Jump to content
IGNORED

Mindhunter


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

On 19.8.2019. at 12:20, Mil@n said:

Mindhunter zakiva, ukratko. Jedna od najboljih stvari te tematike u poslednjoj dekadi. Hvala netflikseu.

Hvala Amerima za serijske ubice,a imaju  ih sačuvaj bože.Menson je u odnosu na druge običan delikvent

 

Ogledao drugu sezonu za dva dana,ali sam dr.Carr uglavnom preskočio,koga briga za njene lezbo avanture,upropastiše solidan lik koji je zasnovan na važnom 

članu u razvoju  psiho analize ubica,silovatelja,žrtava

Ima puno klišea,Ford često je naporan za gledanje ali dok je psajkokilera biće luda vožnja 

 

Link to comment

Odgledala celu drugu sezonu. Pred kraj, tj.zadnje 2 epizode su postale suvise dugo trazenje ubice iz Alabame. To se bas oteglo i potpuno bacilo u drugi plan sve ostalo. Takodje, kao sto je neko primetio lik dr Kar je sveden na njenu lezbo avanturu sa konobaricom. U prvoj sezoni su likovi imalj jacu karakterizacjju.

Link to comment

 

15 hours ago, Fakundo Sava said:

Hvala Amerima za serijske ubice,a imaju  ih sačuvaj bože.Menson je u odnosu na druge običan delikvent

 

Ogledao drugu sezonu za dva dana,ali sam dr.Carr uglavnom preskočio,koga briga za njene lezbo avanture,upropastiše solidan lik koji je zasnovan na važnom 

članu u razvoju  psiho analize ubica,silovatelja,žrtava

Ima puno klišea,Ford često je naporan za gledanje ali dok je psajkokilera biće luda vožnja 

 

Ta priča sa dr.Carr jeste preterana,ali meni je ona toliko privlačna da ono,ne znam...Al dobro,to je već dosta subjektivno :D

Edited by Milošica
Link to comment
On 20.8.2019. at 8:42, Arkadija said:

Da me neko podseti, ono što gledamo na početku, pre špice, taj isti lik je bio i na početku svake epizode prve sezone?

 

BTK, mislim da se u prvoj sezoni pojavio tek bukvalno na samom kraju, kao najava šta sledi.

Inače je jako kasno uhvaćen i njegova "karijera" prilično razbija sve njihove šablone. Otprilike i služi da pokaže kako i njihove metode imaju svoje limite. This guy does not go to church...

 

On 21.8.2019. at 17:34, kud u maglu Simoviću said:

 

:Hail:

Link to comment

meni je falio potencijal glumaca. ostavljen je utisak da su im krila secena non stop, osim tencha u ispovest wendy u hodniku zasijao. 

wendy je konstantno close-up mumificirana, ford uglovi su medium to long shots. 

upravo zbog te estetike nisam

mogla da se poistovetim niti uzivim

u pricu. ostavljem je utisak da je potencijal ugušivan i da se rasplelo na sve strane. 

 

odnos wendy i njene devojke, koja pa neverovatno podseca na jos jednu, ali seksi do bola,  dyke, (lena, catherine moenning) postaje mukotrpno za gledanje zbog repeticije. sve je bilo nekako off.

 

moglo je biti bolje izrezirano, pogotovu tenchov privatan zivot. kamera je bila confusing, pokusavanje documentarnog polu live fazona. 

muzika ponekad nije imala smisla uopste. ko da su je na pogresnu scenu nalepili. 

 

sa druge strane imamo totalni sjaj berkoviza i williamsa. ta dva lika, ta dva glumca, izvukli su drugu sezonu. i keva sa naocarima jednog od klinaca sto je nestao. prosto su bili milina da ih gledas. 

 

 

 

 

Link to comment

Slabija mi je ova sezona od prve, mada opusteno-zabavnija. I vise je ispala kao kritika njihovog rada, metoda, arogancije, povrsnosti i samoljublja. I sistema. Sto je ok. 

 

Ne slazem se da je Carr svedena samo na lezbejsku avanturu, mada jeste njen pol igrao ulogu. Odnos sefa prema njoj, njen lagani iskorak u field research, poigravanje sa outovanjem kolegama itd. S obzirom na to da su najavili jos tri sezone, nadam se da je ovo osnova za nesto vise u vezi sa njom. 

Link to comment

Kako ti je ova sezona opuštenije, meni je daleko mračnija , zato je prva bolja vrcava sa puno crnog humora

 

Trenčova priča je tanka, autistični klinac povede svoje drugare u kuću koju njegova majka izdaje, da bi tamo vaskrsnuli detence 🤔 i kasnije cimanje, majka plače, oni će kao da im oduzmu dete, na ivici nervnog sloma hoće da napusti muža..... Bla bla bla 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Fakundo Sava said:

Kako ti je ova sezona opuštenije, meni je daleko mračnija , zato je prva bolja vrcava sa puno crnog humora

 

Zato sto je fokus bio vise na praksi nego na teoriji. Sezona se pratila sa manje mozga nego prva, ako bas hoces da budem skroz iskren :D 

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...