Jump to content
IGNORED

Lord Of the Rings


bigvlada

Recommended Posts

+ Čarobnjak padne u provaliju u nekakvom rudniku dok čuva leđa ostatku družine u bežaniji, svi misle da je mrtav ali on posle rises again harder & stronger.

 

+ Ratnik se ispostavi da je tajni naslednik nekog prestola nekog kraljevstva, u koje stigne u minut do dvanaest da ga odbrani od najezde orka.

 

+ Chosen one ima sa sobom sajdkika iz istog sela, koji mu prostodušnim prijateljstvom daje snagu da izdrži teški bremen nosioca prstena mača.

 

Otprilike isti šablon prati Wheel of Time, takođe prva i jedina knjiga koju sam nekako uspeo da savladam iz tog serijala. Jedina razlika što je tamo Gandalf žensko.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ja sam kao klinac prvo procitao sanaru pa onda lotr, tako da mi je knjiga ostala u lepoj uspomeni.

 

Isto :lolol:. Mislim da je bilo u cetvrtom razredu, negde oko bombardovanja. Nikad se nisam resio da je ponovo probam, verovatno bi bio ovako ogorcen na pisca kao i Vini.

Link to comment

Sumnjam, IIRC i ja sam prvo čitao Šanaru - bila je u izdanju Plave ptice, što se stalno negde vuklo po kućama. LOTR sam par godina kasnije morao da lovim po biblioteci, ali odmah se videlo da su nebo i zemlja.

Link to comment

Sanara u plavoj ptici u tri knjige, sa ilustracijama maznutim iz princ valijanta :)

 

A lotr tek kad ga je izdao stilos, krajem 80tih.

 

E, ta izdanja sam i ja imao, samo sam ih pročitao obrnutim redosledom. I odmah na startu sam video koliko je betobrazno pokraden Tolkin.

 

A Stilosovo izdanje LoTR je bilo ukrašeno Bobovim ilustracijama (tj.korice knjiga i mapa Srednje zemlje)

Link to comment

Moj LOTR je imao dostojanstveno neilustrovane korice, tamno plave, da iz daljine deluje kao da čitaš Bibliju.

 

Zato je Nolitov Hobit imao onu tragičnu naslovnu stranu, gde mame čitaoca zavodljivo dekoltiranim konjskim dupetom.

 

DZ-R-R-TOLKIN-HOBIT_slika_O_44616369.jpg

Link to comment

Ne znam odakle vam materijal za loženje da će se serija baviti Silmarilionom. Valjda je ne bi ni najavljivali kao LotR, da su imali nameru da se bave Silmarilionom, plus sumnjam da se od bavljenja Silmarilionom kao TV/Internet serijom mogu uzeti neke pare, jer je prilično kompleksan i u osnovi tragedija bez hepienda (osim ako ga ne budu brutalno prekrajali, tipa USMC elfova iz Lorijena koji dolaze u odbranu Helms Deepa), gde će tinejdžeri to da gledaju.

 

Ja sam razumeo da će se serija baviti periodom neposredno pre početka događanja iz Fellowshipa, dakle kao Rogue One u odnosu na New Hope u Star Warsu. Ima tu za maštovitog scenaristu materijala koliko voliš. Uostalom, ko je igrao Lord of the Rings Online zna da se sasvim pristojna priča (dovoljna za seriju svakako) može sklepati i na marginama događaja iz glavne knjige, gde vaš avatar kroz sopstvene avanture veći deo igre služi kao taktička i logistička podrška družini - čisti put ispred nje, ili joj štiti leđa ili navlači progonitelje na sebe, itd.

 

Drugi dobar primer su Shadow of Mordor i Shadow of War igre, i ja mislim da u Talionovoj priči verovatno možemo najviše videti na šta će serija da liči. Takav proizvod se dobije kada se LotR provuče kroz filter modernog showbusiness-a, i to nas verovatno i u seriji očekuje. Dakle, možemo očekivati spektralnog Kelebrimbora i Šelobu kao zgodnu čarobnicu, kada nije u paukolikom obličju.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...