Jump to content
IGNORED

Stambena zajednica (bivša Skupština stanara)


bigvlada

Recommended Posts

Držao je Ne davimo Beograd tribinu u opštini Stari Grad o predsednicima zgrada.

Ima na njihovom fejsbuk nalogu dva videa sa te tribine. Tamo pričaju kako se bira predsednik zgrade i još neke korisne stvari.

 

On 12/18/2017 at 10:25 PM, Tihajeza said:


Naš upravnik je sebi razrezao platu od 20.000 din.
 

 

Šta radi za te pare?

 

Kod mene u zgradi niko ništa ne plaća, tj. plaćamo infostanu za čišćenje i lift. Ostalo ništa.

Link to comment

Mi imamo  1starkelju koji je počasni predsednik ulaza  od kad se uselio pre 40es g,  jedino što radi je da kod njega stoje ključevi od strujomera. 

Ostalim radnjama se bave vd zamenik i vd blagajnik, koji su se sami javili ko zna kad i zašto na te funkcije. 

Svako skupljanje para, isključivo za ono što je neophodno,  tipa crkla pumpa, ide tako što 60% ulaza da pare, a ostali ili nemaju ili neće iz principa. 

E, sad, meni je bolja i takva situacija nego da mi se natovrze neka budala koja će da me maltretira. 

Btw, zabole me šta komšije misle o meni, samo mi je bitno da ne pokušavaju da komuniciraju sa mnom više od neophodnog minimuma 

 

 

 

Edit, deda je rekao da neće više odgovornost ključara od strujomera i da vraća čin, a ova dvojica neće da se ozvaniče, mada sumnjam da se foliraju ko seoske mlade. Naviklo je to na vlast 

 

Edited by Sara
Link to comment
51 minutes ago, darling said:

kako je definisana uredna pozvanost? 

To je u nastavku istog clana zakona, u principu ovo sto Frank kaze:

"Smatra se da je vlasnik posebnog dela uredno pozvan isticanjem obaveštenja
o danu, času i mestu održavanja sednice skupštine sa predloženim dnevnim redom
na vidljivom mestu u prostoru koji je zajednički deo zgrade i koji je u svakodnevnoj
upotrebi vlasnika posebnih delova (ulaz, hodnik i sl.).

Obaveštenje o održavanju sednice skupštine mora se istaći najmanje tri dana
pre dana održavanja skupštine, osim u hitnim slučajevima u kojima se obaveštenje
može istaći i na dan održavanja skupštine."

 

Link to comment
18 hours ago, Sara said:

Mi imamo  1starkelju koji je počasni predsednik ulaza  od kad se uselio pre 40es g,  jedino što radi je da kod njega stoje ključevi od strujomera. 

Ostalim radnjama se bave vd zamenik i vd blagajnik, koji su se sami javili ko zna kad i zašto na te funkcije. 

Svako skupljanje para, isključivo za ono što je neophodno,  tipa crkla pumpa, ide tako što 60% ulaza da pare, a ostali ili nemaju ili neće iz principa. 

E, sad, meni je bolja i takva situacija nego da mi se natovrze neka budala koja će da me maltretira. 

Btw, zabole me šta komšije misle o meni, samo mi je bitno da ne pokušavaju da komuniciraju sa mnom više od neophodnog minimuma 

 

 

 

Edit, deda je rekao da neće više odgovornost ključara od strujomera i da vraća čin, a ova dvojica neće da se ozvaniče, mada sumnjam da se foliraju ko seoske mlade. Naviklo je to na vlast 

 

Ako Stambena zajednica ima stalne prihode (npr. iznajmljuje neki poslovni prostor) može da digne kredit kao pravno lice pa da se to posle plaća iz mesečnog najma prostorija. 

Link to comment
  • 1 month later...

kod mene počela kampanja za zgradonačelnika.

u trci su dva kriminalca, jedan navodno ležao zbog falsifikovanja (sumnjam, nije ga bilo više od tri godine), a drugi ima skoro sve u cv-ju osim, nadam se, ubistva i silovanja. obojica su u stvari opozicija ambicioznoj plavuši koja se doselila pre dve godine, samoproglasila se za šeficu i sve vreme na silu pokušava da zavede neki njen red u notorno disfunkcionalnoj zgradi.

vaskrsla dinamika u ulazu me je konačno jutros naterala da skinem sve sezone mojih dragih komšija, gleda mi se to već nekoliko godina.

 

Spoiler

i sad se smejem ko blesava sceni sa isusovim jaslama kad bucko ugleda huana kuestu maskiranog u josifa sa plaštom i štapom i šokiran uzvikne: gandalf! :lol:

 

Link to comment

Nama dodelilotm  profesionalnog.Iz neke agencije MojUpravnik.Ponuda koju su ti ubacivali kod keve ne obecava.

Nista konkretno nece raditi za 300 rsd po stanu mesecno...

Link to comment

Нама је комунална полиција пре десетак дана можда и више окачила папир да још нисмо регистровали ту стамбену заједницу и дали рок од 30 дана да се иста региструје или ће нам увалити професионалца.

Просто не знам дали  да се радујем што ће ове идиоте одјебати или да будем тужан што ће неки снс-овац дојахати у зграду.

Link to comment
2 hours ago, Блок_64 said:

Нама је комунална полиција пре десетак дана можда и више окачила папир да још нисмо регистровали ту стамбену заједницу и дали рок од 30 дана да се иста региструје или ће нам увалити професионалца.

Просто не знам дали  да се радујем што ће ове идиоте одјебати или да будем тужан што ће неки снс-овац дојахати у зграду.

Mi čekamo da nam opština dodeli profesionalnog,  da nam odradi svu papirologiju oko konstituisanja SZ, a onda ćemo da ga smenimo i nastavimo ko i do sada...Barem mi keva rekla da je takav plan...

Link to comment
Mi čekamo da nam opština dodeli profesionalnog,  da nam odradi svu papirologiju oko konstituisanja SZ, a onda ćemo da ga smenimo i nastavimo ko i do sada...Barem mi keva rekla da je takav plan...

Ja mislim da će u ulazu kod moje keve isto da bude taj slučaj da će morati sve "država" da "konstituiše" jer ih sve zabole. Samo što ja mislim da će malo da ih zaboli i po džepu jer teško da će to da bude , a da se ne naplati masno...
Ali neka, kad be mogu da se dogovore ni za minimum...
Link to comment
9 hours ago, Ayatollah said:

Mi čekamo da nam opština dodeli profesionalnog,  da nam odradi svu papirologiju oko konstituisanja SZ, a onda ćemo da ga smenimo i nastavimo ko i do sada...Barem mi keva rekla da je takav plan...

 

odlično :lol:
 

Link to comment
9 hours ago, Ayatollah said:

Mi čekamo da nam opština dodeli profesionalnog,  da nam odradi svu papirologiju oko konstituisanja SZ, a onda ćemo da ga smenimo i nastavimo ko i do sada...Barem mi keva rekla da je takav plan...

 

Ali zar taj ,,plan" ne podrazumeva da ćete uz to dobiti i finu kaznu od oko 50.000 dinara? Mislim, jeftinije vam je da sve to odradite sami, ako već znate ko će vam biti upravnik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...