Jump to content
IGNORED

letnje računanje vremena


kud u maglu Simoviću

  

97 members have voted

  1. 1. da li ste za ukidanje letnjeg računanja vremena?

    • da
      59
    • ne
      38


Recommended Posts

naravno da polazim od sebe, mene ne smeta, a narod ako oce vecinski sebi da ugadja, neka. ja sedim budna do 04 bilo kog dana, shanse da mi zafali taj 1 sat jednom godishnj su smeshne. meni treba dan od 26 sati min.

Link to comment

meni ide na nerve ovo pomeranje casovnika jer moram ispomerati razne satove pokuci a sutra mi se bas ne da. bas kao sto mi se uvek ne da kad za to dodje vreme. precesto je to ako mene pitate. i bezrazlozno sve zajedno. 

 

ja ne vidim ni jedan razuman razlog za ovo menjanje vremena osim da se svemir nameracio na mene licno jer funkcionisem s mnostvom kucnih satova. al tako sam navikao, svi su mi neophodni. imam sat u kupatilu da znam koliko jos mogu spavati kad ustanem nocu a i da znam kojim tempom da se spremam za posao, zatim onaj u kujni da znam koliko se sta kuva i kako stojim s vremenom i spremanjem kad dolaze gosti. treba mi sat u sobi da znam sta ocekivati od tv-a (ako ista), treba sat iznad radnog stola za generalnu svesnost a i onaj u hodniku iz istih razloga. a budi me budilnik. ne verujem u tehnologiju u spavacoj sobi, nista radio, nista tv, nist telefon.  mnogo je to satova za drndati svako malo.

 

 

mozete vi sad reci - sta koji moj, dva puta godisnje izvrtis nekoliko instrumenata po kuci, ne traje vise od pet minuta sve zajedno, sto je problem? al drugarice i drugovi nakupi se. tih takvih.. zalazi se u godine... pa ako ako su odlucili da krate - fala im. 

Edited by adam
Link to comment

A šta, ostali se bude sa prvim zracima sunca a ležu kad padne mrak pa će sat gore dole da im poremeti bioritam?

 

Mnogo ste mi nešto nežni.

 

Itekako je bitno. Nedostatak sunca je recept za depresiju. 

Link to comment

Super ti je taj stav "Mene bole qrac za sve ovo pa cu da se poseravam po onima kojima smeta".

Zaista egzistencijalno pitanje. Na nivou smetanja vrućine / zime / kiše / suše (ovde ne ubrajam poljoprivrednike i ostale koji rade outdoors).

 

Šta, radiš u podrumu i zabranjen ti je izlazak iz njega u toku rada?

 

Izvini, izdvajam i tebe, nemoj da se ljutiš. :)

Link to comment

Glasadoh za 'da'.

 

Ne pravi mi razliku u privatnom životu. Bila ranije frka oko spavanja malo u martu ("jao, imam sat kraće, neće mi biti dosta"), al se to prevazišlo. Što kažu ljudi, za dan-dva i ne primetiš.

 

Ali, bespotrebno se komplikuje evidencija koječega na satnom nivou. Ko je ikada programirao nešto sa datumima i vremenima, zna patnju. Da se ja pitam, ceo svet bi bio u UTC-u, bez DST-a. Pa molim lepo, na posao ideš ujutru, u 18 časova i vraćaš se popodne, u 02. A na drugom kraju sveta idu na posao od 04 do 12, a isto ujutru do popodne. Koga briga, navikli bi se posle jedne generacije. Vathra pomenu da su Kinezi napravili slično kod sebe dekretom. Tako treba!

 

Jedan lep sažetak muka s vremenom (uglavnom vezano za vremenske zone, al ubijanje DST-a je lep prvi korak):

 

 

Edit: da ne ispadnem bezdušan, skroz razumem kuknjavu za suncem. Ali to se da rešiti pomeranjem radnog vremena tokom godine. Isti efekat, a pride je i finija kontrola (može svaka firma da odluči za sebe). A dan lepo uvek ima 24 sata.

Edited by jezovuk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...