Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 2 months later...
Zavrsavam prvu sezonu...ima mesa.
Gde gledas?
Pogledala bih ponovo prvu sezonu, pre druge [emoji849] i pocela sam na rtsovoj Planeti, ali su je skinuli.
Link to comment
  • 2 months later...

Prvu sezonu izbindzovali pocetkom epidemiju u martu, drugu zavrsili sinoc (ima na nova.rs slobodan stream svih epizoda, cak i iz inostranstva).

 

Znao sam da serija obiluje istorijskim netacnostima, pa se nisam nesto smorio oko toga, zapravo uopste mi nije smetalo. Taj alternativni svet u kom serija obitava je mogao da bude i stvarni da je neki leptir par godina pre malo jace zamahnuo krilima, tj. nisu to neka tektonska odstupanja. Ima raznih gluposti, pocev od toga da smo, verovatno iz trzisnih razloga, morali da imamo sve narode SFRJ zastupljene u drugoj sezoni. Neke stvari su malo predvidive, ali pretpostavljam da je i to legitiman dramaturski postupak. Cim je Benzinac obukao ono belo odelo koje je deknuo od onog Kaludjerovog hitmana, bilo je za ocekivati da ce ga ovaj i smaknuti, kao sto je i na kraju bilo jasno da nece preziveti svoju svadbu cim je zakazana. Ali, uprkos svemu ovome, meni je gledanje serije bilo zabavno iskustvo.

 

Akcenat Marije Orsic je toliko smesan da sam morao da guglam odakle je Leona Paraminski (vidi, nije Slovenka). Gogo Bogdan dobar glumac, ali mi nije jasno cemu flertovanje sa ekavicom, tj zasto bi Hercegovac koji glumi Hercegovca to radio. Zapravo, kad gledamo yu kinematografiju, ne znam koji su glumci znali da dobro odglume druge akcente, a da im to nije i zavicajni akcenat (dakle ne racunamo Aljosu Vuckovica, Bogdana Diklica, itd). 

Link to comment
8 hours ago, Kampokei said:

 

Akcenat Marije Orsic je toliko smesan da sam morao da guglam odakle je Leona Paraminski (vidi, nije Slovenka). Gogo Bogdan dobar glumac, ali mi nije jasno cemu flertovanje sa ekavicom, tj zasto bi Hercegovac koji glumi Hercegovca to radio. Zapravo, kad gledamo yu kinematografiju, ne znam koji su glumci znali da dobro odglume druge akcente, a da im to nije i zavicajni akcenat (dakle ne racunamo Aljosu Vuckovica, Bogdana Diklica, itd). 

 

Ovo sam i ja primetio. Uvek sam se pitao kako Amerikanci dozivljavaju ne-Amerikance koji glume na americkom engleskom? Da li i oni odmah primete da recimo Charlize Theron u stvari nije Amerikanka, kao sto ja primetim nepostojeci (u smislu niko tako u Srbiji ne govori) ekavski akcent kada ga govori Bogdan? U svakom slucaju to mi odvlaci paznju; kada ga cujem odmah mi misli krenu da li sam ikada cuo nekog da tako prica ekavicu, a manje obracam paznju na to sta kaze. 

 

za Mariju Orsic je neko rekao (meni u RL, ne na forumu) da je poslednji covek koji je pricao S/H kao ona bio Tito. :D 

Link to comment
On 23.7.2020. at 9:24, Kampokei said:

Gogo Bogdan dobar glumac, ali mi nije jasno cemu flertovanje sa ekavicom, tj zasto bi Hercegovac koji glumi Hercegovca to radio. Zapravo, kad gledamo yu kinematografiju, ne znam koji su glumci znali da dobro odglume druge akcente, a da im to nije i zavicajni akcenat (dakle ne racunamo Aljosu Vuckovica, Bogdana Diklica, itd). 

 

Ovi moji hercegovci/bosanci koji zive vec 30-ak godina u Bg su svi presli ne ekavicu (i primjeti se akcenat) tako da je taj Bogdanov akcenat dobro i dosao u ovoj seriji.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...