Jump to content
IGNORED

Samoodbrana i lična bezbednost


eumeswil

Recommended Posts

evo ga jos jedan sto cita ukoso, al zna sta sam mislim  jer zivim u SAD. Kako bi tebi bilo da na svaku tvoju repliku kazem 'E evo ga glupi Bosanac"?

 

rekao sam da policajac u civilu treba da nosi oruzje, jer mu je u opisu posla da sprecava kriminal nez obzira da li je u uniformi ili ne.

 

isto tako sam i Djoletu rekao da oruzano obezbedjenje treba da postoji u bankama, kockarnicama, itd, i da to treba da rade bivsi policajci - jer su obuceni da koriste vatreno oruzje.

Mini osvrt na srbiju, bez ulazenja u tu raspravu. Obezbedjenje u bankama, kockarnicama u srbiji, u skladu sa zakonom, ima instrukcije da sme iskljucivo da uzvrati vatru ako se puca po njima, a da se generalno puste pljackasi da odrade sta zele, nema potrebe rizikovati ljudske zivote kada su pare osigurane. Sluze vise kao odvradjanje potencijalnih kriminalaca a manje kao neka sila 

Link to comment
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kurjak92

    14

  • Filozof manijak

    12

  • đorđe geprat

    8

  • ObiW

    8

evo ga jos jedan sto cita ukoso, al zna sta sam mislim jer zivim u SAD. Kako bi tebi bilo da na svaku tvoju repliku kazem 'E evo ga glupi Bosanac"?

 

rekao sam da policajac u civilu treba da nosi oruzje, jer mu je u opisu posla da sprecava kriminal nez obzira da li je u uniformi ili ne.

 

isto tako sam i Djoletu rekao da oruzano obezbedjenje treba da postoji u bankama, kockarnicama, itd, i da to treba da rade bivsi policajci - jer su obuceni da koriste vatreno oruzje.

Ti znaš da policajac u civilu nije zastićen kao kad je na radnom zadatku, sad da ide po bankama i sprečava pljačke zato što je policajac, koji će mu to kurac u životu? Jer se osjeća dužnim prema državi koja ga plaća 30k pa treba da stavlja glavu u torbu i mimo radnog vremena? Ionako te jebene sikjuriti firme reketiraju te banke i ostale, neka one brinu o pljačkašima, nije ovo San Francisko a naši prašinari nisu Prljavi Hari. Za ta pripucavanja po našem zakonodavstvu mnogo se teže može primijeniti nužna odbrana nego li u SAD. I bolje je tako, jer bismo onda došli u situacije kao onaj neki lik što je upucao ona sva crna klinca jer je jeda zaskočio njegovu usvojenu crnu kćerku pa se sve otrglo kontroli.

 

Kod nas još uvijek nema tih metaka lutalica previše niti ima tih masovnih ubistava, a ja mislim da je to posljedica restriktivnog pristupa lakom obaraču i tom tretmanu pucnjave. Ima ko da brine o pljačkašima, nije svačije ni da puca po ljudima, ne bih ja to ostavljao na slobodan izbor nikom, pa ni obučenim policajcima. I kod nas 90% policije ne upotrijebi pištolj u realnoj situaciji nikad, a na drugu osobu ne pripuca na 2%. Ne treba ih stavljati u poziciju da vidimo kako bi reagovali u tako stresnoj situaciji, ako baš baš ne moraju. A pogotovo ne da krpe gluposti reketaških sikjuriti firmi.

Link to comment

 

Ti znaš da policajac u civilu nije zastićen kao kad je na radnom zadatku,

Odakle ti to? Dao sam primer kada je policajac u civilu upucao atentatora, ne secam se da se zakon drasticno promenio od tada.

 

Dalje, ako smatras da policajac van radnog vremena nije policajac nego civil kao ti i ja, zapali dzoint pred komsijom policajcem kad je u civilu, i glej si cudesa. 

Link to comment

To kako se kerovi lože i ponašaju je nebitno, govorim o zakonskom tretmanu. Ja sam se loše izrazio, mislio sam na policajca van radnog vremena, ali i ti si u prvom postu mislio na te murjake i isto si ih nazvao u civilu. Jedno je kad je negdje u svojstvu OSL, a drugo kad je u banci svojim poslom kao civil, na to sam mislio.

 

I ne treba im dati bilo kakva posebna prava ili obaveze van radnog vremena jer su po vokaciji policajci, ima tu raznoraznih budaletina, tačno im još dodatno treba puniti glavu kako treba da održavaju red i mir i van radnog vremena, ionako su zaguljeni, kao što si i sam sugerisao.

Link to comment

Dužnosti policijskih službenika van radnog vremena


Član 42


Policijski službenici u statusu ovlašćenih službenih lica dužni su da obavljaju policijske poslove i primenjuju policijska ovlašćenja i van radnog vremena, osim u slučaju iz člana 38. stav 1. ovog zakona.


Policijski službenici koji preduzmu radnje iz stava 1. ovog člana ostvaruju sva prava iz radnog odnosa.


 


http://www.paragraf.rs/propisi/zakon_o_policiji.html


Link to comment

Ko je ikada pljackao firmu, hajde da je nazovemo Energoprojekt, sa sve pistoljem? Hotel? Djole, oruzana pljacka se radi tamo gde ima para, a to su banke recimo ili kockarnice. A tamo gde ima sanse da ce da se dogodi oruzana pljacka zaposlis bivseg policajca da ti radi obezbedjenje... sa utokom za koju bi, ako nije zbog kriminala prestao da bude policajac, trebao lako da dobije dozvolu.

 

 

To je urbana legenda ranga "Milosevic americki covek, radio u Njujorku u banci godinu dana".

 

 

Ti da cutis, ti si "filozof" koji nije prepoznao Niceovu "God is dead" krilaticu. 

jeb'ga, viđao sam u raznim firmama obezbeđenje sa pištoljima. i portir u mojoj nekadašnjoj firmi je imao pištolj. za koji kurac? ako neko krade struju da ga upuca?. i, šta će pištoljerosi čak i kockarnicama i bankama. uđem u moju banku, 100 kvadrata, 20 kamera, sefovi alarmi, osiguran novac od pljačke. "ovo je pljačka, daj pare!", "izvol'te, moliću fino, da vam zapakujem? samo, nasmešite se u kameru, da vas lakše nađu". na ulazu u jednu banku kod slavije stoji zamolnica klijentima da uđu bez naočara za sunce i pokrivala za glavu. da ih lakše prepoznaju, ako zatreba.

 

nikad nisam bio ni na jednom splavu. treba da se nađem između krimosa i obezbeđivača. briga me.

 

i, još, trebalo bi da bude nemoguće da bilo ko dobije pištolj zarad lične sigurnosti.retko koji negativac strada od toga. najviše poginu ukućani ili bliža familija.

 

mota mi se po glavi da je zvanična verzija bila da je atentator ubio studenta a da ga je u stvari policajac nehotice ubio.

Link to comment

jeb'ga, viđao sam u raznim firmama obezbeđenje sa pištoljima. i portir u mojoj nekadašnjoj firmi je imao pištolj. za koji kurac? ako neko krade struju da ga upuca?. i, šta će pištoljerosi čak i kockarnicama i bankama. uđem u moju banku, 100 kvadrata, 20 kamera, sefovi alarmi, osiguran novac od pljačke. "ovo je pljačka, daj pare!", "izvol'te, moliću fino, da vam zapakujem? samo, nasmešite se u kameru, da vas lakše nađu". na ulazu u jednu banku kod slavije stoji zamolnica klijentima da uđu bez naočara za sunce i pokrivala za glavu. da ih lakše prepoznaju, ako zatreba.

 

nikad nisam bio ni na jednom splavu. treba da se nađem između krimosa i obezbeđivača. briga me.

 

i, još, trebalo bi da bude nemoguće da bilo ko dobije pištolj zarad lične sigurnosti.retko koji negativac strada od toga. najviše poginu ukućani ili bliža familija.

 

mota mi se po glavi da je zvanična verzija bila da je atentator ubio studenta a da ga je u stvari policajac nehotice ubio.

Ko sto rekoh u srbiji su oni ukras i stavka vise kad se naplacuje usluga. Msm da su ekstremno retki slucajevi da je pripadnik neke firme za privatno obezbedjenje pucao(ja ne mogu da se setim nijednog)

Link to comment

Ti da cutis, ti si "filozof" koji nije prepoznao Niceovu "God is dead" krilaticu. 

 

E sad si me diskvalifikovao iz rasprave  :fantom: 

 

Upotrebio si jedan incident sa atentatorom na turskog ambasadora kao premisu za veće naoružavanje i veća ovlašćenja policajaca van radnog vremena. 

Ne bih voleo da se u Srbiji dešavaju incidenti sa upucavanjem od strane policajaca, kao što se dešava u Amerikama- Štaviše, još bih uveo rigoroznija pravila za izdavanje dozvole, nošenje i upotrebu vatrenog oružja. Slažem se sa Gepratom po ovom pitanju. Ovaj prostor (Balkan) treba još više razoružati, a  ne davati veća ovlašćena policajcima ( o kojima imam vrlo loše mišljenje)

 

Btw, nevezano za priču, pušio sam svojevremeno opušteno džoint ispred inspektora za narkotike (koji nije bio u tom trenutku na dužnosti). Rekao nam je da se slobodno zezamo, samo da ne pričamo gde smo nabavili robu   

Link to comment

Khm kao sto sam okacio gore, policajci vec imaju ta ovlascenja. Iako se ne slazem sa tim preteranim naoruzavanjem i militarizacijom policije koja je zadesila ameriku, ovdasnji sistem sljaka koliko toliko zadovoljavajucei balansirano. Niti moze da bude savrsen, a ni bolji kada se pogleda opste stanje. Uostalom najveca demotivacija za legalno posedovanje oruziju je besmislen godisnji harac na isti

Link to comment

E sad si me diskvalifikovao iz rasprave  :fantom:

 

Upotrebio si jedan incident sa atentatorom na turskog ambasadora kao premisu za veće naoružavanje i veća ovlašćenja policajaca van radnog vremena. 

Ne bih voleo da se u Srbiji dešavaju incidenti sa upucavanjem od strane policajaca, kao što se dešava u Amerikama- Štaviše, još bih uveo rigoroznija pravila za izdavanje dozvole, nošenje i upotrebu vatrenog oružja. Slažem se sa Gepratom po ovom pitanju. Ovaj prostor (Balkan) treba još više razoružati, a  ne davati veća ovlašćena policajcima ( o kojima imam vrlo loše mišljenje)

 

Btw, nevezano za priču, pušio sam svojevremeno opušteno džoint ispred inspektora za narkotike (koji nije bio u tom trenutku na dužnosti). Rekao nam je da se slobodno zezamo, samo da ne pričamo gde smo nabavili robu   

Drogos=lose misljenje o snagama reda  :fantom:

Link to comment

Srbija nazalost klizi dosta nadole po pitanju kriminala i sigurnosti, sto recimo posebno osecaju stari ljudi u najzabacenijim rularnim sredinama, tako da je jasno da bi ta zabrana posedovanja bila besmislena i kontraproduktivna u ovom trenutku

Link to comment

To kako se kerovi lože i ponašaju je nebitno, govorim o zakonskom tretmanu. Ja sam se loše izrazio, mislio sam na policajca van radnog vremena, ali i ti si u prvom postu mislio na te murjake i isto si ih nazvao u civilu. Jedno je kad je negdje u svojstvu OSL, a drugo kad je u banci svojim poslom kao civil, na to sam mislio.

 

I ne treba im dati bilo kakva posebna prava ili obaveze van radnog vremena jer su po vokaciji policajci, ima tu raznoraznih budaletina, tačno im još dodatno treba puniti glavu kako treba da održavaju red i mir i van radnog vremena, ionako su zaguljeni, kao što si i sam sugerisao.

 

Vidi ovako... ja sam civil i nemam oruzje, ti si policajac van radnog vremena i nosis oruzje. Ja od tebe ocekujem zastitu ako smo jedan pored drugog na ulici i ja sam u tom trenutku zrtva razbojnistva, iako nisi u uniformi i nisi na radnom mestu. Zasto? Zato jer si policajac...

 

Jel ovo ne vazi u Srbiji? Vidim da je kojot napisao da 'vazi osim u slucaju clana tog i tog...' ali ne vidim citat tog clanka,

Edited by ObiW
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...