bi ni mogao ništa bitno da radiš u njihvoj blizini, osim ako nemaš neku brutalnu zver u kućištu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...