Jump to content
IGNORED

Samoodbrana i lična bezbednost


eumeswil

Recommended Posts

16 minutes ago, aram said:

razlika izmedju lovljenja divlje svinje i klanja teleta?

jedna od razlika je što se tele ne kolje kad se patka ne diže

brt mili pa nismo u 18 veku

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kurjak92

    14

  • Filozof manijak

    12

  • đorđe geprat

    8

  • ObiW

    8

  • 4 months later...

probaj sa "ish" ali obavezno masuci nekom krpom, posto vele da su gluvi.

 

na duze staze mislim da bas nista ne pomaze, mada vidjam tu i tamo da neki imaju lazne ogromne gavrane na simsu, objasnjenje je bilo da ih golubi satro ne podnose.

Link to comment

hvala! i ja sam cula za te gavrane, ali nesto mi ne uliva poverenje... a i ne znam gde se kupuju gavranovi.

 

koristili smo helijumske balone koji su donekle pomagali, ali im je vek kratak, pa ih treba obnavljati svake sedmice...

moram priznati da je neki minion sa zlokobnim izrazom bio izrazito uspesan, no je brzo splasnuo.

Link to comment
33 minutes ago, Aleksija said:

ima li neko ideju kako da oteram golubove sa terase?

išgolub

 

po blokovima ima dve škole audiofilski i vetropirski

audiofilska škola zagovara sledeći sistem. na neki kanap(najbolje najlonski)privežeš cd-ove, al tako da oni mogu da se okreću i bljeskaju. ovaj sam probao i šta ga znam, nije ih bilo, al me nerviralo jer kad god pogledam kroz prozor vidim neki taksistički retrovizor i onda sam ga otkačio

 

ovi drugi su pravili one dečije vetrenjače od papira/kartona raznih boja. čak sam video, i ta mi je bila najbolja, da su ljudi napravili dve tri vetrenjače od alu folije. totalni tehno

Link to comment

Ja sam napravila od ukrasnog papira, nekog srebrnog, dugačke trake, to prikačila na štap i zabola na terasu, kao ono što imaju navijačice i leprša na vetru, to ih je teralo. Jedino što izgleda malo bezveze 

Edited by Sara
Link to comment

Mene je taj isgolub spasao, krenuli su da se gnezde na simsu prozora, a jednom kad krenu da se gnezde nemaboga da ih oteras. Ali ne znam koliko je to upotrebljivo za terasu, velika je terasa, a i treba setati po njoj.

Link to comment

e, hvala vam svima za korisne savete :)

kums, i ja sam videla tu zicu, ali mislim da mi ne resava problem sasvim, a bas je nekako konclogorovski koncipirano. vise za sims ili neki ispust. no ko zna, mozda me bas izlude, pa se ipak odlucim.

isto imam estetski problem sa cd-ovima, a ovo sarino deluje, ako nista, kao zanimljiv umetnicki projekat. mozda probam.

 

inace, skoro smo kupili i one vrteske kod brace kineza, pa posto imam dve terase, ovako trenutno stoje stvari: na maloj terasi su dve  i one ladno mogu da osvetljavaju kvart, samo kad bih znala kako se od vetra pravi struja.

na  velikoj terasi, koja je apsolutno pogodniji teren za tepih bombe neprijateljske avijacije, vrteska miruje najveci deo dana. pored nje obicno sedi golub koji je takodje vrlo miran, a opet i potpuno produktivan. samo ponekad primetimo da je ona plava latica promenila mesto, da nije vise gore nego levo recimo, ali to nije neka ogromna uteha.

 

za sad smo se, dakle, najbolje pokazali minion, sundjer bob i ja kada im iskocim ujutru rascupana i u pidzami.

 

 

Link to comment
1 hour ago, Aleksija said:

ima li neko ideju kako da oteram golubove sa terase?

 

Sačekaj da počnu da se razmnožavaju pa ih onda temeljno istuširaj. Sami će se pokupiti i odneti jaja.

Ili nabavi psa. Moja je debilka volela da ih tera sa terase pa su se smorili.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...