Jump to content
Sign in to follow this  
renne

El 17/18 9. kolo Crvena zvezda-Baskonia 23.11. 21:00 SK2

Recommended Posts

Dankan Ajdaho

Nije ni Davidovac Deus ex machina, ali je makar košarkaš pa ne dolazi do sunovrata kakav je prisutan kada je ona spodoba na parketu. Za neki veći apgrejd morao bi se dovesti kvalitetan igrač.

Joe D

Dobro, treba reci i da je u tom periodu uglavnom Feldin organizovao napade, i to vrlo dobro. Davidovac sa loptom u half courtu ipak ima ociglene limite  i bez sekundarnog organizatora to ne bi licilo ni na sta, ali ima prednost sto dobro prati igru i moze da eksploatise visinu protiv niskog cuvara. Drugo, pogodio je suteve, a to nije nesto na sta mozes konstantno da racunas kod njega. Opet, mozes da se nadas da ce se desiti da ispogadja i to otvara njegovu igru, sa Radicevicem znas da ne mozes da dobijes nista spolja.

Moj je utisak da je Alimpije malo slobodnije vodio utakmicu sinoc i pokazalo se da ovaj tim ima sa cime da igra. U prvom poluvremenu je opet rotirao kao nenormalan, u drugom je to bilo uglavnom pravovremeno, nije sekao igrace i pustio je tim da dodje do neke igre. Mozda je mogao da pusti malo vise Jankovica, ono sinoc sto je on odigrao je bilo odlicno i valjalo je to iskoristiti. Sledeci put ce verovatno opet zaboraviti da igra.

Dankan Ajdaho

Poenta je da sa Davidovcem izgledamo kud i kamo smislenije na terenu u svakom segmentu igre. 

Joe D

jeste, ali na suvise malom uzorku da bi se to tretiralo kao cinjenica. 

Apollo Creed

za Radiča, sa druge strane, imamo sasvim dovoljan uzorak... :fantom:

kobni zelaya

Ja isto ne mislim da Davidovac može da igra pleja "za stalno", ali je itekako upotrebljiv i mislim da je veliki previd što do sada nije igrao - u ovom timu ima još samo tri igrača koji mogu da spuste loptu na parket. Davidovac bi i u petorci sa Ročestijem i Feldinom bio mnogo korisniji nego bilo ko u ovom timu, jer ima dodavanja, organizaciju i odbranu - sve ono što kod Ročestija nije naročito izraženo. Inače, šut mu je bio katastrofa prošle godine, gori od njega je bio samo Lazarević i to jedva - ukoliko je poboljšao šut, onda je on zmaj koji mora da igra.

Radičević očigledno nije igrač za Zvezdu, negde drugde će mu sigurno biti bolje.

Moća

Ja samo ne kapiram petorku sa Radicevicem, Lazicem i Dangubicem, ko tu moze bilo sta da uradi u napadu?

FPLS

Nema Davidovac odbranu. Sinoc to nije bilo lose, ali generalno je tanak defanzivac.

I pored te fine role juce, nisam siguran da ima mesta za njega u ovom timu. 

Kad se vec nema para, ja bih prebacio Odza iz FMP-a i doveo nekog komba tipa Manford da rastereti Rocestija, posto je Radicevic neupotrebljiv. Ne bi to previse kostalo, a mislim da bi izgledalo znacajno bolje.

Vidim na rsb-u najavljuju silbovanja, kontam da ce Jankovic dobiti nogu (steta, mislim da moze biti koristan) i nadam se Keselj.

kobni zelaya

Davidovac je odličan odbrambeni igrač, ne znam odakle ti to.

Moća

Jovanovicu i Jankovicu je najveci hendikep sto nije Radonja tu.

Joe D

ali zato treba da se dovede odzo za koga je lesor mutombo iz najboljih dana u odbrani. 

Jozef K.

Jovanovicu i Jankovicu je najveci hendikep sto nije Radonja tu.

Za ceo tim je.

Joe D

pa dobro, bolje za tim da ima boljeg nego losijeg trenera, ali ne znam sta bi to za ovu dvojicu konretno bilo bolje da je trener radonjic. nije bas da je razvoj igraca njegov forte. dobar je on za nalazenje uloge i davanje samopouzdanja igracima i moze da izvuce maksimum od pojedinaca u zavisnosti od te uloge, ali ovi bi bili suvise sirovi i takticki nepismeni za njega.

Dankan Ajdaho

Jankovićev najveći problem je basketaški mindset. Nikako da se prebaci na košarku. Ko kad imaš konzervu bez otvarača. Jbg.