Jump to content
IGNORED

Svetsko Prvenstvo 2019 - Kvalifikacije


theanswer

  

43 members have voted

  1. 1. ko su veći debili



Recommended Posts

Možda je glupo reći, ali ovaj minut ćutanja Baumanu ima neko preneseno značenje kao minut ćutanja košarci u Evropi. Bauman je jedan od najodgovornijih za ovakav sistem takmičenja.. Gledaćemo svetsko bez Dončića, Bogdanovića, Šarića, ali zato sada možemo da gledamo startnih 5 Španije: Kino Kolom, Haime Fernandez, Havijer Beiran, Dario Brizuela i Sebas Saic. 

Link to comment
  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • theanswer

    36

  • Joe D

    17

  • б1lme3

    17

  • goofs

    12

Top Posters In This Topic

Bitna pobeda za CG kući protiv Turske, mada su dobili teže nego što sam očekivao. Letonci su se pak nekako izvukli u Sloveniji iako su gubili i više od 15 razlike. Letonci i CG imaju isti broj pobeda, poslednje kolo igraju u Morači, Ukrajinci imaju pobedu manje ali imaju dve utakmice koje se mogu dobiti (cg kući i slo u gostima) pa i oni imaju šansu. 

 

Doviđenja Hrvatska. Gledaćemo Poljake u Kini. Ako ne ispuste 17 razlike protiv Italijana koliko trenutno vode. Imaju 2 meč lopte, Hrvatsku u gostima i Holanđane kod kuće koje su deklasirali pre par dana u Holandiji. Nije baš da mi se srce cepa za Hrvate, ali gubitak za košarku je siguran, ko zna u kom bi sastavu otišli, to ne možemo znati još, ali sigurno bi bili jači od Poljske. 

 

Mi ovde pričamo o dubini naše reprezentacije, a Hrvati će ispušiti jer su gubili od Mađara, Poljaka, Rumuna i Holanđana..

Edited by theanswer
Link to comment
24 minutes ago, keitel said:

Ovo prvenstvo će imati sve preduslove za zvjezdicu (*) pored imena kada se bude navodilo u istoriji. 

 

Pa za sad su Slovenci i Hrvati jedine prave žrtve. Mada nije baš da sam siguran da bi se Dončić pojavio u Kini i da bi Hrvati bili kompletni, Šarić mi je tu upitan prvi. Tako da će prvenstvo kao prvenstvo ipak imati najjače ekipe, e sad ko će se tu odazvati to je pitanje ali ko što je uvek i bilo. Letonci su još u igri, ali opet ne vidim da bi Porzingis igrao na SP jer će izaći iz teške povrede sledeće godine. 


A o smislu ovoga što rade ljudi od košarke, mislim da ni ne treba raspravljati. 

Link to comment

Pa ne znam, mislim, košarka je bukvalno jedini sport u kome je takmičenje reprezentacija obesmišljeno na ovaj način. Mora se bar raditi na pronalaženju nekog riješenja, da li kroz bojkot ili na neki drugi način, moraju neki autoriteti u evropskoj košarci da istupe i da kažu da ovo više ne može ovako. Ili kao što sam ranije pričao, dajte Ulebu da uzme sve pa neka oni diktiraju pravila, gore od ovoga ne može da bude.

Link to comment

To je neozbiljno, i košta i suštinski nemoguće dok god FIBA ima podršku u MOK-u koja je jedina organizacija koja može po korumpiranosti i gluposti uopšte da se poredi sa FIBA-om i FIFA-om. 

Link to comment

Kakvi su to mozgovi, možda su se potajno i nadali da će ispasti neki jači savezi, pa da dignu frku i izvrše pritisak na ULEB.

Jbg, kolateral, a opet vajdica

 

Što se tiče nas, mislim da imamo sasvim dovoljnu dubinu, da iznesemo čak i ovakav bolestan format.

Nema šta mnogo da se zameri Saletu, skroz je zajebano spremati igru sa ovolikim razlikama u odnosu na standardna takmičenja.

Možda za neka buduća vremena, probati i koncept da se više osloni na uigranost, nego samo na kvalitet na papiru. Na šta mislim,

recimo iskombinovati tim od više igrača iz istog tima, kad je to moguće. Ok, sve je sad šbb kbb, ali nekako sam utiska da bi nam veći

posao u mečevima kao ovaj protiv Izraela odradio kombo tim iz Aba lige plus eventualno poneki igrač sa strane, gde je baš tanko.

Čini mi se da je za većinu ovakvih mečeva bitnija odbrana sa većim voljnim momentom, nego neka napadačka rapsodija.

Link to comment

Pa imali smo dovoljnu dubinu sada pa cemo proci tesno, sta ce biti za 4 godine bogapitaj.

Apsurdno je i to sto je tebi u interesu da ti igraci napreduju i stasaju, a to ce najbolje uraditi kroz EL, a s ove strane, ako ti sve sto valja igra u EL obrao si bostan.

Link to comment

Cak i da zanemarimo formu i individualni kvalitet igraca koje imamo na raspolaganju, a koji sami po sebi ne daju prava da se proglasis az favorita protiv bilo koga, Izraelu je ovo priblizno najjaci tim, dok je nama kspina igraca koja nikad nije igrala nigde zajedno niti ce opet igrati. To je mnogo bitna stavka. Ne moze e za par dana priprema uigrati skupina sumnjivog kvaliteta da lici na tim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...