Jump to content
IGNORED

Mindhunter


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

nema ni ja problem da gej glumi strejt dok god glumi strejt karakter (na primer kevin spejsi). ali na primer,  jedna epizoda prison break-a je bila dovoljna da ne gledam vise jer je miller predstavljen kao hetero a s kilometra se videlo da je gej. da je karakter njegov bio gej i u prison break verovatno bih gledala dalje. 

 

ne mozes da prodajes mandarinu ako je limun. mislim, mozes, obzirom da je procenat ljudi koji uhvate ovakve stvari daleko manji pa samim tim sigurno nebitni za dobijanje profita. 

 

Link to comment
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • mustang

    16

  • Sludge Factory

    11

  • kud u maglu Simoviću

    9

  • Mil@n

    5

Kakav sad PC? Tvrdis da (vecina, pa skoro svi zapravo) gej glumci ne mogu da glume strejt likove (jer se lako provali da su gej, valjda su svi isfeminizirani, pa ne umeju da glume muskobanjasto, mandarina limun, mudo sarma), ali zato strejt glumac bez problema prolazi kao gej (valjda je lakse strejt glumcu da glumi sonju nego obrnuto ili sta?). 

 

Nema to nikakve veze sa PC nego sa nipodsastavanjem necijeg talenta (ukoliko ga ima). Glumac treba da glumi sve, tj. da proba sve. Naravno da ce npr. neko biti bolji u ulozi siledzije, a neko u ulozi mlakonje kog svi u skoli biju i maltretiraju, ima milion faktora zbog cega neka uloga nekom moze da legne, a nekom ne, zasto bi seksualan orijentacija bila jedini faktor koji je odlucujuci za svakog gej glumca kada treba da igra strejt lika (ili ok za vecinu glumaca, eto Kevin Spejsi i Rok Hadson mogu i to je to. Bas bih voleo da cujem sta o tome misle Luk Evans, Li Pejs, a i za Kerija Granta se pricalo, Dzejmsa Dina isto, Brando i Olivije su bili sumnjivi... i niko od njih ne prolazi/nije mogao da prodje kao strejt lik. Zanimljivo)

Link to comment
4 hours ago, Sludge Factory said:

Odlicna serija, bas sam uzivao, odavno mi se nesto nije svidelo ovoliko. 

 

Ne slazem se za glavnog glumca, meni je bio odlican, jeste blago feminiziran, ali to je bas leglo ovakvom liku, kao neko dete je vise nego gej, naivan ali i ambiciozan i gord. I imao je dobru seks-hemiju sa devojkom. Tako da ne vidim problem da "gej glumci glume strejt likove". 

 

Tench je isto dobar. Onaj lik nema gde nije glumio, a akcenat i glas u rl su mu skroz drugaciji. 

 

Ne znam jedino sta ce sa drugom sezonom? Ostaje zaplet oko problema sa unutrasnjom kontrolom i generalno Fordovog lika, ali zanima me kako ce razviti seriju. 

 

Dobra je knjiga koju je pisao tip po kome je rađen lik Forda, zove se predvidljivo Mindhunter. :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/John_E._Douglas

 

Ako je sudeći po istoj, ima neka povelika serija ubistava u Atlanti negde početkom 80ih, ne bi me čudilo da je to u prvom planu.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Sludge Factory said:

Kakav sad PC? Tvrdis da (vecina, pa skoro svi zapravo) gej glumci ne mogu da glume strejt likove (jer se lako provali da su gej, valjda su svi isfeminizirani, pa ne umeju da glume muskobanjasto, mandarina limun, mudo sarma), ali zato strejt glumac bez problema prolazi kao gej (valjda je lakse strejt glumcu da glumi sonju nego obrnuto ili sta?). 

 

Nema to nikakve veze sa PC nego sa nipodsastavanjem necijeg talenta (ukoliko ga ima). Glumac treba da glumi sve, tj. da proba sve. Naravno da ce npr. neko biti bolji u ulozi siledzije, a neko u ulozi mlakonje kog svi u skoli biju i maltretiraju, ima milion faktora zbog cega neka uloga nekom moze da legne, a nekom ne, zasto bi seksualan orijentacija bila jedini faktor koji je odlucujuci za svakog gej glumca kada treba da igra strejt lika (ili ok za vecinu glumaca, eto Kevin Spejsi i Rok Hadson mogu i to je to. Bas bih voleo da cujem sta o tome misle Luk Evans, Li Pejs, a i za Kerija Granta se pricalo, Dzejmsa Dina isto, Brando i Olivije su bili sumnjivi... i niko od njih ne prolazi/nije mogao da prodje kao strejt lik. Zanimljivo)

 

ako cemo pravo, gej glumac retko kada moze da odglumi strejt coveka uverljivo. za to je potrebno mnogo rada od boje glasa, stava, pogleda, treptaja, energije koju emituje. pravi talenat moze da odglumi sta god hoce ali takvi su retki. naravno da treba da probaju sve, pa to im je posao. 

pominjes ljude koji su bili vezani za zene na ovaj ili onaj nacin...mislim, spejsi jeste gej, ali taj je i psihopata, nije cudo sto je tako vest bio da bude nesto drugo. covek je sve, kameleon, zelig. ali ni sam nije krio da je bio i sa zenama. on je gej ko sto sam ja strejt iako sam ceo zivot sa muskarcima. 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Deco said:

 

Dobra je knjiga koju je pisao tip po kome je rađen lik Forda, zove se predvidljivo Mindhunter. :)

 

https://en.wikipedia.org/wiki/John_E._Douglas

 

Ako je sudeći po istoj, ima neka povelika serija ubistava u Atlanti negde početkom 80ih, ne bi me čudilo da je to u prvom planu.

 

 

 

Pa to, pretpostavljam da li ce nastaviti slicno kao i do sada, jedan deo ce biti istrazivacki rad i gradjenje odeljenja, a deo prakticna primena naucenog. Mozda ce juriti onog prodavca sikjuriti uredjaja kog smo vidjali u svakoj epizodi na po minut. Da li je on neki stvarni lik? 

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
On 12/28/2017 at 3:04 PM, Sludge Factory said:

 

 

 

Sad odgledao, zaljubio se u ovaj magnet od zene :heart:

 

btw. svidja mi se, ponegde je tanka i smusena, ne vozi me kao True Detective 01 ali ima kvaliteta. Posle odgledanih deset epizoda shvatam da nije konzistentna, kao da su scenaristi razvijali likove zavisno od anketa koje su dobijali posle prve, druge, trece epizode.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...