Jump to content
IGNORED

Stambena zajednica (bivša Skupština stanara)


bigvlada

Recommended Posts

3 minutes ago, pacey defender said:

U zgradi u kojoj trenutno živim izgleda da je izbegnuto nametanje profesionalnog upravnika. Zalepljen je zapisnik o inspekcijskom nadzoru koji je utvrdio da se zgrada nije registrovala u propisanom roku, i sve što treba da se uradi. Bilo je pokušaja da se to uradi i ranije ali nije bilo odziva među stanarima. Onda je stigla pretnja kaznom i da ste samo videli koliko se ljudi skupilo u hodniku. Očas posla su se dogovorili ko će biti upravnik iz redova stanara. Ja kao podstanar sam dogovorio sa vlasnikom da u njegovo ime podržim sve što stanari dogovore. 

 

U prethodnih nekoliko nedelja čak su stanari organizovali neka viđanja sa nekoliko profesionalnih upravnika ali ni tu nije bilo dogovora. Ali jedan od takvih je predložio zgadi da pokušaju da ostvare dodatne prihode od reciklaže. U zgradi ima 40ak stanova. Ideja je da se pokuša da se skušlja reciklažno đubre i da se pronađe zaintresovani otkupljivač, pa koliko god da se zaradi, dobro je. VIdećemo hoće li uspeti akcija, koliko se to isplati, kakva je logistika potrebna. Ja ću se svakako priključiti. Ionako odvajam reciklažno đubre u zelene kese i iznosim ih čevrtkom uveče - najmanji mi je problem da veći deo tog đubreta preusmerim za potrebe zgrade, a deo odlažem kao i do sada, da bih imao onaj sitan popust i bio uzoran građanin. 

Dobro je da su se "cimnuli" u zgradi gde je moja keva , a i ja prijavljen, nema nikakvog interesovanja.Sad su im prilepili to upozorenje pa cemo videti....

Ja pokusao da ih upozorim pre ovoga i nista...

Neka, ajde videcemo...

U zgradi u kojoj stanujem zapravo nismo mogli da izaberemo Upravnika.Dosao profiseonalni upravnik koji je iz neke firme, zakazao sastanak na koji nije dosla ni trecina, plus jedan "mudrijas" krenuo da mitinguje sa spremljenim govorom i obesmislio sve tako da smo se razisli neobavljena posla.Sledeci put cini mi se nece trebati vecina nego trecina vlasnika stanova, pa ce se i to obaviti.

Mislim da je ovaj profi upravnik iz ove firme.

E u vezi tih "nacina dodatnog finansiranja" samo pazljivo.Ja sa ovim posle sastanka pricao, on tako ispaljivao predloge nabubane napamet, sta god da sam ga pitao, detaljno nije znao, bilo "ajde videcemo..."

 

E da na par zgrada su ti inspektori "prilepili" to, iako su oni tj. dosadasnji upravnik sve obavio pre mesec dana i sve je OK.I onda su ljudi krenuli da ga vijaju da nista nije uradio....

Link to comment

Kod mene je za ponedeljak zakazana konstitutivna sednica skupstine stanara na kojoj cemo za upravnika izabrati dosadasnjeg predsednika kucnog saveta, nelegalnog stanara koji zivi u zajednickim prostorijama. Svratio mi je pre neki dan da mu potpisem da sam saglasan sa tim, dao mi SNS olovku, pa sam ga oterao i trazio da donese pristojnu olovku jer time necu da se potpisujem. Posle nije dolazio.

Link to comment

 

9 minutes ago, Delija67 said:

dao mi SNS olovku, pa sam ga oterao i trazio da donese pristojnu olovku jer time necu da se potpisujem. Posle nije dolazio.

Kad ga izaberu, ti prelaziš u zajedničke prostorije, a on u tvoju gajbu...  :fantom:

Link to comment
Kod mene je za ponedeljak zakazana konstitutivna sednica skupstine stanara na kojoj cemo za upravnika izabrati dosadasnjeg predsednika kucnog saveta, nelegalnog stanara koji zivi u zajednickim prostorijama. Svratio mi je pre neki dan da mu potpisem da sam saglasan sa tim, dao mi SNS olovku, pa sam ga oterao i trazio da donese pristojnu olovku jer time necu da se potpisujem. Posle nije dolazio.

Oćeš ga glasati?
Link to comment
  • 1 month later...

Evo mali apdejt...

kod keve u zgradi (4-spratnica, po 3 stana po spratu) su stvari "legle" bar za početak.

Niko nije hteo da se bakće da bude upravnik, od stanara, ali je jedan našao profi upravnika, došle su i ponude ostalih, pošto su iste. Odlučili smo se za ovog kojeg ovi znaju.

Čovek brzo registrovao SZ, odradio papirologiju, sazvao sastanak i na moje iznenađenje pojavilo se 2/3 stanara i krenuli smo. On nam objasnio korake (u međuvremenu pre sastanka je on na tablu kačio sve "relevantne" papire), i napravili smo neki plan. On je predlagao da se krene odmah sa "punjenjem budžeta SZ" tako što će se pored svote koja se plaća njemu, biti još jedan iznos 200-300 dinara za račun SZ za intervencije, opravke itd...

Ljudi su tu malo bili "u grču" i nisu bili baš raspoloženi pa se zaključilo da se sačeka sa tim, da se prvo vidi koliko imamo para kod GS pa onda da vidimo koliko i za koje ćemo radove izdvajati...

Mislim na tom ulazu ima malo stanova u odnosu na druge, ali opet me je odziv iznenadio

Inače vrlo je zanimljivo kako se GS "zaštitilo" . 

Saldo koji se ima na računu kod njih, ne može da se "povuče" na račun SZ nego može da se utroši jedino kroz njihove radove kao do sada, bez obzira što je osnovana SZ i novi upravnik itd...

A inače sam čitao o velikim mahinacijama GS gde su svašta fakturisali i pelješili te račune SS...

Eto možda će nekom valjati info

Link to comment

Ja mislim da smo mi u debelom minusu kod stambenog al meni uvek odrade. Mislim da me se plase :)

 

Prvo radili krov komsinici (sa druge strane je moja supa) i stanu na krov od moje supe i polome crepove. Morali da dodju da odradee potpuno nov krov na supi.edit: a sto je naljudje zeni sa druge strane na kuci ostade samo izmenjan biber crep

 

Drugom prilikom meni nesto prokisnjavalo na kuci i cimao ih da zamene crepove. Posalju neku dvojicu koji pojma nemaju sta rade i oni kao nesto izmenjaju al usput polome gredu(i precute ko kurve). Ja uhvatim i snimim i porucim im da su jebali cvorka ako krov onakav saceka sneg i oni posalju ekipu od 20 majstora i urade mi skroz nov krov (grede, letve, crep-sve novo. Valjda investicija od par hiljada evra)

 

Letos su mi radili novu kanalizaciju...

 

jedino me oko vode prejebase. Tu su neki nesposobni majstori zajebavali mesec dana dok je voda curila u zemlju. Em nikakav pritisak, em ogromni racuni. na kraju isterasmo da dodju pravi majstori i ljudi sredise za dan dva (nove cevi)

 

Zivelo meni gradsko stambeno sto godina.

 

Imamo neki dodatni ugovor sa njima, nisam siguran za detalje. Znam samo da sam jako zadovoljan saradnjom. Uvek zajebavaju i uvek na kraju odrade mnogo vise nego sto se u startu trazi.

 

edit: i oko struje su radili. Ne bih se ja njih tako olako odricao.

 

Ni meni nije jasno kako sam sve to isterao (keva i ja)

Edited by katamaran
Link to comment

A oko izbora prezidentea ce tek da bude veselo. Niti sam ja zavrsio papirologiju (izabrase mene al sam se predomilsio) niti dosadasnji predsednik hoce da se mlati. Izgleda da cekamo prinudnog...

Link to comment
15 minutes ago, katamaran said:

A oko izbora prezidentea ce tek da bude veselo. Niti sam ja zavrsio papirologiju (izabrase mene al sam se predomilsio) niti dosadasnji predsednik hoce da se mlati. Izgleda da cekamo prinudnog...

Nemojte prinudnog, uzmite profesionalnog.

Koliko su mi pričali prinudni ima mnogo šira ovlašćenja u smislu radova i mogu da vas nagrde u smislu zaduženja.

Ovaj profi ne može ništa bez odluke SZ

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...