Jump to content
IGNORED

Miomir Grujić Fleka - Zvuk Znak Zrak


klimt

Recommended Posts

Multimedijalna postavka "Fleka - Zvuk Znak Zrak"
Kulturni centar Šabac (20. novembar - 04. decembar 2017.)

https://www.facebook.com/pg/ZvukZnakZrak/posts/
http://pescanik.net/duhovi-i-dugovi-devedesetih/

 

FLEKIN PROLAZ nalazi se u Šapcu, u Ulici Gospodara Jevrema 20.

Otvoren je 17.10.2017.

 

Tribina posvećena Miomiru Grujiću Fleki, Sećanja savremenika na kojoj su govorili Dragan Ambrozić, programski direktor Doma omladine iz Beograda i Biljana Tomić, kustoskinja galerije SKCa u penziji. Kulturni centar Šabac 08.11.2017.

Projekcija dokumentarnog filma o Miomiru Grujiću Fleki 22. decembra. Koprodukcija Kulturnog centra Šabac i produkcijskog studija Opušteni diktator.

 

KLUB FLEKA (ex Rupa) https://sr-rs.facebook.com/klubfleka/

Malo je poznato da je Fleka upravo u Šapcu, od 1973. do 1978. uređivao umetnički program tadašnjeg Zavičajnog kluba studenta, popularne Rupe, tako da su zapravo koreni popularne Akademije (kultnog kluba u Beogradu, osamdesetih godina), nastali u klubu u Šapcu.

Link to comment
  • 1 year later...

kaže Fleka tamo neke devedes-pete:

 

"zvala me jedna ekipa iskusnih matorih muzičara da čekiram svirku njihovog novog benda...tek su krenuli sa nastupima, ozbiljno su rešeni da izguraju to,

ja ono...naravno nije problem ionako znam veći deo tih muzičara i pitam ih kako im se zove bend...?

i dobijem odgovor...hmmm kako beše... zovu se nešto kao "ako si u problemu...onda se pojavi  neka sila i ona ti sve to reši" ...

tako nešto otprilike ali sigurno te  dužine...a ja poverovao da su ozbiljni."

Edited by Musky
  • Haha 1
Link to comment
  • 2 years later...
On 6.2.2019. at 16:21, Musky said:

kaže Fleka tamo neke devedes-pete:

 

"zvala me jedna ekipa iskusnih matorih muzičara da čekiram svirku njihovog novog benda...tek su krenuli sa nastupima, ozbiljno su rešeni da izguraju to,

ja ono...naravno nije problem ionako znam veći deo tih muzičara i pitam ih kako im se zove bend...?

i dobijem odgovor...hmmm kako beše... zovu se nešto kao "ako si u problemu...onda se pojavi  neka sila i ona ti sve to reši" ...

tako nešto otprilike ali sigurno te  dužine...a ja poverovao da su ozbiljni."

 

Kad videh ovo - zna li neko kako je Orge Nikolić?

Link to comment
7 minutes ago, ultra plasticni said:

A sta mu je bilo?

Prošle godine u martu mesecu, imao je infarkt. Bio je neki poziv za pomoć preko Facebooka - nisam na društvenim mrežama, samo su mi tako preneli.

Link to comment
On 2.12.2017. at 21:18, klimt said:

FLEKIN PROLAZ nalazi se u Šapcu, u Ulici Gospodara Jevrema 20.

Otvoren je 17.10.2017.

 

 

 

Prosle godine je mural zamenjen ovim

 

46-0.jpg

Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...