Jump to content
renne

El 17/18 13. kolo Fenerbahce- Crvena zvezda 19.12. 18:45, SK1

Recommended Posts

assignment

Moze da ima svako svoje misljenje. Tvoje "silom prilika"  svedi na, kao sto sam napisao pod "finansijskom situacijom"  Tvoje "suludo je bilo ocekivati" je kod mene "greska u proceni"

Tu smo ocigledno prilicno istog misljenja.To sto je bio deo rotacije zadnjih 10 godina u EL i nije neki argument da to moze i sada, ali ok...  Ja bi rekao da moze da odigra ABA sezonu solidno.

Kako bi izgledalo bez njega sa Jankovicem? Sem u dve-tri utakmice do sada mislim da nebi bila neka razlika a mozda bi i Jankovic eksplodirao jer ima stofa... I brze noge i tvrdim dosta bolji suter nego sto je dosad pokazao i moze da napreduje jos ihaha...

Giggsy

Kad je repriza ovog cuda?

Host
1 hour ago, Giggsy said:

Kad je repriza ovog cuda?

U 28. kolu :fantom:

Mil@n
5 hours ago, assignment said:

Mozda sam uporan, ali bitnije je da sam u pravu.

Moze da se pogresi kada dovedes stranca ili precenis talenat nekog mladog anonimusa. Kada od igraca koji je tu vec celu sezonu koju je kao back-up odigrao lose odjednom ocekuje da bude faktor i jedan od lidera onda jbg brain fuck. Kapiram ja finansijsku situaciju, ali radije cu trpeti neki talenat da uci i razvija se i normalno gresi (tipa Jankovic ili Jovanovic) nego mlitavo prdalo kako masi najprostije pod kosem ili poseduje sut koji ga sluzi svaku 7-8 utakmicu...

A tog sam misljenja pre nego sto je krenula 1 utakmicasezone i vec tada napisao... A i nisam bas jedini :12_slight_smile:   

Ne, sve je ok, samo razmenjujemo mišljenja. :) 

Znači, nije prošao meč koji je Bjelica odigrao "loše" da se nisi prvo i samo na njega osvrnuo. Al bukvalno, svaki put isto, zato mi je bilo smešno i morao sam da prokomentarišem. Fakat je da je Bjelica na početku sezone kada NIKO osim donekle Ročestija nije igrao ništa bio naš najbolji igrač. Takođe, u takmičenju koje je po svim izjavama ljudi iz kluba nama bitnije, a to je aba, on ima u proseku 14 poena i 5 skokova. Malo li je? Čovek ti je dobro rekao, on nije planiran da daje 20+10 svaku utakmicu. Jednostavno je iskoristio momenat na početku kada smo imali dosta novih igrača koji su delovali pogubljeno i trebao im je period privikavanja. Pogledaj kako Feldin igra sada, a kako je igrao na početku sezone, nije mogao vola da ubode (što je skroz normalno). Samim tim, kako se oni koji su planirani da budu nosioci privikavaju i počinju da pravdaju svoje minute i sl, tako se i on vraća na svoju ulogu, samim tim, ima manje loptu u posedu, manje šuteva, manje svega. Poslednjih par utakmica ga nije išao šut kao neke, al sve je to normalno, neke na početku sezone, pa i dan danas, njega sad. Inače, protiv Valensije, ukrao je odlučujuću loptu koja nam je bukvalno zapečatila pobedu. I nemoj da zaboravimo kako je UNIŠTIO grobare.

Drugim rečima, malo je očigledno da imaš neki lični problem sa njim tj antipatije, ko o čemu, ti o njemu i kad odigra ok i loše i prosečno, al ok, nek bude da je to moj utisak, sve 5. ;)

Edited by Mil@n

Giggsy
1 hour ago, Host said:

U 28. kolu :fantom:

Jbg omasih topic :D

kralj
9 hours ago, Mil@n said:

Znači, nije prošao meč koji je Bjelica odigrao "loše" da se nisi prvo i samo na njega osvrnuo. Al bukvalno, svaki put isto, zato mi je bilo smešno i morao sam da prokomentarišem. Fakat je da je Bjelica na početku sezone kada NIKO osim donekle Ročestija nije igrao ništa bio naš najbolji igrač. Takođe, u takmičenju koje je po svim izjavama ljudi iz kluba nama bitnije, a to je aba, on ima u proseku 14 poena i 5 skokova. Malo li je? Čovek ti je dobro rekao, on nije planiran da daje 20+10 svaku utakmicu. Jednostavno je iskoristio momenat na početku kada smo imali dosta novih igrača koji su delovali pogubljeno i trebao im je period privikavanja. Pogledaj kako Feldin igra sada, a kako je igrao na početku sezone, nije mogao vola da ubode (što je skroz normalno). Samim tim, kako se oni koji su planirani da budu nosioci privikavaju i počinju da pravdaju svoje minute i sl, tako se i on vraća na svoju ulogu, samim tim, ima manje loptu u posedu, manje šuteva, manje svega. Poslednjih par utakmica ga nije išao šut kao neke, al sve je to normalno, neke na početku sezone, pa i dan danas, njega sad. Inače, protiv Valensije, ukrao je odlučujuću loptu koja nam je bukvalno zapečatila pobedu. I nemoj da zaboravimo kako je UNIŠTIO grobare.

Drugim rečima, malo je očigledno da imaš neki lični problem sa njim tj antipatije, ko o čemu, ti o njemu i kad odigra ok i loše i prosečno, al ok, nek bude da je to moj utisak, sve 5. ;)

Uvek mi je bilo bizarno to sa "ličnim problemom". Pa naravno da je lični problem. Svako ko prati košarku i uživa danas u njoj ima lični problem sa tipom igrača kao što je Bjelica.

Istina, Groblje je zasuo baš bogatim napadačkim arsenalom. Tu ga je bilo milina gledati, a ja nisam imao nikakav lični problem sa njim.

Mislim da je Bjelica svoju ulogu lidera zaradio na pripremama kad je uglavnom silom prilika prebačen na 4 i bio najbolji igrač u tim utakmicama. Prirodno je, kad je već ostao, a otišlo 26 igrača da mu se uloga u timu unapredi. Sve na stranu i njegova igra i rezultati su sve ukupno iznad očekivanja, a Jankarin eventualni nastavak napredovanja, Alimpije očigledno neće da ignoriše. 

Doduše, ako ovako nastavi da koristi Enisa, Davidovca će da resetuje na početak sezone.

assignment
20 hours ago, Mil@n said:

Kritikovao sam i Dangubu i Lessorta kada mislim da treba i bilo koga, cak sam jednom opemenuo Rocestija :4_joy:

Bjelica u EL me najvise nervira, pa ga najcesce spominjem a kao sto sam napisao, za ABA je dobar, to je njegov level

Isao ga sut kao nikada do sada protiv Grobara, i nije bas sam unistio Groblje, ostali su isto imali dobar sut, njega smo stalno izbacivali...

Nije bre licno, ali kao tip igraca je mlitav, vidi mu body language. I mnogo masi, ajd za tri, ali njemu je sut za dva jedva 46%, koliko sigurnih layera, covek deluje mnogo puta kao najveci amater...

Edited by assignment

Aleksandar88

Daj bre koje gluposti pravimo.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Milogled Bluff
23 hours ago, kralj said:

Istina, Groblje je zasuo baš bogatim napadačkim arsenalom. Tu ga je bilo milina gledati, a ja nisam imao nikakav lični problem sa njim.

Zbilja zapanjujuce. I to protiv tima koji prima svega 100 poena u proseku. Neverovatno!

kralj

Zbilja zapanjujuce. I to protiv tima koji prima svega 100 poena u proseku. Neverovatno!

Zapravo nije. On je igrač baš za takve protivnike.
Sad, druga je stvar što Derbi sve preuveličava. Slektor Bosne je na tu temu sazidao mitologiju.

Milogled Bluff
7 minutes ago, kralj said:

Zapravo nije. On je igrač baš za takve protivnike.

I dalje me sokira cinjenica da neki igrac lakse postize poene protiv slabe odbrane nego protiv jake. Revolucija u kosarci!

kralj

Opusti se. Ne može on dve takve.

Mil@n
6 hours ago, Milogled Bluff said:

Uspeh je i na treningu šutirati trojke kako je on tada. Skoro 30 poena u derbiju nije mala stvar, sve da ste igrali sa pet igrača, nema potrebe za omalovažvanjem koliko god da vam je loša odbrana a jeste. Derbi je derbi™ i nijedna od tih pobeda nije laka koliko god zvučalo kao fraza. Partizan je uvek u te tekme ulazio kao na život i smrt i tako nadoknađivao manjak igračkog kvaliteta u poslednih par godina.