Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

4 hours ago, ToniAdams said:

kako ne, blagoslov je sto nisi gledao from hell, ili citao strip, a gledao ovo sranje

 

gledao sam ga davno, a i nije baš da je bio nešto spektakularan, zar ne?

 

2 hours ago, John Coltrane said:

 

Nisi gledao Snatch?

 

Jedna scena, da ne preterujemo sada

Link to comment

Odlicno mi je sto je konacno u nekoj seriji barem nekom nislijski akcenat uradjen odlicno. Ne samo akcenat nego reci, ponasanje. (Stojiljkovic, iz Nis. Iz Pantalej to je znate...). Ne samo ovo, ovo je spoiler alert :)

 

Dobro mi je u obe sezone sto "sira" publika moze da vidi ili da "vidi" one delove istorije koje ne moze inace. Ovo nije popularna istorija koja se uci u bilo kojoj skoli, znam ne i na fakultetima istorije sirom zemlje.  Odlicna mi je druga sezona bas zbog toga. Zajeban period, puno likova, previse dogadjaja. Kapiram da je Stojiljkovic radio taj deo posla, mistifikacija/demistifikacija likova/dogadja koji su prethodili ubistvu kralja Aleksandra, dolaska Kneza Pavla i vrhuske na vlast. Zajebana prica koja nije daleko od istine.

 

Gluma mi je uzas u odnosu na prvu sezonu. Ne sva ali vecina. Produkcija odlicna. Razumem da je radjena u Srbiji (i sire) te koliko para toliko i muzike. Tesko je biti na Balkanu i ponoviti Peaky blinderse. Mada osim u formatu i ne vidim potrebu da se tako nesto desava. Ipak ovde Bjela i kompanija pokusavaju da pokazu dogadjaje u odredjenom periodu na relativno prihvatljiv istorijski nacin a ne a izmisljen i forsiran "bad guys are good guys"

Edited by Zlurad
Link to comment
30 minutes ago, Zlurad said:

Zajeban period, puno likova, previse dogadjaja.

Ovo.

Krojač, Makedonci, Mirić se kao repovi vuku iz prve sezone.

Gluma isto loša. Pletikosić baš loš u zadnjim epizodama. Dugalića u jednoj sceni prešminkali da sam premotavao da se ismejem. Ali opet gledljivije od 80% domaće proizvodnje

Link to comment
2 hours ago, desboj said:

Ovo.

Krojač, Makedonci, Mirić se kao repovi vuku iz prve sezone.

Gluma isto loša. Pletikosić baš loš u zadnjim epizodama. Dugalića u jednoj sceni prešminkali da sam premotavao da se ismejem. Ali opet gledljivije od 80% domaće proizvodnje

 

Daj tih 20% da i to gledamo :) 

Link to comment
11 hours ago, copkillah said:

 

Jedna scena, da ne preterujemo sada

 

Cuj jedna scena?! Pa sta je trebalo da “ukrade” ceo film? 

 

Ja sma i rekao da je kraduckao, jbt kao da je 1962. pa ljudi nemaju pristup svemu i kao da niko nece primeriti “slucajnu slicnost”...

Link to comment

A sta ako se u trecoj sezoni ispostavi da su Senke nad Balkanom u stvari

Spoiler

prikvel Opisanih? Ako u trecoj sezoni Tane i Stanko postanu mentori mladom Prletu i Tihom, pa u pa se u poslednjoj epizodi pojavi Kriger, ubije Taneta i Stanka, a Prle i Tihi se zakunu na osvetu?:D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...