Jump to content
Sign in to follow this  
kurjak92

Domaćin iz Jagodine

Recommended Posts

Meazza
9 hours ago, slow said:

93ac8a8975d7bc724edcf515c2c357ba.jpg

Fat Ancient Egyptian Priest

Neke stvari se nikad ne menjaju...

mraki

Dragačevci su uoči lokalnih izbora koji su zakazani za 16. decembar pretrpani raznim obećanjima političara o tome šta ih očekuje ukoliko baš njima daju glas. Najčešće su u opticaju putevi, škole, vrtići, radna mesta...,ali je Opštinski odbor Jedinstvene Srbije (JS) u ovom kraju otišao i korak dalje - najavljujući pobedu nad belom kugom.

Prvi čovek JS u Lučanima Milenko Milekić kaže za "Novosti" da se to posebno odnosi na Gornje Dragačevo, u kojem prosečna starost stanovništva iznosi 49 godina i gde je neženja sve više. Kako je istaknuto u predizbornom materijalu, JS će zaposliti 30 devojaka u Kaoni, da bi se udale u ovom najudaljenijem lučanskom selu ili u okolini.

Ondašnja javnost, naročito posredstvom društvenih mreža, komentariše da nije primereno na ovakav način tretirati žene, a mnogi u svemu vide i diskriminaciju, jer proizlazi da obećano zaposlenje podrazumeva i obavezu da se udaju za nekog iz Kaone.

"Jedini cilj ovog obećanja je rešavanje problema nataliteta, pa nema ničeg podrugljivog. Uostalom, to je ideja jednog od naših članova koji će finansirati otvaranje dve firme u ovom kraju, te zaposliti najmanje 50 ljudi i dati im platu od 40.000 dinara. Angažovaće i 30 mlađih žena, a jedini uslov je da nastave život u Dragačevu, što ne znači i da moraju da se udaju", objašnjava Milekić.

On dodaje da JS već ima internu "agenciju" za sklapanje brakova i da njeni članovi sve više dovode albanske devojke iz okoline Skadra, da sela ne ostanu pusta.

gospa buba

jel moze neko da mi objasni u malo rechi. zashto su, u ovoj nashoj konfiguraciji medjunarodnih odnosa, devojke iz albanije ok? kad nam apsolutno nishta drugo ni sa chim albanskim ne ide :unsure:

osim shto sluze toj primarnoj nameni, da se domacin mirno ozeni, bar dok ne nauche srpski :hihi:

Edited by gospa buba

djordje geprat

On dodaje da JS već ima internu "agenciju" za sklapanje brakova i da njeni članovi sve više dovode albanske devojke iz okoline Skadra, da sela ne ostanu pusta.

bilo je dosta izveštaja u medijima a i filmova na temu agencija koje po istočnoevropskim zemljama (baltik, moldavija, ukrajina........) u najavi organizuju venčanja devojaka za neženjama na zapadu pa se to završi kao trgovina belim robljem.

zanimljiva bi bila inicijativa neke NVO koja se bavi ženama da se ispita delatnost ta "agencije"

Hamlet Strašni

Ja u jednoj radnji tražio odelo. U bgd. Nudili mi broj 68, kažu ostao im od gospodina Palme :-D

Nisam ga ni probao, znam da mi je preveliko

Krošek

šteta, kapiram da je bilo top odelo

možda da si se setio da odneseš kod krojača da ti prekroji malo, radi se to. ja imam dosta dobra iskustva

InvisibleLight

jadni, jadni, jadni ljudi, koliko mi se place dok ovo gledam..

maharaja

E pa drugari, tako izgleda feudalizam. Dođeš kod svog vlastelina i on ti se umilostivi i da ti 3000 dinara.

InvisibleLight

Bukvalno.

Znam ovo ko foru, sad sam prvi put gledala,jezivo je

Facundo Orellana

Jeste jezivo, slika i prilika 30 godina pogrešnih izbora. Meni je žao manjine koja nije ovo tražila, a dobila je, obožavaoce novokomponovane srpske vlastele ne mogu da žalim. Njima je sve ovo normalno, prirodno, balegu bi bacali na nas da im kritikujemo šeika od Jagodine.

Palma usput i dijagnoze postavlja. Treba j..... jače ove.

mraki

Palma uvodi besplatan gradski prevoz za sve građane, populizam level 1000!

Moća

To ce da traje dok ne nestane goriva u autobusima. Ionako ništa nikome ne plaća.

kud u maglu Simoviću
Posted (edited)

leto je, samo nek je veselo

:s_w:

e

fali deo gde gura pevača u bazen

ima i taj momenat

Edited by kud u maglu Simoviću