Jump to content
IGNORED

Odnos Velike Britanije prema saradnicima okupatora


1234

Recommended Posts

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • April

    13

  • vathra

    10

  • Simon

    9

  • čekmeže

    8

Top Posters In This Topic

On 05/01/2018 at 3:58 PM, April said:

 

 

 

Dečaci, od koga biste vi prvo krenuli?

 

Imam neku nekretninu na Vračaru, pa da znam šta me čeka...

 

Је л' некретнина у Крунској или на Јужном булевару? Ако је у Крунској, јасно је да си за Краља и то би било то, а ако је у Јужном булевару имаш форе - бар док се не пресуди свима из Крунске, Његошеве, Милешевске... Теши се тиме да ће им деца и унуци објашњавати да је било праведније тако него помагати капитализам дизањем кредита.  

Link to comment
22 minutes ago, Прслин said:

 

Је л' некретнина у Крунској или на Јужном булевару? Ако је у Крунској, јасно је да си за Краља и то би било то, а ако је у Јужном булевару имаш форе - бар док се не пресуди свима из Крунске, Његошеве, Милешевске... Теши се тиме да ће им деца и унуци објашњавати да је било праведније тако него помагати капитализам дизањем кредита.  

u svakom slučaju je bilo mnogo više pravde nego nepravde

teši se da je srbija jedina rehabilitovala kvislinge.evo vrnula ti je i kralja gicu a možda saznamo gde su pare..

da je živa mica lou..

evo sad će i nedić, veliki borac protiv nemačke čizme..

 

 

Link to comment
2 hours ago, bradilko said:

u svakom slučaju je bilo mnogo više pravde nego nepravde

 

Врвело све од правде пола века и онда хепиендирало у љубавном плесу секретара Савеза комуњара Србије и Титовог генерала. Али, нећемо ваљда да погледамо истини у очи и признамо да су нам родитељи били убице, будале или лузери - боље да и сами то постанемо доследним набијањем главе у песак и гуслањем о некој фантомској правди.

 

Шездесет и пет година црвене измаглице настале након можданог удара нације, диктатура заснована на логорима, стрељањима и фаворизовању дуплеувлакача ранга Неше Слине на свим нивоима, од МЗ, ОУР-а и СОУР-а, преко Јенеа, до комитета, цензорских комисија и врховних судова.... Откуд ми идеја да последице неће бити трајне?

Link to comment
44 minutes ago, Прслин said:

 

Врвело све од правде пола века и онда хепиендирало у љубавном плесу секретара Савеза комуњара Србије и Титовог генерала. Али, нећемо ваљда да погледамо истини у очи и признамо да су нам родитељи били убице, будале или лузери - боље да и сами то постанемо доследним набијањем главе у песак и гуслањем о некој фантомској правди.

 

Шездесет и пет година црвене измаглице настале након можданог удара нације, диктатура заснована на логорима, стрељањима и фаворизовању дуплеувлакача ранга Неше Слине на свим нивоима, од МЗ, ОУР-а и СОУР-а, преко Јенеа, до комитета, цензорских комисија и врховних судова.... Откуд ми идеја да последице неће бити трајне?

+ šta ću kad dete voli šećer

diktature, zabrane stranaka, megalomanski moždani udar karađorđevića,korupcija kao danas,sajmište,kolaboracija sa onima što su streljali po kragujevcu, nije još vreme  ratovanje, bežanija sa nacionalnim blagom 41. i prođe još 1svetski rat pored mene, herojsko osluškivanje radio londona..

i da ovo zlo je kad se išlo u revanš a rezultati bi bili isti  i da su ga vodili oni po tvojim željama i izboru. eto ti sad aristokratija na čelu sa acom gicom što ne plaća struju ..

samo fali mica lou

Link to comment
6 minutes ago, Filozof manijak said:

Serem na crvenu posleratnu "pravdu" baš.

Bolje da se izvuklo stotinu kolaboracionista okupatora, nego da je strada i jedan nevin.

 

-1

nema nevinih

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...